Geri Dön

Efsaneye evinde veda

Dünya futbolunun efsanesi Johan Cruyff, evi gibi gördüğü Camp Nou’da uğurlandı. Stat önündeki heykeli ve tribünlerde Sarı Fare için anma töreni düzenlendi

Efsaneye evinde veda

Barcelona ve Hollanda futbolunun unutulmaz efsanesi Johan Cruyff için evi olarak nitelediği Camp Nou’da uğurlama yapıldı. Cenazesi önceki gün İspanya’da Barcelona şehrinde basına kapalı ve törensiz gerçekleşen Cruyff için taraftarlar ve yönetim özel bir gün düzenledi.

İlk olarak stat dışında bulunan heykel önüne taraftarlar atkı, forma ve fotoğraflar bıraktı. Ancak esas dikkat çeken ayrıntı teknik direktörlüğü döneminde sigarayı bıraktıktan sonra şeker çubuğuyla idare eden Cruyff için şeker çubukları kondu.

Daha sonra Camp Nou içinde büyük bir Cruyff fotoğrafı ve Barcelona bayrağı sergilendi. Taraftarlar, yöneticiler ve eski futbolcular tek tek bu fotoğraf önünden geçerek mesajlarını iletti.

Ezeli rakip Real Madrid’in Başkanı Florentino Perez’in de törene katılması alkış topladı. Törende konuşmaya Barcelona Başkanı Josep Bartomeu, “Üzücü günlerden geçiyoruz. Cruyff gerisinde efsanevi bir geçmiş bıraktı. Bir öğretmene veda ediyoruz. Dünya futbolunda devrim yapmış bir isim ve Cruyff’suz kulübümüzü tanımlamak imkansız” dedi.

Özel veda
Barcelona taraftarları, Cruyff için özel bir veda düzenledi. Stat dışında bulunan heykele Cruyff için mektuplar yazan ve 14 numaralı formalar asan taraftarlar, şeker çubuklarını da son kez gösterdi.
Hollanda’da tören
Barcelona’da olduğu kadar Hollanda’da da Cruyff unutulmadı. Hollanda’da bulunan ‘Johan Cruyff futbol okulu’ önünde futbolcular, teknik direktörler, taraftarlar ve yöneticiler saygı duruşunda bulunup, tesis önüne çelenkler bıraktı.

Böyle boks maçı görülmedi! Aynı anda nakavt...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber