Geri Dön

EN BÜYÜK MATADOR YASAR!

86. Gazi Koşusu’nu jokey Halis Karataş’ın bindiği Matador Yaşar isimli tay kazandı. Yarışı burun farkıyla önde tamamlayan safkan sahibi Ahmet Göçmen’i de 1 milyon 375 bin liranın sahibi yaptı

EN BÜYÜK MATADOR  YASAR!

Veliefendi Hipodromu’nda dün koşulan 86. Gazi Koşusu’nda zafer Matador Yaşar’ın oldu. 19’u erkek, 22 üç yaşlı İngiliz tayının mücadele ettiği yarış nefesleri keserken, Ahmet Göçmen’in sahibi olduğu Matador Yaşar 2.30:73’lük derecesiyle birinciliğe uzandı.


Jokey Halis Karataş’ın bindiği Matador Yaşar, burun farkı ile Sanzatu’yu ikincilikte bıraktı. Yarışın üçüncülüğünü Başkan Nexia elde ederken, Cihanım tabelayı tamamladı. 2400 metre mesafede ve çim pistte koşulan yarışta ilk sırayı elde eden Matador Yaşar, sahibine 1 milyon 375 bin 750 lira ikramiye kazandırdı. Yarış sonrası birinci gelen Matador Yaşar’ın sahibi Göçmen’e kupasını İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu verirken, jokey Halis Karataş şiltini TJK Başkanı Ömer Faruk Girgin’den aldı. Beşinci kez Gazi Koşusu’nu kazanan Halis Karataş’ı ilk kutlayan eşi Begüm Atman Karataş oldu. İkili büyük sevinç yaşarken, bir kez daha Türk yarışçılığının derbisinde zafere ulaşan Karataş, “Matador Yaşar bu sene büyük bir çıkış yakalamıştı. Burun farkıyla da olsa bu önemli koşuyu kazandım. Çok mutluyum. Tüm ekibe sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Karataş, “20-25 yıl mesleğimi aynı çizgide devam ettiriyorum. Beni destekleyen ve bugünlere gelmemi sağlayan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

EN BÜYÜK MATADOR  YASAR


Rekor kırıldı
Matador Yaşar’ın sahibi Ahmet Göçmen ise “İlk kez bir Gazi Koşusu’na katıldım. Onda da birinciliğe ulaştım. Çok mutluyum” ifadelerini kullandı. Dünkü yarışlarda 7 milyon 208 bin 500 lirası altılıda olmak üzere toplam 13 milyon 242 bin 611 liralık oyun oynandı ve yeni bir rekora imza atıldı.

Edinson Cavani'den jeneriklik goller!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber