Geri Dön

Beşiktaş, Adidas ile sözleşme yeniledi

Beşiktaş Kulübü, 2009 yılından beri teknik sponsoru olan Adidas ile işbirliği sözleşmesini 2016 yılına kadar uzattı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde, kulüp başkanı Yıldırım Demirören ile Adidas Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Haluk Özmutlu’nun katılımıyla 5 yıllık teknik sponsorluk anlaşması imzalandı.

İmza töreninde konuşan kulüp başkanı Demirören, dünya markasıyla imza töreni için birarada bulunduklarını belirterek, "Adidas ile yaptığımız 2 senelik çalışma sonucunda hem biz, hem taraftarımızın memnun kaldığını gördük" dedi.

Adidas ile 5 sene için anlaşma imzaladıklarını ifade eden Demirören, "Beşiktaş tarihinde ilk defa bu sene 185 bin gibi bir rakama ulaştık. Tabii ki Adidas’ın katkısı var. Mühim olan taraftarlarımızın Kartal yuvalarından ürünleri satın almasıdır. Kulüplerine sahip çıkarak daha fazla forma almalarını rica ediyoruz. ’Korsana Hayır’ diyoruz. Bu anlaşma hem kulübümüz için, hem sponsorumuz için hayırlı olur" diye konuştu.

Demirören, kulüp olarak korsan ürünle mücadele ettiklerini de kaydederek, şunları söyledi: "Her şeyin korsanı var. Alıcının bilinçlenmesi lazım. Özellikle Beşiktaş taraftarının alınan formanın kulübe katkısı olduğunu bilmesi gerekiyor. Bir şekilde sahaya yansıyor. Taraftarlarımız bilinçlendiği sürece korsana karşı mücadele olur. 200 küsur açtığımız davalar var. Bir sonuç alacağımıza inanmıyoruz. 10 lira fazlanın kulübe katkısı var. Bir taraftar 10 dolarlık mal alsa bütçe rakamları 150 milyon dolara gelir."

ÖZMUTLU: "İKİ TARAFIN MEMNUN OLACAĞI MİKTARDA OLDU"

Adidas Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Özmutlu ise lider marka olarak Türkiye’de en iyi kulüplerle ve sporcularla uzun vadeli sponsorluk anlaşmaları yaptıklarını dile getirdi.

Bu imza töreninde 2009 yılından itibaren çalışmaya başladıkları Beşiktaş ile 2016 yılına kadar çalışacak şekilde sözleşme imzaladıklarını kaydeden Özmutlu, "Beşiktaş ile ilk defa bu sene 180 binin üstüne çıktık. Önümüzdeki sene daha da artacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Sponsor olarak Beşiktaş’a transfer yapıp yapmayacakları konusundaki soruyu ise Haluk Özmutlu, "Teknik ürün konusunda destek veriyoruz. Oyuncuyu transfer etmek ise kulübün kendi tasarrufunda. Kulübün sponsorluğu gibi bir durum bizim sistemimizde yok. Yapacağımız katkılarla transfer kulübün tasarrufundadır.

Beşiktaş ile yaptığımız protokol her iki tarafın memnun olduğu miktarda gerçekleşti. Forma standartları da Avrupa’dakinden farklı değil. Dizaynı modelleri bütün dünyada büyük kulüplerin giydiği kalitede. Birebir aynıdır." -BEŞİKTAŞ JOKEY KULÜBÜ ESPRİLERİ- Basın toplantısında Haluk Özmutlu’nun Beşiktaş Kulübü yerine Beşiktaş Jokey Kulübü demesi başkan Yıldırım Demirören tarafından espriyle karşılandı.

Özmutlu’nun dilinin sürçmesi sonrası yönetim kurulu üyesinin bu sözüne müdahale eden Demirören, "Atçı yaptın bizi" dedi.

Haluk Özmutlu’nun bu sözünü düzeltmesine rağmen basın toplantısı boyunca Demirören espri yapmaya devam etti.

Bu hatadan dolayı ekstra para talep edeceklerini dile getiren siyah-beyazlı kulübün başkanı, "Hipodroma götürürsünüz" diye konuştu.

Demirören, basın toplantısının sonunda da "Jokey formaları değişik" diyerek espri yaptı.

Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek final ve yarı final kuraları çekildi!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber