Geri Dön

Haber turu

Nikolic ve Bilal imzaladı... Belediye’yeiki takviye... ‘Görevimizin başındayız’... Bayanlar sahnede... Fenerbahçe ‘guard’ını aldı... Fair-play için kitap

FUTBOL
Nikolic ve Bilal imzaladı
Kardemir Karabükspor, Sırbistan’ın OFK Beograd takımından Danilo Nikolic ve Karşıyaka’dan Bilal Kısa ile sözleşme imzaladı. Menajer Seyit İçgül, Nikolic’le 2 yıl, Kısa ile de 1 yıllık sözleşme imzaladıklarını söyledi. Transfer çalışmalarında çok titiz davrandıklarını vurgulayan İçgül, “Her iki arkadaşımıza ve takımımıza hayırlı olsun. Ben başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Belediye’ye iki takviye
İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Manisa’dan Eren Aydın’ı kadrosuna katarken, Serhat Gülpınar ile de sözleşme yeniledi. Futbol Şube Sorumlusu Kamil Dizar, daha önce Konya’dan Zayatte’yi, Litex’den Doka’yı ve Pendik’ten Ömer Can Sokullu’yu kadrolarına dahil ettiklerini söyledi. Dizar, Eren Aydın ile 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık, Serhat Gülpınar ile de 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını sözlerine ekledi.

‘Görevimizin başındayız’
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği yönetim kurulu, derneğin görevinin başında bulunduğunu açıkladı. Yönetim aleyhine Eskişehir 1. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde açılan davanın gerekçeli kararında kayyum atanması talebinin reddedildiğinin belirtildiği açıklamada, “TFFHGD Genel Başkanı, Yönetimi ve derneğimizin diğer tüm organları görevlerinin başındadır” denildi.


BASKETBOL
Bayanlar sahnede
Ümit bayan milli takımların katılımıyla düzenlenen İstanbul Turnuvası, bugün yapılacak Türkiye-Belçika ve Ukrayna-Belarus maçlarıyla start alacak. Pamukspor Tesisleri’ndeki organizasyona, Türkiye’nin yanı sıra Belçika, Ukrayna ve Belarus’un 20 yaş altı milli takımları katılacak. Turnuva 30 Haziran Perşembe günü sona erecek.


Fenerbahçe ‘guard’ını aldı
Beko Basketbol Ligi’nin son şampiyonu Fenerbahçe Ülker, 3. yabancı oyuncu transferini de yaptı. Daha önce James Gist ve Bojan Bogdanovic gibi iki önemli ismi renklerine katan sarı-lacivertli ekip, oyun kurucu pozisyonu için de ABD’li Curtis Jerrels ile anlaştı.

TANITIM
Fair-play için kitap
Ülkemizde özellikle spor alanlarında kullanılan ‘Fair-play’ sözcüğü ile ilgili ilk kitap Ötüken Yayınları’ndan okuyucularla buluştu. Dünya Fair Play Konseyi Üyesi, Avrupa Fair Play Birliği 2. Başkanı Erdoğan Arıpınar ve İstanbul Üniversitesi BESYO Öğretim Görevlisi Yrd. Doçent Bilge Donuk tarafından hazırlanan kitapta Türkiye ve Avrupa’da fair-play adına yapılan çalışmalar yer alıyor.

Cenk Tosun, Crystal Palace formasıyla Manchester City'ye konuk oluyor!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber