Kayserispor'un yeni başkanı Berna Gözbaşı kimdir, kaç yaşında?

Süper Lig'de bir ilk yaşandı. Kayserispor'un yeni başkanı Berna Gözbaşı oldu. Yönetim Kurulu kararı ile başkan seçilen Berna Gözbaşı, aslen Kayseri'li ve kulüpte üç yıldır başkan danışmanı ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Berna Gözbaşı Süper Lig tarihinde ilk kez kadın kulp başkanı olarak tarihe geçti. Peki Berna Gözbaşı kimdir, kaç yaşında?

Kayserispor'un yeni başkanı Berna Gözbaşı kimdir, kaç yaşında?

Süper Lig'de son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Kayserispor'da başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Berna Gözbaşı Yönetim Kurulu kararı ile Kayserispor'un kulüp başkanı olarak seçildi. Yaşanan bu olayın ardından Berna Gözbaşı, Süper Lig'de bir kulübün ilk kadın başkanı olarak tarihe geçti. Peki Berna Gözbaşı kimdir?

BERNA GÖZBAŞI KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Kayserili olan Berna Gözbaşı, Gelibolu'da dünyaya geldi.. Memur bir ailenin tek kızı olarak, 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü'nden 1996 yılında mezun oldu. Berna Gözbaşı, iş hayatına Kayseri Çinkur'un ihracat biriminde başladı. Londra Metal Borsasında "Uluslararası Finans, Metal Ticareti, Futures& Options" konusunda eğitim aldıktan sonra, ilk şirketi olan BRN Uluslararası Danışmanlık ve Dış Ticaret Limited Şirketi'ni 2001 yılında kurdu.

Birçok firmaya uluslararası pazarlama ve dış ticaret danışmanlığı yaptı. İhracata açılmamış bir cok KOBİ'yi ihracatla tanıştıran Gözbaşı, 2001 -2006 yılları arasında Ortadoğu, Doğu ve Batı Afrika pazarlarında aktif çalıştı. 2006 yılında yatak üretimine başladı.

BRN Yatak'ı farklı paketleme yöntemleri 5 kıtada 60'dan fazla ülkeye ihraç eden bir şirket haline getirerek, çok kısa bir sürede sektörün en önemli ihracatçı firmalarından biri haline getirdi ve girişimcilik ve ihracat dalında birçok ödüle layık görüldü ve genç ve kadın girişimciler için rol model oldu. Kayseri Sanayi Odası ilk kadın meclis üyesi olan Berna Gözbaşı'nın 2 kızı vardır.

 

Skorer Mutfak - 10 Ekim 2019

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber