Geri Dön

RİO KARNAVALI!

Brezilya’da, TFF’nin kokteylinde tam bir Türk gecesi yaşandı. Dünya futboluna yön verenler, Türkiye şemsiyesi altında buluştu. Kokteylin yıldızı, FIFA U20 Dünya Kupası’ndaki maskotumuz Kanki oldu

RİO KARNAVALI!

BİLAL MEŞE - RİO DE JANEİRO

Türkiye Futbol Federasyonu, Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde düzenlediği kokteylle ve yaptığı tanıtımla, dersini iyi çalıştığını gösterdi.

Dünya futboluna yön verenleri bir araya getirerek, hem 2013’te ülkemizde yapılacak FIFA U20 Dünya Kupası’nın tanıtımını yapan Federasyon, hem de 2020 Avrupa Şampiyonası için destek aradı. Tam bir Türk gecesi haline gelen organizasyonun görkemli geçmesi, herkesi mutlu etti. Gecenin yıldızı, U20 Dünya Kupası’nın maskotu, Kanki idi.

Copacanaba Palace Hotel’de yaklaşık 500 davetlinin katıldığı, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in ev sahipliği yaptığı kokteyle, Brezilya Büyükelçimiz Ersin Elçin, TFF yöneticilerinden Arif Koşar, Cengiz Zülfikaroğlu ve Prof. Dr Fethi Heper, Genel Sekreter Prof. Dr. Emre Alkin ile Milli Takımızın eski futbolcuları Rüştü Reçber, Mehmet Aurelio, Fenerbahçe’nin eski oyuncuları Alex de Souza, Pierre van Hooijdonk, Jay Jay Okocha ile Gilberto Silva, Ruud Gullit, Ronald de Boer, Aron Winter’in yanı sıra THY Sao Paulo Müdürü Atagün Kutluyüksel, İstasyon Müdürü Bora Poyraz, çok sayıda ülke federasyonu, kulüp, futbola yatırım yapan firmalar ve dünyanın önde gelen spor adamları katıldı.

‘Destek bekliyoruz’
Yakasında TFF rozeti bulunan Alex, burada Türkiye’yi temsil ettiği için mutlu olduğunu ifade ederek, ay-yıldızlı ekibimize de 2014 Dünya Kupası yolunda başarılar diledi. Türkiye’den ve Türk futbolundan da söz eden sarı-lacivertlilerin eski kaptanı ile birlikte söz alan diğer isim de Prof. Dr. Emre Alkin idi.
2013’te Türkiye’de düzenlenecek olan FIFA U20 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olmaktan büyük gurur duyduğunu ifade eden Alkin, “Ayrıca EURO 2020 adaylığımız için de desteklerinizi bekliyoruz. EURO 2016 adaylık sürecinde Avrupa Şampiyonası ev sahipliğini elde etme hakkını bir oyla kaybetmiştik. Şimdi Türkiye için Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği zamanı geldi. Ancak ondan önce 1.5 milyona yakın seyirci ve TV başındaki yarım milyar izleyici ile gelmiş geçmiş en iyi FIFA U20 Dünya Kupası’nı düzenleyeceğimizi de buradan garanti ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Valcke’ye yakın ilgi

Türkiye Futbol Federasyonu standının açılışına, FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke de katıldı. Valcke’ye yakın ilgi gösterilirken, fuara katılanlar için de İngilizce bir kitapçık hazırlandı. Burada hem Türkiye tanıtıldı, hem de spor tesislerinden söz edildi. Standda ayrıca Türk lokumu ve Türk kahveci hediye edildi. Bu arada TFF’nin standına konan dev ekran televizyonda, milli maçlar, önemli maçlar ve Alex’in golleriyle, Rüştü’nün kurtarışları gösterildi.

Sergen Yalçın ilk idmanına çıktı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber