Geri Dön

Gelibolu’da barış kazandı

Türkiye’nin barış temalı maratonu Gelibolu, ‘Barış için koşuyoruz’ sloganıyla binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Erkeklerde Etiyopyalı Getaye Gelaw, kadınlarda da Rus Svetlana Sepeliova mücadeleyi ilk sırada bitirdi.

Gelibolu’da barış kazandı

ERKAN AYRAÇ

Turkcell’in ana sponsorluğunda, “Barış için koşuyoruz” sloganıyla bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Gelibolu Maratonu gerçekleştirildi. Gelibolu Yarımadası’nda 42 kilometrelik parkuru, erkeklerde Etiyopyalı Getaye Gelaw, kadınlarda da Rus Svetlana Sepeliova ilk sırada bitirdi. Organizasyonda, maraton, yarı maraton, 10 kilometre ve halk koşusu olmak üzere dört kategoride binlerce kişi mücadele etti.ödülün 100 bin lira olarak belirlendiği maratonda erkeklerde Gelaw 2 saat 22 dakika 28 saniyelik derece yaptı. Yarışta Yavuz Ağralı ikinci, Ömer Alkanoğlu da üçüncü sırayı elde etti. Kadınlarda Svetlana Sepeliova 3 saat 30 dakika 01 saniye koştu.

Yarışta Duygu Turgut Boyan ikinci, Vesile Yılmaz Anatca da üçüncü oldu. Yarı maratonda ilk üç sırayı, erkeklerde Fetene Alemu, Kefyalew Deja Burise ve Ayhan Sağlam, kadınlarda ise Fatma Demir, Demet Dinç ve Elif Mert aldı. Turkcell Gelibolu Maratonu’nun 10 kilometrelik maraton etabında erkeklerde birinciliği Ramazan Özdemir, ikinciliği Alper Demir, üçüncülüğü Azad Yüce kazandı. Kadınlar yarışını ise Burcu Subatan, Gülnaz Uskun ve Fatma Arik ilk üç sırada bitirdi.

Dünyanın en tematik parkurlarından birinde mücadele ile ilgili açıklamalarda bulunan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu “Maratonumuzun Çanakkale gibi dünya tarihine damga vurmuş bir coğrafyada yapılması, barış temamızla bire bir örtüşüyor. 2018 Troya Yılı’nda tüm dünyada daha çok ‘Barış’ olmasını dileğiyle, bizimle olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Terzioğlu startı verdi
Dünyanın dört bir yanından gelen binlerce katılımcının yer aldığı koşuda 10 kilometrelik parkurda, startı Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu verdi. Turkcell Gelibolu Maratonu’nun bu seneki ünlü konukları komedyen Hayrettin ve dünya rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen de halk koşusunda yer aldı.

Turkcell’e teşekkür
Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar şunları söyledi: “Sporcularımızın tamamının buradaki amacı, maddi bir şey kazanmak değil. Tamamının tek bir amacı var. Barış temalı, topraklarımız üzerinde koşulan en büyük organizasyonlardan birinde yarışabilmek. Bu anlamda organizasyona ev sahipliği yapan, destek olan Turkcell ekibine özellikle teşekkür ediyorum.”

Görünmeme çabası boşa gitti!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber