Geri Dön

Dev yarış başlıyor

Gıllette-Milliyet yılın sporcusu adayları büyük jüri tarafındna belirlendi.

Dev yarış başlıyor

Bu yıl 64.’sü düzenlenen ve sporun en iyilerini belirleyen dev ankette yarışacak adaylar, 50 kişilik jürinin oyları ile belli oldu. 8 kategoride 35 sporcu, antrenör, spor adamı ve 6 takım 2017’nin en büyüğü olabilmek için Ocak ayından itibaren halktan destek arayacak.
Son iki yıldır erkek bakımının lider markası Gillette ile yapılan iş birliği ile gerçekleştirilen Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde, bu yıl halk oylamasına sunulacak adayların belirlenmesi için Türkiye’nin en önemli spor adamları, spor müdürleri ve spor yazarları dün bir araya geldi.
Milliyet Spor Müdürü Tayfun Bayındır ve P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Büyük Jüri Toplantısı’na katılan ve aralarında TMOK Başkanı ve IOC Asbaşkanı Uğur Erdener, Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TFF Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu üyesi Servet Yardımcı, Mustafa Denizli ve Cüneyt Çakır gibi isimlerin de yer aldığı 50 kişilik jüri, belirlenen 81 ön aday arasından toplam 8 kategoride 35 sporcu, antrenör, spor adamı ve 6 takım adayını halk oylamasına sunulmak üzere belirledi.
Buna göre 8 kategoride verilecek ödüllere aday olan isimler ve takımlar Milliyet Gazetesi’nde halka duyurularak oylamaya açılacak. Oylama Ocak ayından itibaren Milliyet Gazetesi ve yilinsporcusu.milliyet.com.tr üzerinden yapılabilecek.
Gillette’e teşekkür
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, “Uzun yıllardır Milliyet adıyla onurla, gururla, heyecanla yaptığımız, son üç senedir de dünya markası Gillette ile beraber düzenlediğimiz Milliyet Yılın Sporcusu ödüllerinin 64.’sü için bugün ilk adımı atmış bulunuyoruz. Çok adayımız var, çok takım ve oyuncularımız var. Zor bir yarış ve zor bir seçim olacağını tahmin ediyorum. Ödül töreninde yeniden bir arada olmak dileğiyle katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederim” diye konuştu.
Milliyet Spor Müdürü Tayfun Bayındır ise geçtiğimiz yıl rekor sayıda kişiye ulaştıklarını belirterek, “Gillette gibi dünyanın en büyük markalarından biriyle yolumuza devam etmekten dolayı çok mutluyuz. Gillette’e bir kez daha verdiği destekten ötürü teşekkürlerimizi sunarız” dedi.
‘Hedef 3 milyon kişi’
P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, “Gillette Milliyet Yılın Sporcusu ödülünü bugüne getiren sizlerle beraber olmaktan ben de P&G ve Gillette adına çok çok mutluyum. Bu dev organizasyon sizin katkılarınızla 64. yılına ulaştı. Son üç yılda Gillette-Milliyet olarak beraberiz. Açıkçası ben biraz son üç senelik bu yolculukta bu kadar köklü olan bir töreni, ödüllerin nasıl daha da geliştiğini biraz anlatmak istiyorum. Son iki yılda sizin de katkılarınızla oy veren insan sayısı on katına çıktı. Geçen sene 1 milyon 300 bin olan rakamı bu yıl 3 milyon kişiye çıkarmak hedefindeyiz. Buna da ihtiyacımız var diye düşünüyorum çünkü çok güçlü bir aday tablosu var önümüzde. 2017 o anlamda çok zorlu bir yarışa sahne olacak. İnşallah bunu başarırız. Sizlerin destekleri çok önemli” ifadelerini kullandı.

Ziraat Türkiye Kupası'nda şaşırtan gelişme!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber