Geri Dön

Batuhan Karadeniz: Mustafa Denizli'ye çok sevinmiştim...

Eskişehirspor'a kiralık olarak verilen Batuhan Karadeniz forma şansı bulamadığı için ayrıldığını söyledi

Eskişehirspor’a kiralık olarak verilen Beşiktaş’ın genç oyuncusu Batuhan Karadeniz, Antalya’da konuştu. Mustafa Denizli göreve geldiğinde sevinmiştim diyen Batuhan. Yabancı futbolcuların daha avantajlı olduğunu söyledi. Bobo’nun haksız yere yedek kulübesinde oturduğunu ifade eden milli futbolcu gelecek planlarını da açıkladı.
Batuhan Karadeniz.

“BEŞİKTAŞ’TAN AYRILMAK İSTEDİM”

Forma şansı bulamadığı için Beşiktaş’tan ayrılmak istediğini ifade eden Batuhan şöyle konuştu: “Beşiktaş’tan ben ayrılmak istedim, kimse bana sen gideceksin demedi. Ayrılmak istiyordum, bunun için Mustafa hoca ile görüştüm ve izin istedim. Birkaç kez izin vermek istemedi ama ben ısrarcı olunca izin verdi. Rıza hoca olduğu için Eskişehirspor daha cazip geldi. Yurt içinden ve dışından birçok teklif aldım.”

“DENİZLİ’YE ÇOK SEVİNMİŞTİM”

Batuhan, Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli’nin takımın başına gelmeden, yorumlarında kendisinden övgüyle bahsetmesinin hatırlatılması üzerine şöyle konuştu: “Mustafa Denizli’nin takımın başına gelmesine çok sevinmiştim. Çünkü yorumcuyken değerlendirmelerinden benim önemimden bahsediyordu. Mustafa Denizli ile birlikte daha fazla şans bulacağımı düşünmüştüm. Ama Denizli döneminde toplam 15 dakika oynadım. İdmanlarda ne kadar iyi olsan da Türkiye’nin bir gerçeği var ve bunu değiştiremiyorsunuz. Elinizde 5 milyon dolara aldığınız yabancı futbolcu varsa alt yapıdan yetişmiş ve 100 bin Türk Lirası değeri olan bir adamı oynatamıyorsunuz. Oynattığınız zaman ‘madem elinde bu vardı, bu kadar paraya bu adamı niye oynatıyorsun?’ diye soruyorlar.”

“BOBO YEDEKLİĞİ HAK ETMİYOR”

Beşiktaş’ta yedekliği hak etmeyen oyuncunun Bobo olduğunu ifade eden Batuhan, Brezilyalı oyuncudan övgüyle bahsetti: “Bobo gerçekten iyi bir golcü. Bobo’nun suyuna gitmek gerekir. Bobo küser gerçi her iyi futbolcu oynamadığı zaman küser. Bobo’nun kesinlikle oynaması gerektiğini düşünüyorum. Bobo ile aranız iyi olduğu sürece kazanamayacağınız maç yok. Çünkü Bobo tek başına bir takım. Bobo yedek oturmayı hak etmiyor. Beşiktaş’ın değişmeyen oyuncusu olması lazım.”

“TERİM BOŞ ADAMI ALMAZ"

“Fatih Terim, boş bir adamı hiçbir zaman tutup ta takıma almaz. Fatih hoca beni beğenmiştir ve milli takıma almıştır” diyen genç golcü, Eskişehirspor’da 11’de oynama şansının yüzde 99 olduğunu söyledi. Batuhan , şöyle konuştu: “Youla ile iyi anlaşacağız diye düşünüyorum. Çok hızlı bir oyuncu. Eskişehrispor’da oynama şansım yüzde 99. Youla ile birlikte ikinci yarı en az 15 gol atarız.”

“BEŞİTAŞ’A PARA DA VERİRİM”

Geleceğine ilişkin soruları da yanıtlayan Batuhan. Beşiktaş’a dönüp dönmeyeceği konusunda şunları söyledi: “Beşiktaş’a geri döner miyim yoksa Avrupa’ya giderim şimdilik hiçbir fikrim yok. Belki de burada kötü oynarım Beşiktaş’tan beni kovarlar. Futbolu seviyorum, Beşiktaş bana derse ki gel bizde ilk 11’de oyna ama sen bize para vereceksin derseler para da veririm. Eskişehirspor’da ilk 11’de oynayacağım diye geldim. Eğer bunu başaramazsam artık Allah Rahmet eylesin.”

Radyospor

Oğuz Altay: "Parolamız aynı, 8 de kapanır 18'de..."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber