Bütün takımlar kadrolarını güçlendirmişler, kıran kırana maçlar oluyor. Bizler ise nelerle uğraşıyoruz? Dilerim, bu yaşananlar son olur. Önce şunu söyleyeyim; Fatih hoca, Galatasaray’ın evladıdır. Teknik direktör olarak görmemek lazım, kulübün bir parçası. Alex Ferguson nasıldı, Fatih Terim de öyle. Takım başarılı veya kötü sonuçlar alabilir ancak Terim’in kredisi hiçbir zaman bitmez.
Eleştirenler de bunu unutmasınlar. Bir kulübün başkanı çıkıyor, ‘kurgulanmış düzen var, bu düzeni değiştireceğiz’ diyor.
Diğer kulüplerin başkanları ise Galatasaray hakkında deklarasyon yayınlıyor. Galatasaray, Denizlispor ile deplasmanda oynuyor. Teknik direktör kulübesinin arkasından her türlü hakaret, küfür ediliyor. Sonunda da kabak Hasan Şaş’ın başına patlıyor.
Galatasaray-Konyaspor maçında Konyaspor’un penaltısı verilmedi diye kıyametler kopuyor. Bu işin üstadlarıyla konuşuyorum; pozisyonun penaltıyla uzaktan yakından alakası yok. Kayserispor maçında hakem, Galatasaray’ın nizami golünü vermiyor. Emre Mor, ikinci sarı kartı neden görüyor, onu da anlayamadım. Galatasaray’ın yardımcı antrenörünün kafasına taş atılıyor, sekiz tane dikişle, İstanbul’a getiriliyor.
Daha sonra ‘hakem, Kayserispor’u doğradı’ diye fırtınalar kopuyor. Bazı şeyler üst üste gelince Fatih Terim de içindekileri dökmek ihtiyacını hissedip, “Eskiden bu işler amatör oluyordu. Şimdi profesyonel yapılıyor” diye beyanat veriyor ve disiplin kuruluna sevk ediliyor.
Ben her zaman Fatih Terim yerine basın sözcüsü bir yöneticinin konuşması gerektiğini savunanlardanım. Çünkü iyi bir kadro kuruldu, Fatih hoca takımın başında sahaya çıkmalı. Şimdi burada; ‘bu kurguyu bozacağız’ diyenler, yardımcı hocanın kafasını yaranlar, Galatasaray’a karşı deklarasyon yayınlayanlar disiplin kuruluna verilmiyor, ne imiş; Fatih Terim organize işler var demiş. O disiplin kuruluna veriliyor.
Burada adalet var mı? Herkese soruyorum.. Madem konuşma yasağı var, herkesi disiplin kuruluna verin. Disiplin kurulu da vereceği cezaları herkese eşit uygulasın. O zaman hiç sorun çıkmaz, hiç kimse de konuşamaz. Ben Fatih Terim’e verilen 3 maç cezayı adaletli bulmuyorum...
Taylan Antalyalı, Bucaspor’dan Gençlerbirliği’ne transfer olmuş. Bucaspor diyor ki; ‘Bundan sonraki satıştan yüzde 25 alırım’ Gençlerbirliği bedelsiz olarak Taylan’ı Erzurumspor’a veriyor. Başka kulübe satarsan yüzde 40’ını alırım da diyor. Erzurumspor, Taylan’ın alacaklarını ödemiyor, bonservisini eline verip, serbest bırakıyor. Taylan da Galatasaray’a transfer oluyor. Bu transferde usulsüzlük varmış, kıyametler koparılmaya çalışılıyor. Seri’yi hakem haklı olarak kırmızı kartla oyundan atıyor. Beşiktaş-Rize maçında daha sert pozisyonda N’Koudou’ya kırmızı çıkmıyor.
Terim’in çıldırdığı konular bunlar.. Hepsi üst üste gelince insanlar bir yere kadar kendini tutabiliyor, sonunda patlıyor.

Türkiye’ye ‘Güneş’ doğdu
Milli Takımımız ile gurur duyuyorum. Belki de tarihimizin en iyi jenerasyonunu yakaladık. Hepsi pırıl pırıl çocuklar. Ay-yıldızlı forma için her şeylerini sahaya koyuyorlar. Ne prim konuşuyorlar ne de gruplaşma var.
Sadece ve sadece başarıya kilitlenmişler. Eksikleri yok mu? Tabii ki var. Zamanla daha iyi olacaklar. Bu kadroya daha birçok genç girecek. Şenol Güneş çok başarılı oldu. Fransa’nın olduğu bir grupta lideriz. Düşünebiliyor musunuz, dünya şampiyonuyla aynı puandayız. Daha ne olsun!
Şenol hoca, haksızlığa tahammül edemeyen dürüst bir adamdır. Eleştirilerden etkileniyor. Bana göre etkilenmemesi lazım. Kendini eleştirenlere puan cetvelini göstersin. Boşu boşuna ne kendi üzülsün ne de Türk halkının motivasyonu dağılsın. 80 milyon kişi Türk, Milli Takımı’nı korumaya aldı, onlarla gurur duyuyor. Ben hocanın yerinde olsam bunun tadını çıkarırım.

Falcao vitrine çıkacak
İki aydır Falcao aşağı Falcao yukarı... Herkes merak ediyor. Futbolculuğuna itiraz yok. Dünyanın en iyi golcülerinden bir tanesi. Ama kesin olan bir şey var; Wesley Sneijder’den, Didier Drogba’dan, Cassio Lincoln’den daha sansasyonel oldu bu transfer.
Kolay değil, ilk maçı.. Hiçbir arkadaşını tanımıyor. 10 günlük idmanla ne kadar tanıdıysa o kadar. Hangi arkadaşı nasıl top atacak, hava hakimiyeti mi daha güçlü yoksa her iki ayağıyla da topa mükemmel vurabiliyor mu?
Rakip defanslar, Falcao’yu nasıl durduracak? Bir sürü şeyler düşünüyoruz. Bu akşam Kasımpaşa ile çarşamba akşamı da Club Brugge’le oynanacak maçlarda bu soruların çoğunun cevabını alacağız. Transfere çok büyük emek verildi, 30 milyon taraftar Falcao diyor başka bir şey demiyor. Dilerim, Falcao bu maçlarda kalitesini, klasını, golcülüğünü gösterir.