Geri Dön

''O gece orada olsaydım..''

Ediz'in son gecesinde neler yaşandı, Ediz alkollü müydü, idmanlar ağır mıydı?.. Merhum futbolcunun en yakın arkadaşı Hürriyet Gücer tüm sorulara cevap verdi, o geceyle ilgili pişmanlığını da anlattı...

''O gece orada olsaydım..''

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz merhum futbolcu Ediz Bahtiyaroğlu'nun en yakın arkadaşı Eskişehirsporlu Hürriyet Gücer, tv8'de yayınlanan Telegol programında canlı yayına bağlanarak, Ediz'in ölümü hakkında merak edilenleri açıkladı.

O gece...

İlk olarak bazı haberlerde yer aldığı gibi olay gecesinde Ediz'le aynı evde olmadığını ifade eden Hürriyet, "O gün 21.00 gibi idman bitti, 21.45'te yemek vardı. Yemekten sonra eve gitti, ben de kız arkadaşı var diye kendisine eşlik etmedim. Tesiste 22.30 gibi uyudum, 00.30'da kapım aniden açıldı, 'Ediz ağabey kalp krizi geçirmiş' dediler, ben de eve gittim. O sırada ambulans kapıdaydı, sonrasını hiç hatırlamıyorum. İçeri girmeye çalıştım ama giremedim, çünkü polisler almadı. Kız arkadaşı da kapıdaydı, daha önce kendisini bir kez görmüştüm" dedi.

"Bir sorunu olsa yüzde yüz bilirdim" Ediz'in antrenman sırasında biraz yorgunum dediğinin hatırlatılması üzerine ise Hürriyet "Bana bu tür hiç bir şey söylemedi. Sadece izinden Ankara'dan Eskişehir'e dönerken arabada biraz yorgunum dedi ve uyudu. Normal kondisyon idmanı yaptık izinden sonra da. Ediz yorgun olduğunu söylemiş Servet'e ama bana öyle bir şey söylemedi" dedi. Hürriyet, "Bu kadar yıllık arkadaşım, bana hiç bir zaman bir sorunu olduğunu söylemedi, olsa yüzde yüz bilirdim" diye konuştu.

Kalp krizi kalıtımsal..

Ediz'in 1 ay sonra kesin otopsi raporunun açıklanacağını, ancak ilk raporda kalp krizi olduğunun ortaya çıktığını belirten Hürriyet, Bursa'daki taziye evinden yeni döndüğünü de ifade ederek, "Ediz'in ailesinde daha önce 4 kişi kalp krizinden ölmüş, Ediz'in de 5'inci kişi olduğunu söylediler. Hepsi 30-35 yaşlarında ölmüşler" ifadelerini kullandı.

"Ediz namazında niyazında biriydi.." Ediz'in yaşamını yitirdiği gece alkollü olduğu, enerji içeceği kullandığı iddiasını da yanıtlayan Hürriyet Güçer, bu konuya ise şu sözlerle yorum yaptı; "Ediz'i yıllardır tanırım. Hayatta içki içmezdi, sigara içmezdi, basında böyle şeyler çıkmasını şaşkınlıkla karşılıyorum. Namazında niyazında biriydi, yani böyle bir şey asla olmaz. Ben de sakinleştirici aldım daha yeni kendime geliyorum, bu iddialara bu nedenle cevap verememiştim".

İdmanlar ağır mıydı? Meduna'nın kalp spazmı, kaleci antrenörü Metin Bayındır'ın beyin kanaması geçirmesi ve Ediz olayının ardından teknik direktör Ersun Yanal'ın idmanlarının ağır olduğu iddiasının gündeme gelmesinin hatırlatıldığı programda, Serhat Ulueren 'Cafer bana, Ersun hoca milli maç aralarında aşırı yükleme yaptır dedi' iddiasını dile getirdi. Ancak Hürriyet bu konuda da "Böyle bir şey söz konusu değil, normal kondisyon idmanları yaptık. Sezon başında da ciddi sağlık kontrolleri yapıldı" ifadelerini kullandı.

"Sırtımda taşırdım" Hürriyet, Ediz'in ismini koluna dövme yaptırdığını da ifade ederken, "O eve artık gidemem, otelde kalıyorum. o gece orada olsam belki yaşayabilirdi. En azından alıp sırtımda taşırdım hastaneye.. Keşke gitseydim, yanında olabilseydim.. Acım çok büyük, kelimelerle anlatamıyorum. 10 yıldır tanıyorum, o benim sol yanımdı, oğlum gibiydi. Onu ben büyüttüm altyapıdan beri. Her şeyini bana anlatırdı" diyerek sözlerini noktaladı.

Fenerbahçe'den duygulandıran paylaşım

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber