Bu jenerasyon süper

A Milli Tamımız'ın eski teknik adamları, Fransa karşısında izledikleri Ay-Yıldızlılara tam not verdi, gelecek adına umutlarını dile getirdi.

Bu jenerasyon süper

BİLAL MEŞE

-Lucescu, “Sakın ola bu jenerasyonun peşini bırakmayın, çok yetenekliler” ifadesini kullanırken, Mustafa Denizli de bugün oynanacak maç için öngörüde bulundu, “İzlanda’yı yendiğimiz anda grup liderini bulur” değerlendirmesini yaptı

-4 Başakşehirli, 2 Beşiktaşlı futbolcunun gururunu yaşayan Avcı, “Bu jenerasyonun birçok başarıya imza atacağına inanıyorum” derken, Yanal, halkımızı yeniden umutlardıran bir takımın kendisini mutlu ettiğini dile getirdi

EURO 2020 finalleri için büyük umutlarla yola çıkan, Fransa da dahil olmak üzere üç rakibinden de üç puan çıkaran A Milli Takımımız, sadece sonuç olarak değil, gelecek adına da Türk futbolunun umudu oldu.
Fatih Terim’in ayrılmasıyla birlikte yeni bir takım kurmak için kolları sıvayan ve iyi bir jenerasyon yakalayan Mircea Lucescu, Şenol Güneş’e de iyi bir takım bıraktı. Üstelik Rumen teknik adamın yardımcısı Tayfur Havutçu da Güneş ile birlikte devam etti.
Ay-yıldızlı takımı çalıştıran hocalar, Fransa maçını izledikten sonra bu milli takım ile ilgili neler düşünüyordu.
LUCESCU: Benim çocuklar iyi oynadı
Benim çocuklar çok iyi oynadı, çok mutlu oldum. Hangisini saysak...
Mahmut, Burak Yılmaz, Cengiz, Zeki, Kaan... Hepsi çok iyi oynadı. Ayırım yapmak yanlış olur, hepsi mükemmel ötesiydi. Milli takımdan ayrılırken, yeni bir takım, yeni bir jenerasyon oluşturdum.
Bu takımın üzerinde durulması şarttı. Nitekim Şenol hocamız da bu ekibin üzerinde durdu, doğru yaptı. Güneş ve ekibini kutluyorum. Sakın ola bu jenerasyonun peşini bırakmayın... Çok yetenekliler, gelecek vaat ediyorlar. İyi bir ekip kurduk, onlarla gurur duyuyorum. Çok büyük başarı kazandılar, Fransa’yı yendiler.
Helal olsun onlara...
MUSTAFA DENİZLİ: Liderin adı Türkiye olur
Büyük takımla oynamak ve kazanmak çok önemlidir. Milliler bunu başardılar. Büyük avantaj sağladık. Saha içinde müthiş oynadılar. Fransa galibiyeti gelecek adına da önemlidir. Sahanın her bölgesinde çok iyi işler yaptılar. Hücumdaki varyasyonlar harikaydı.
Takım savunmasını Fransa’dan üç gömlek daha üstün yaptık. İzlanda’yı yendiğimiz anda grup liderini bulur.
Liderin adı Türkiye olur; grup, ikincisini arar. Sahanın her bölgesinde, her yerinde, savunmada, orta sahada hücumda mükemmel ötesiydi.
Ay-yıldızlı ekibimiz grupta avantajlı konumda, bunu da iyi kullanacak bir jenerasyon var. Fransa galibiyeti oyuncuların özgüvenini bir tık daha yukarı çıkardı, gelecek adına da müthiş güven veriyorlar, kutluyorum.
ABDULLAH AVCI: Sihirli, doğru dokunuşlar yaptı
Elbette Fransa’yı yenmek çok büyük başarı ve çok güzel bir duygu... Bir de takımda dört Başakşehirli ve iki Beşiktaşlı oyuncunun yer alması da beni çok mutlu etti. Genç bir jenerasyon ve galibiyetle başlamaları gelecek adına çok önemlidir. Müthiş özgüven verir insana... Bu kadroyu biliyoruz, tek gereken sihirli, doğru dokunuşlar yapmaktır. Nitekim Şenol Hoca bunu gerçekleştirdi, kutluyorum. Saha içinde iyi organize oluyor, beraber hareket ediyorlar. Dikkat ederseniz kaleci Mert yere hiç yatmadı. Takım oyununu mükemmel ortaya koydular. Artı, rakibine çok ciddi bir pozisyon bile veremediler. Bu jenerasyon gelecek adına umut veriyor. Bir çok başarıya imza atacaklarına inanıyorum.
ERSUN YANAL: Geleceğe yatırım görevimiz
Milli Takımımızın Fransa karşısında sergilediği oyun ve bu oyunu skorla taçlandırmış olması hepimizi gururlandırdı. Uzun bir zamandan sonra halkımızı yeniden umutlandıran, bir araya kenetleyen bir Milli Takım ruhunu sahada görmekten mutluyum.
Bu başarının tecrübeli isimlerin yanına harmanlanan genç oyuncularla kazanılmış olması ise benim gibi, genç oyunculara uygun zamanda fırsat tanımaya hazır olan bir teknik direktör için ayrı bir mutluluk...
Ne yazık ki biz toplum olarak çabuk tüketme konusunda hızlıyız. Örneğin geçmiş dönemde takımı gençleştirmek adına tecrübeli oyuncular bir anda gözden çıkarıldı. Oysa ki bu oyuncuların ağabeyliği, deneyimi ve yol göstericiliği önemlidir. Genç oyuncuların A Milli Takıma geçişleri “milli takım” değerleriyle yoğrularak yapılmalı, oyuncular genç ve ümit milli takım misyonlarını tamamlayarak yukarıya taşınmalı.
Bu dönemde Emre ve Burak’ın kadroda tutulması, “takım olma” ve “milli forma değerlerinin yeni oyunculara aktarılması”nda büyük önem taşıyor. Ben bunu geçmişte Bülent Korkmaz ile yapmaya çalışmıştım. Mevcut kadro yapısındaki bu dengenin, milli takım içindeki bağlılığı artıracağına ve başarıların devamının geleceğine inanıyorum.
Özellikle önümüzdeki sezon ve sezonlarda biz kulüp teknik direktörlerinin de bu yöndeki tasarruflarıyla Şenol Hocanın elinin daha da rahatlayacağına inanıyorum. Zira Türkiye’nin geleceğine yatırım Türk teknik direktörlerin görevi ve farkı olmak zorunda diye düşünüyorum.

Mustafa Cengiz'den Falcao cevabı: Ahiret sorusu

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber