Geri Dön

Komşu, bu pankartı beğendi

Osmanlıspor taraftarının tribüne astığı pankart, Yunanistan'da yankı yarattı. Yunanca, İngilizce ve Türkçe olmak üzere üç farklı dilde hazırlanan pankartın üzerinde, 'Dostluk kazansın Komşu' yazıyordu.

Komşu, bu pankartı beğendi

Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler

Yunan basınında bu pankartın resmi paylaşılarak, "Irkçı ve milliyetçi kafada taraftarların sürekli haber konusu olduğu bir dönemde, takımlarını destekleyen Türk taraftarlar, öte yandan iki halk arasındaki ilişkilere dair dostluk ve kardeşlik mesajları verdi" ifadeleri kullanıldı.

Yabancı madde attılar

Bu dostluk mesajına karşın, ev sahibi taraftarın çirkin hareketlerde bulunduğu da savunuldu. Kırmızı-beyazlıların Ansarifard ile bulduğu ilk golün ardından, Osmanlı taraftarının futbolcu ve konuk ekibin kulübesine yabancı madde attığından bahsedildi. Portekizli futbolcu Figueiras'ın bu maddelerden bazılarını alıp hakemlere götürdüğü not düşüldü.

Tribünleri erken terk ettiler

Komşu'da karşılaşmaya dair öne çıkan noktalardan bir tanesi de, stadyumun erken boşalması oldu. Özellikle 70. dakikada gelen ikinci golün ardından umutların giderek azaldığı, hayalkırıklığı yaşayan seyircilerin 80. dakikadan önce başlayarak stadı terk etmeye başladıklarının altı çizildi.

'Çimleri boyadılar' endişesi

Olympiakos cephesinin zemine dair şüpheleri de dün gece son buldu. Maç öncesi Ankara'daki stadından resimler paylaşan Yunan siteleri, çimlerin boyandığını yazmış, teknik direktör Bento'nun zeminle ilgili endişeleri nedeniyle karşılaşma öncesinde burada oyuncularına idman yaptırmak istemediğini yazmışlardı. Ancak konuk ekip bu sahada 3 gol atarken, ev sahibi ekip hiç fileleri havalandıramadı.

Karim: Makinalı tüfek

Osmanlıspor filelerine iki gol birden bırakan İranlı forvet Karim Ansarifard da oldukça öne çıktı, kendisine övgü yağdırıldı. Yunan ekibi en golcü ismi olan Brown Ideye maç öncesinde Çin'e satılmış, Bento Cardozo'yu oynatmayı da tercih etmemişti. Böyle kritik bir zamanda formayı kapan 26 yaşındaki santrfor için 'Makinalı tüfek' yakıştırmalı başlıklar dikkat çekti.

Fenerbahçe'den duygulandıran paylaşım

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber