Ferguson'ın eski yardımcısı Fulham'da

İngiliz futbol kulübü Fulham, eski Manchester United Teknik Direktörü Ferguson'ın yardımcısı Meulensteen'ı, teknik direktör Jol'ün yardımcılığına getirdi.

Ferguson'ın eski yardımcısı Fulham'da

İngiltere Premier Ligi takımlarından Fulham, eski Manchester United Teknik Direktörü Alex Ferguson'ın yardımcısı Rene Meulensteen'ı, kulübü çalıştıran Martin Jol'ün yardımcısı olduğunu açıkladı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, geçen sezonun sonunda emekliliğini açıklayan eski Manchester United Teknik Direktörü Ferguson'ın yardımcılığını yaptığı 2007-2013 yıllarında bir UEFA Şampiyonlar Ligi ve 3 lig şampiyonluğu kazanan Hollandalı antrenör Rene Meulensteen, Fulham Teknik Direktörü vatandaşı Martin Jol'ün yardımcısı olarak takıma katıldı.

Fulham CEO'su Alistair Mackintosh, 49 yaşındaki Hollandalı antrenörle anlaşmalarından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Rene'yi takıma getirmek için çok uğraştık. Başkanımız Shahid Khan'ın yardımıyla dünyanın en iyi antrenörlerinden birini Fulham'a getirdik" dedi.

Meulensteen ise takımın sahibi ve başkanı Pakistan kökenli ABD'li iş adamı Shahid Khan'ın vizyonundan etkilendiğini belirterek, "Martin Jol ile saatlerce konuştuk. Nasıl bir futbol oynanması gerektiği ve oyuncuların nasıl daha ileriye gidebileceği konularında aynı düşünceleri paylaştığımızı gördük. Görevimiz, taraftarlar için bu vizyonu sahaya yansıtmak" değerlendirmesini yaptı.

Kupa sevinci yaşamadılar, asker selamı verdiler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber