Şenol Güneş: "Kalbim de temiz, sevgim de temiz devam ediyorum"

Spor Toto Süper Lig'de Göztepe'yi 1-0 mağlup eden Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş açıklamalarda bulundu. Sinan Akçıl ile dinledikleri bir şarkının kendisine taraftarı hatırlattığını söyleyen Güneş, "Kalbim de temiz, sevgim de temiz devam ediyorum." dedi.

Şenol Güneş: "Kalbim de temiz, sevgim de temiz devam ediyorum"

Spor Toto Süper Lig'de Göztepe'yi 1-0 mağlup eden Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş açıklamalarda bulundu.

"İlk yarıda tamamen yanlış bir oyun vardı"

"Başlangıçtaki oyuncularımız ile hayata geçen oyun örtüşmedi. Rakibin kenarlardan gelen toplardaki zaaflarını biliyorduk. Ayağa oynanan paslarla etkili olabileceğimizi düşündüğümüz için pas da yapalım dedik ama 1 pozisyon oldu. Teknik kapasitesi yüksek oyuncular olmasına rağmen top kayıpları eksik oldu. İlk yarıda tamamen yanlış bir oyun vardı. 2. yarıda daha etkiliydik, oyunun kontrolü bizdeydi, yine de düşündüğümüz oyun olmadı."

"Oyunun daha iyi olmasını ben de bekliyordum"
"Pozisyon zenginliği az olarak kazanmak önemliydi ama oyunun daha iyi olmasını ben de bekliyordum. Oyuncuların maçın şartlarına uyum sağlaması önemliydi."

"Kalbim de temiz, sevgim de temiz devam ediyorum"
"Taraftarın sevgisine karşılık vermek gerekiyor. Geçen Sinan Akçıl ile bir şarkı dinliyordum. 'Kalbini bana verdiğin için çok teşekkür ederim sevgilim'. Onu dinleyince taraftarı düşündüm, kalbim de temiz, sevgim de temiz devam ediyorum."

Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmadan önce yaptıkları planları gerçekleştiremediklerini belirterek, "Sizin istediğiniz gibi Kagawa ile Ljajic'i birlikte oynattım. Hücumda hiçbir etkimiz olmadı, hücum etmiş gibi göründük. Top kaptırdık, savunma da yapamadık. Solda Adriano'yu öne çıkarmak istedik, o saha dışına çıktı." diye konuştu.

Üst üste iki maç kazandıklarını ve bunun mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden sezon sonu hedefleri konusunda şunları söyledi: "Üçüncülük veya ikincilik de olsa bizi rahatsız eder. Şu an ikinciliği kovalamak zorundayız. Önümüzde bir rakibimiz var. Ondan sonra birincilik düşünebiliriz. Ama zor durum. Yakalayabileceğimiz en iyi yer ilk başta ikincilik. Her takım birbirini kovalıyor."

Milli maç arasında bir boşluğun olacağına dikkati çeken Güneş, "Aranın ardından başlangıcı ikinci yarının en iyi takımı Çaykur Rizespor ile yapacağız. Trabzonspor, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi camiaların adları şampiyonlukla anıldığı için baskı var. Başakşehir avantaj yakaladı. Hem baskı yok hem puan farkını açtı. Yarış devam ediyor." ifadelerini kullandı.

"Oyuncumdan şikayet etmem, karar veririm"
Geçen hafta eleştirdiği Loris Karius'un Göztepe maçı sonrası bu nedenle yayıncı kuruluştaki açıklamasında serzenişte bulunmasına değinen Güneş, "O maçtan sonra söylediklerim belli. Moral olarak çökmüş birinin sahada olması çok tercih edilen bir şey değil. Ona saygısızlık, olumsuzluk olarak algılanacak şekilde gazetelerde işleyenler varsa bilemem. Seyircinin de olumsuz tezahüratının doğru olmadığını söyledim. Kendisiyle de konuştum. 'Maçtan önce mi seni etkiledi, maçtan sonra mı etkiledi' diye sordum. Kendisi bilmediğini söyledi. Oyuncumdan şikayet etmem, karar veririm. O da düşüncesini söyler. Yanlış düşüncedir." diye konuştu.

"Bana kalbini verenin kalbine ihanet etmem"
Güneş, taraftarların kendisine yönelik tepkisi konusunda ise şunları söyledi: "Herhangi olumsuzluk yok. Gönül kırılması olduğunu düşünüyorum, onu hissettim. Sevgimde, kalbimde hiçbir kaybım yok. Bana kalbini verene ihanet etmem. Bana kalbini verenin kalbine ihanet etmem."

Güneş, Fenerbahçe maçında sakatlanan Nicolas Isimat-Mirin'in aralarında olmadığını kaydederek, "Caner de hafta içinde düşüşten dolayı kafasında yara oldu. Bu nedenle bizimle olmadı." değerlendirmesinde bulundu.

"Selam verme durumunu kabul etmek lazım"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber