Güvenlik takviyesi

UEFA’nın EURO 2016 diskalifiye edilme ihtimaline karşın uyardığı İngiltere, şiddet olaylarının tekrarlanmaması için Fransa’ya polis takviyesi gönderme kararı aldı.

Güvenlik takviyesi

UEFA’nın EURO 2016 diskalifiye edilme ihtimaline karşın uyardığı İngiltere, şiddet olaylarının tekrarlanmaması için Fransa’ya polis takviyesi gönderme kararı aldı.

İngiltere Başbakanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada, Fransa’nın Lens kentinde bugün oynanacak İngiltere-Galler maçının öncesi ve sonrasında güvenliğin sağlanmasına yardımcı olması için İngiliz polisinin bölgeye gönderileceği kaydedildi.

Özellikle kentin tren istasyonu ve maçın oynanacağı alanın civarında devriye gezecek İngiliz polislerin, sorun çıkarması muhtemel kişilerin tespiti için görev yapacağı bilgisi aktarılırken, Lens’a gidecek memurların sayısına ilişkin herhangi bir bilgi verilmedi. Fransız yetkililerin talebi üzerine bölgeye gönderilecek kamu düzeninden sorumlu İngiliz memurlara ayrıca Britanya Ulaşım Polisi biriminin yetkilileri de destek verecek.

Alkol satışı yasak

EURO 2016’da çıkan olaylardan sonra belirlenen alkol yasağı genişletildi. Alkol satan mağazaların cuma gününe kadar açılmaması kararı alınırken, 300’den fazla barın kapanmasını istendi. Fransız yetkililer B Grubu maçlarının oynanacağı kentlerde şiddet olayı yaşanmaması için Lille kentinde 4 bin ekstra polis görevlendirdi.

İnsanlık ayıbı

Fransa’ya EURO 2016 için gelen İngiliz taraftarlar, mülteci çocuklara karşı insanlık dışı muamelede bulundu. Çocuklara para atarak alay eden taraftarların eğlencesi sert tepkilere neden oldu. Oturdukları kafetaryaların önüne gelen çocuklara bozuk paralar atarak etrafı çevreleyen taraftarlar, çocuklara bakarak alkışla tempo tuttu ve dalga geçti.

Bu görüntüler tüm Avrupa’da büyük tepki topladı. Daha önce de sezon içerisinde Şampiyonlar Ligi’nde PSV taraftarları İspanya’da benzer hareketlerde bulunmuştu.

Güvenlik takviyesi

Dünya Şampiyonu Cimnastikçi İbrahim Çolak, İzmir'de coşkuyla karşılandı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber