Geri Dön

İsveç televizyonunun dramı!

İsveç'in Almanya karşısında 4-0'dan 4-4'e getirdiği maçın yayın haklarını rakip kanala satan bir İsveç Televizyonu şanssızlığına yanıyor.

İsveç televizyonunun dramı!

İsveç’in 2014 Dünya Kupası Elemeleri’ndeki tüm maçların yayın haklarını alan TV4 kalanı, sadece Almanya maçının yayın hakkını rakibi Kanal 5’e vermişti.

Dün oynanan müsabaka tam bir İsveç destanına dönüştü. Deplasmanda Almanya ile karşılaşan İskandinav temsilcisi 4-0 geriye düştüğü müsabakada müthiş bir geri dönüşe imza atarak skoru 4-4’e getirdi ve bir puanı kurtardı.

Bu müthiş mücadeleyi yayınlama fırsatını eliyle iten TV4 kanalının futbol şefi Emir Osmanbergovic, yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada, “İş iştir, bu maçın böyle sonuçlanacağını kimse tahmin edemezdi” ifadelerini kullandı.

Osmanbergovic, “Karşılaşmanın anıları bu kadar canlıyken şu an bizim için zor bir durum ancak yayın hakları gelir, gider. Biz ve diğer kanallar haklarımızı alıp satmaya devam edeceğiz. Bazen şanssız olursunuz bazen de Fransa Ligi haklarında olduğu gibi şans size güler” şeklinde konuştu.

10 milyonluk İsveç’te maçı 1.2 milyon kişi TV başından izledi.

İsmail Kartal: "Rakibe çok net pozisyon vermedik"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber