Geri Dön

Mourinho'nun olay açıklamaların hedefindeki Türk!

Barcelona yenilgisinin ardından sert demeçler veren Jose Mourinho'nun hedefinde bir Türk ismin olduğu belirtildi

Mourinho'nun olay açıklamaların hedefindeki Türk!

İspanyol Spor Gazetesi AS, bir televizyon programına dayandırdığı haberinde geçtiğimiz hafta Barcelona yenilgisinin ardından sert demeçler veren Jose Mourinho'nun hedefindeki ismin Şenes Erzik olduğunu yazdı. Haberde "Erzik, Villar ve Platini'nin sağ kolu ve UNICEF'in de bir parçası" ifadelerine yer verildi.

Geçtiğimiz hafta Şampiyonlar Ligi yarı final ilk maçında Barcelona'ya 2-0 yenilen Real Madrid'in teknik direktörü Jose Mourinho maçtan sonra " Eğer düşündüklerimi söylersem kariyerim biter. Ama, neden, Ovrebo, neden Busacca, neden Stark neden de Bleeckere ?" diye maçlarına atanan hakemleri sorgulamış, " Barcelona'nın gücü Unicef reklamından mı yoksa İspanyol Futbol Federasyonu Başkanı Villar'ın UEFA'daki rolünden mi kaynaklanıyor bilmiyorum" diyerek ateş püskürmüştü.

Mourinho'nun bu sözlerinden 5 gün sonra UEFA, Barcelona ile oynanacak rövanş maçı için Portekizli teknik adamın eleştirdiği Belçikalı hakem de Bleeckere'i görevlendirdi.

Dün akşam İspanya'da yayınlanan Punto Pelota programında Mourinho'nun hedefindeki ismin UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik olduğu belirtildi. AS Gazetesi de bu programda konuşulanlara geniş yer verdi. UEFA'nın Türk asbaşkanı Şenes Erzik'in geçmişte UNICEF'te proje direktörlüğü yaptığı, halen icra komitesi asbaşkanlığını, başkanlığının İspanyol Angel Maria Villar'ın yaptığı hakem komitesi başkanlığını ve sosyal sorumluluk ve temiz oyun komitesinin başkanlığını yaptığı hatırlatıldı. Habere ise " Erzik, hem Villar ile Platinin'nin sağ kolu hem de UNICEF'in bir parçası" başlığı atılmış.

(NTVSPOR)

Fenerbahçe'den duygulandıran paylaşım

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber