Geri Dön

Karşıyaka şampiyonluğu kutluyor!

Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu Pınar Karşıyaka'da oyuncular, kulüp tarihindeki kupalarla fotoğraf çektirdi.

Karşıyaka şampiyonluğu kutluyor!

Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, "Bundan sonra daha fazla sorumluluğumuz var" dedi.

Pınar Karşıyakalı basketbolcular, idari ve teknik heyet, medya gününde Karşıyaka Spor Salonu'nda gazetecilerle bir araya geldi. Basketbolcular, kulüp tarihindeki kupalarla fotoğraf çektirdi.

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, gazetecilere yaptığı açıklamada, şampiyonluğun ardından güzel günler yaşadıklarını, ilçede çok büyük bir coşku olduğunu söyledi.

Karşıyaka olarak uzun bir süre sonra şampiyonluğa ulaştıklarını dile getiren Sarıca, "Bu şampiyonluğa uzanırken de Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes gibi çok değerli takımları geçtik. Bu çok mutluluk verici, gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Ufuk Sarıca, bu başarının altında çok çalışmanın olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Doğru oluşturduğumuz kadrolara eklemeler yaptık. Bu arada kaybettiğimiz bir sürü oyuncu da oldu. Hepsi önemli parçaydı ama esas çatı korundu. Buraya gelirken de söylediğim gibi yapılacak çok şeyimiz ve hayallerimiz vardı. Bu hayallere çalışarak, sahada mücadele ederek ve taraftarımızın desteğini alarak ulaştık. Ancak gizli saklı bir sihrimiz yok ama son topa kadar savaşan bir takım olduk."

Hedeflerin hiçbir zaman bitmeyeceğini vurgulayan Sarıca, "Hedefler bitmez. Bu sene burada, gelecek senelerde başka yerlerde olur ama koçluk hayatımda bir sürü hayalim var. Açıkçası bunun devamını sağlamaya çalışacağım. Bundan sonra daha fazla sorumluluğumuz var hem bende hem Pınar Karşıyaka'da, hem İzmir şehrinde, hem de bizle devam edecek herkes de" ifadelerini kullandı.

"Bütün takımı korumak istiyoruz"

Ufuk Sarıca, gelecek yıl mevcut takımı korumaya çalışacaklarını aktararak, "Oyunculara artan ilgi ve alaka, abartılı teklifler ve ilgi var. Biz bütün takımı korumak istiyoruz. Avrupa Ligi'ni de konuşuyorsak, yaratacağımız imkanları biraz daha fazlalaştırmanız gerekiyor. Oyuncuların da doğru kararı vermesi gerekiyor. Sadece bir yere transfer olmak önemli değil" diye konuştu.

"Bobby Dixon'un vedası"

Ufuk Sarıca, Bobby Dixon'un Fenerbahçe Ülker'le anlaşmasıyla ilgili bir soru üzerine, şunları kaydetti:

"Bobby Dixon, Karşıyaka'ya büyük hizmetler vermiş, çok değerli bir sporcu. Bizim de duygusal anlamda aramızda bağ var. 3 sene önce bu takımı kurduğumda, Diebler, Bobby ve Türk oyunculardan Soner benimle beraber geliyor. Yaptığı hizmetler, sporculuğu, duruşu için hem kendi adıma hem de takım adına teşekkür ediyorum. Fenerbahçe Ülker'le anlaşmış, ben de açıkçası ondan duymadım, direkt dışarıdan duydum. Veda mesajı da yayınlamış, aramızdaki bağlantıdan dolayı, kararı kendisinden duymak daha hoş olurdu ama bu saatten sonra iyi temenniler sunmaktan, yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etmekten başka bir şeyimiz yok."

Ufuk Sarıca, isminin bir parka verilme girişimini "muazzam bir şey" olarak değerlendirdi.

Bobby Dixon: "Başka bir seçeneği değerlendirmek istedim"

Pınar Karşıyaka'nın başarılı oyun kurucusu Bobby Dixon da her yıl kendilerini geliştirerek ilerlemeye çalıştıklarını, bu sezonu da şampiyon tamamladıklarını kaydetti.

Mükemmel bir 3 sezon geçirdiklerini kaydeden Dixon, "Milli takımda oynayacağım için çok heyecanlıyım, yeni Türk basketbolcularla tanışacağım ve Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda ne yapacağımızı göreceğiz" dedi.

Bobby Dixon, takıma veda etmesiyle ilgili olarak da "3 senedir Karşıyaka'dayım. Burası ikinci evim gibi artık. Bu noktadan sonra önüme bakıp, başka bir seçeneği değerlendirmek istedim" diye konuştu.

Pınar Karşıyaka şampiyonluğunu kutluyor

Pınar Karşıyaka'nın 28 yıl sonra Türkiye Basketbol Ligi'nde şampiyon olması dolayısıyla İzmir Hilton Otel'de kutlama ve iftar yemeği düzenlendi. İftar yemeğine, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Ferhan Yaşar ile İdil Yiğitbaşı, Pınar Karşıyaka Kulübü yöneticileri, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Ali Erten, Pınar Karşıkaya Başantrenörü Ufuk Sarıca ve yeşil-kırmızılı basketbolcular katıldı.

Her zaman Karşıyaka'nın arkasında olduklarını belirten Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Karşıyaka'da basketbolun damarlara işlendiğini ve kolay kolay da bunu bırakmayacağına vurgu yaptı. Başarılı olmaya mecbur olduklarına ve bunu bir başlangıç saydıklarına dikkati çeken Yaşar, Pınar Karşıyaka'nın her gönüle girdiğini, iş adamlarının bile bu başarıdan etkilendiğini belirtti.

"İstanbul takımlarını ezip geçeceğiz"

Basketbolun disiplin işi olduğunu kaydeden Yaşar, "Pınar Karşıyaka inşallah THY Avrupa Ligi'ne de gidecek, Avrupa'da da aynı şekilde gönüllere girecektir. Basketbol disiplin işidir. Basketbol zordur, emek işidir ama her şeyden önce bir takım oyunudur. Takım çok önemli. Biz hakikaten güzel bir takım kurduk ve takım oyunuyla başarılı olduk. İnşallah gelecek sezon da başarılı olacağız. Büyük bütçelere sahip İstanbul takımlarını ezip geçeceğiz. Bundan eminim" şeklinde konuştu. THY Avrupa Ligi'nin kendileri için yeni bir sayfa olacağını kaydeden Yaşar, Pınar Karşıyaka'nın bunu hak ettiğini, Avrupa'da da başarılı olacağına inandığını dile getirdi.

Ali Erten: "Bu gerçekten bir devrimdi"

Ali Erten ise basketbol takımına verdiği destekten dolayı Yaşar Holding'e teşekkür ederken, holdingle olan bağın maddi bir ilişkinin ötesinde bir gönül bağı olduğunu söyledi. Pınar Karşıyaka'nın bu seneki başarısının tesadüf olmadığını dile getiren Erten, şampiyonluğun üst üste konmuş, her sene katlanmış, bilinçli ve bilimsel bir çalışmanın ürünü olduğunun altını çizdi.

Taraftarın bu başarıda çok büyük bir katkısının olduğunu kaydeden Erten, "Sahada oyuncularımız aslan gibi, olağanüstü bir performans gösterdi. Bir nevi devlerle mücadele ettiler. Anadolu devrimi gerçekleştirdiler. Bu kupa en son 16 yıl önce İstanbul dışına çıktı. 16 yıl sonra ilk defa yine İstanbul dışında bu kez İzmir'de ve Karşıyaka'mızda. Bu gerçekten bir devrimdi. Türkiye'nin her yerinden inanılmaz telefonlar aldık. Bize olan sempatinin katlandığını görüyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Yaşar Holding ve Pınar Karşıyakalı yöneticiler ile basketbolcular şampiyonluk pastasını keserken, oyuncular da imzaladıkları basketbol toplarını yöneticilere hediye etti. Daha sonra şampiyonluk kupasıyla toplu fotoğraf çektirildi.

Bundesliga'da Lewandowski fırtınası devam ediyor!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber