Burak'tan iyisi Suarez

Beşiktaş teknik direktörü Şenol güneş, Antalya kampında takımın son durumunu değerlendirdi, akıllarda soru işareti bırakmadı.

Burak'tan iyisi Suarez

SERDAR SARIDAĞ

Siyah-beyazlıların teknik patronu, “Bugün Beşiktaş’ın aradığı golcüler içinde en iyisi budur. Bundan iyisi Suarez’dir. Kimseye kefil olmam ama Burak Yılmaz’a kefil olurum. Hakkı’lar Seba’lar gibi olunmaz ama Beşiktaş camiasına layık bir Burak’ın olacağını düşünüyorum” diye konuştu

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalya kampında siyah-beyazlıların gündemini değerlendirirken, yeni gelenler, gidenler ve gidecekler konusundaki düşüncelerini açık açık dile getirdi.

Özellikle Burak konusunda iddialı söylemlerde bulunan Güneş, “Burak’tan çok şey bekliyoruz. Değerli bir oyuncu. Trabzonspor’da çalışırken ilk geldiğinde futbolu çok seviyordu. O zaman gelirken bile cebinden para vererek Trabzonspor’a geldi. Burak gittiği her yerde başarılı oldu. Dünya çapında olacak bir oyuncu. Bunun aksini kimse söylemiyor. Eleştirilere saygı duyuyorum. Bu kadar haksız şekilde yapılmasını doğru bulmuyorum” diye konuştu.

Golcüyle ilgili konuşmasını devam ettiren Şenol Hoca, “Duygusal olarak kol hareketleri olan bir çocuktur. Kalbinde kötülük yoktur. Hataları var mıdır? Vardır. Benim de vardır. Türkiye’de Burak ve Cenk isimleri forvette en iyi isimler. Bugün Beşiktaş’ın aradığı golcüler içinde en iyisi budur. Bundan iyisi Suarez’dir. Maliyet olarak Vagner Love’dan bile düşüktür. Beşiktaş ile Burak’ın kucaklaşacağını ve yeni bir çizgi çizeceğini, Hakkı’lar Seba’lar gibi olunmaz ama Beşiktaş camiasına layik bir Burak’ın olacağını düşünüyorum. Kendi adıma kimseye kefil olmam ama Burak Yılmaz’a kefil olurum” yorumunu yaptı.

Burak Yılmaz’ın Trabzonspor’a dönüş sürecini de anlatan Beşiktaş Teknik Direktörü, “Uzun süredir speküle edilmesin diye Burak’la konuşmadım. Daha önce Trabzonspor’la görüşürken başkan mesaj atmıştı, ‘Hocam sen Trabzonlusun, karışma’ diye... Mesajlar hâlâ durur. Zaten karışsam alırdım” dedi.

Kendisine yöneltilen sözleşme yenileme önerisini de anlatan Şenol Güneş, “Yönetimin teklifini değerlendireceğim. Ben burada mutsuz değilim. Neden mutsuzum, sonuçtan... Daha fazla puan alabilirdik, basit kayıplar yaptık. Beşiktaş camiası, yönetimi beni istediği sürece buradayım. Burada kalsam da gitsem de bugün hiç gitmeyecek gibi çalışacağım. Beşiktaş’ta iyi bir izlenim bıraktığımı düşünüyorum ve bu yüzden mutluyum” ifadesini kullandı.

TOLGAY ARSLAN
Tolgay bizim için önemli bir oyuncu. Oynamadığı zaman mutsuz oluyor ve kendini geriyor. Bu yeni bir şey değil. ‘Gideceğim, gideceğim’ diyordu, ben de ‘Git’ dedim ama kaldı. Sonra onu oynattım. Oynamadı yine üzüldü ve ben de ayrılmasını düşündüm. Buna bağlı transfer söylemleri de çok vardı.
GÖKHAN TÖRE
Gökhan yetenekli bir oyuncu ama oynaması gerekiyor. Hem Gökhan’a hem kendimize haksızlık yapıyoruz. O bölgede birçok hazır futbolcumuz var. Sarıyer maçında iyi başladı ama sakatlık sonrası tekrar durdu.
VAGNER LOVE
Love yetenekli ama bizde tutmadı. Oynamadığı zaman da sorun yapmadı. İyi de çalışıyor ama bizim aradığımız sinerjiyi vermedi. Kulüp var ama gitmek istemiyor.
TOLGA ZENGİN
Üzüldüm. Yönetimle o konuda aramızda fikir ayrılığı oldu. Sözleşmesi sezon sonunda bitecekti. Ben Tolga’nın olumsuz şeyini görmedim ama kulüp içerisinde tepkiler vardı. Tolga’ya haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Utku’nun kiralanmasına sıcak baktım. Utku ve Ersin gibi genç kalecimiz var. Anadolu’yu görmeleri lazım. Yetenekli kaleci ama orayı da yaşaması gerekiyor.
NİCOLAS ISIMAT MİRİN
Daha önce pahalıydı ve vermek istemiyorlardı. Bu dönem öyle bir gelişti ki, alabileceğimiz oyuncular arasında fiyatı çok ucuza geldi. Bu sene oynamadığı için bu durum ortaya çıktı. Çalışmalara baktığımda olumlu tarafı var. Karakter olarak da iyi gözüküyor. Şu anda onu oynayabilecek oyuncu olarak onu görüyorum.
ŞENER ÖZBAYRAKLI
Şener, Türkiye’nin iyi sağ beklerinden biri. Yazılanlara göre Tolgay Arslan, Fenerbahçe ile görüşüyormuş. Sanırım bizimkiler önce para istiyor, Fenerbahçe de Şener’i vermeyi düşünmüyor. Kulüp, Tolga’yı satmak ve gelecek parayla transfer yapmak istiyor.
OĞUZHAN ÖZYAKUP
Oğuzhan’ın yeteneğini biz de biliyoruz. Yaratıcılığı hâlâ var. Önemli bir oyuncu. Adem ile ikisini oynatınca sıkıntı yaşıyoruz. Bir tanesini tercih edeceğiz.
DOUGLAS
Sivassporlu Douglas ile ilgili konuşuldu ama durum ne bilmiyorum. 5-6 isim var, hepsine bakılacak ve öyle karar verilecek. Sağ bek, sağ stoper bir oyuncu var, henüz daha belli değil. Şener avantajdı ama olmadı.
CYLE LARİN
Larin’den şu anda memnunum. Başlangıçta böyle bir Larin yoktu. Güven sezon başı iyiydi ama şimdi bocalıyor. Bu oyun tarzı Güven’in oyunu değil.
SERDAR AZİZ
Serdar Aziz iyi oyuncu. Son durumu görmek lazım. Sakatlığı vardı. Belki olur.
FABRİ
Fabri iyi karakter ve iyi kaleci. Gitmesine üzüldüm, gelirse sevinirim.
‘Başkan ne derse o olur’
Transfer döneminde kararları yönetimle birlikte aldıklarını ancak son sözü yönetimin söylediğini dile getiren Güneş, “Başkanımız büyük başkan... Ne derse o olur” diye konuştu.
Ligin ilk yarısını ve transfer sürecini değerlendiren Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Bütün kararları beraber alıyoruz ama son sözü yönetim söylüyor. Başkanımız büyük başkan... Ne derse o olur” diye konuştu.
Güneş, “Bizim için kötü bir ilk yarı oldu. Bunu silebilecek imkanımız var. İkinci yarıda yepyeni bir duygu ile oynayacağız. Öndekilere avans vermiş gibi düşünebilirsiniz. Oyun olarak ikinci yarı en iyi biz olmalıyız. Başakşehir puan olarak avantajlı gözüküyor. Sivas ve Antalyaspor maçı bizim için mucize oldu. Anormal puan kayıplarımız var. Konuşurken utanıyorum. İkinci yarı her maçı kazanarak ilerlemek istiyoruz. Avrupa Kupası maçlarında ne olursa olsun hatalar oldu. Kötü oyunla da maçı kazanmalıydık” dedi.
Transfer döneminde gelenlerin de ayrılıkların da normal olduğuna vurgu yapan Güneş, “Galatasaray da satıyor, başka oyuncu alıyor. Transfer ayı bittiğinde oyuncular konuşmamalı. Gelen de olabilir, giden de olabilir. Ricardo Quaresma’nın gitmesi konusunda bir şey yok. Belki defansa oyuncu almamız gerekir” diye konuştu.

Konyaspor'da Beşiktaş maçının hazırlıkları sürüyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber