Geri Dön

Rıdvan Dilmen onu yere göğe sığdıramadı!

NTVSpor’da yayınlanan % 100 Futbol adlı spor programının yorumcusu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş teknik direktörü Samet Aybaba’ya ve Beşiktaş’a övgüde bulunurken Necip Uysal’a ayrı bir parantez açtı.

Rıdvan Dilmen onu yere göğe sığdıramadı!

NTVSpor'da yayınlanan% 100 Futbol adlı spor programının yorumcusu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş'ın Mersin İdman Yurdu ile oynadığı maçın ardından açıklamalarda bulundu.

"OĞUZHAN'IN KUMAŞI İYİ AMA..."

Öncelikle maçta dikkat çeken bir performans ortaya koyan Oğuzhan Özyakup'u değerlendiren Dilmen, "Oğuzhan kumaşı iyi ama bu tarz oyuncuların aması vardır, biraz fiziği eksik. Bazen risk alıyor bazen rahat oynuyor. Yaşına göre usta oyuncu kimliğiyle oynaması güzel. Oğuzhan skoru etkileyecek işler yaptı. Hatta ve hatta fernandes performans olarak Oğuzhan'ın altında kaldı. Tabi ki normalde ilk tercih Fernandes olur ama bugün böyleydi. Beşiktaş'ın 10 üzerinde 10 alacağı özellik varını yoğunu ortaya koyması. Herkes geriye koştu." dedi.

Oğuzhan'ın gördüğü kartı da değerkendiren Rıdvan Dilmen, "Hakemler bazen görmemezlikten gelir. Oğuzhan ile ilgili 2 kart da doğru. Oğuzhan bu gördüğü karttan ders çıkartır. Bu tür pozisyonlarda genç-yaşlı oyuncu ayrımı yapmamalı hakem." dedi.

NECİP'E 10 ÜZERİNDEN 8

Dilmen, Beşitaş'ta bugün kaptan olarak sahaya çıkan Necip'in oyununu ve Beşiktaş savunmasını beğendiğini de dile getirerek, "Mersin topa sürekli hakim ama net pozisyonlar Beşiktaş'ta. Ligde en formda santrfor Nobre. Tek kale giden maçta, Nobre'yi çok iyi marke etti Beşiktaş defansı. Uğur da çabuk olduğu için Nduka'ya fırsat vermedi. Necip'in önündeki 5 oyuncu temelde defansif değil ama 5 oyuncu da sürekli geriye gelerek defansa yardımcı oldu. Necip bu oyuncuların liberosu. Necip 2. golde şahane bir pas attı. Necip'e 10 üzerinden 8 veriyorum. Fernandes'in yıldızlaştığı maçlarda diğer oyuncular geriledi. Şimdi diğer oyuncular da ortaya çıkıyor." şeklinde konuştu.

SAMET HOCA'YA ÖVGÜ

Rıdvan Dilmen, Beşiktaş teknik direktörü Samet Aybaba'nın takımı getirdiği seviyeyi ve maçta yaptığı değişiklikleri överek, "Skor 3-0'ken top taca çıktı yanlış bir karar verildi ama daha bu sezon gelmiş olan Escude bile tepki gösterdi. Demek ki Samet hoca bu takımı belli bir seviyeye getirmiş. Eksikleri var tabi. Beşiktaş önce savaşacağım diyor. Koşucu oyuncuları tercih ediyor.Hoca çok doğru değişiklikler yaptı.Necip'in 90. dakikada çıkıp Almeida'ya öyle bir ara pası vermesi de çok önemli bir olaydı." dedi.

(Sporx)

Rıdvan Dilmen onu yere göğe sığdıramadı

Rıdvan Dilmen onu yere göğe sığdıramadı

Rıdvan Dilmen onu yere göğe sığdıramadı

Fenerbahçe'den duygulandıran paylaşım

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber