Başakşehir'in yeni kalecisi: Faruk Çakır

Başakşehir'de Volkan Babacan ve Ufuk Ceylan'ın PFDK'ya sevk edilmesinin ardından İstanbul ekibinde kaleyi kimin koruyacağı merak konusu oldu. Teknik direktör Abdullah Avcı'nın takımın 3.kalecisi Faruk Çakır'ı Fenerbahçe için hazırlamaya başlarken alt yapıdan da bir ismin profesyonel yapılacağı belirtildi. İki takım kalecisinin oynayamayacak olması nedeniyle genç kalecilere büyük piyango vurmuş oldu.

Başakşehir'in yeni kalecisi: Faruk Çakır

Başakşehir'de Rize maçı sonrası yaşanan vahim olaylar teknik direktör Abdullah Avcı'nın elini kolunu bağladı. Başarılı çalıştırıcı takımın en önemli silahlarının PFDK'ya sevk edilmesi sebebiyle kadro kurmakta zorluk yaşayacak.

Fenerbahçe maçı öncesinde Yalçın Ayhan, Emre Belözoğlu, Volkan Babacan ve Ufuk Ceylan'ı PFDK'ya tedbirli sevk edildikleri için oynatamayacak olan Avcı, Bekir ve Egemen'i de sakatlıkları sebebiyle kullanamayacak.

Bunun dışında takımın 1. kalecisi Volkan Babacan ve 2. kalecisi Ufuk Ceylan'ın oynayamayacak olmaları akıllara Başakşehir'in kalesini kim koruyacak sorusunu getirdi.

Başakşehirin yeni kalecisi: Faruk Çakır
Faruk kaleye, Melikhan profesyonelliğe!

Kamuoyunda pek de bilinmeyen o isim Faruk Çakır olacak. 22 yaşındaki Çakır, Fenerbahçe maçında Başakşehir'in kalesinde görev yapacak. Takımın 3. kalecisi durumunda olan Faruk Çakır, Türkiye Kupası'nda bu sezon 2 maça çıkmıştı. Genç kaleci böylece önemli bir maçta kendini gösterme fırsatı yakalayacak.

Bununla birlikte Başakşehir'in alt yapısında görev yapan kaleci Melikhan Sarı'nın da profesyonel yapılması bekleniyor.

Real Madrid'ten gözdağı! "Antrenmana hazırız"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber