Geri Dön

Süper Lig'de 6 hakemli dönem başlıyor

MHK Başkanı Zekeriya Alp, 2013-2014 sezonunda maçların 6 hakem ile yönetileceğinin mesajını verdi.

Süper Lig'de 6 hakemli dönem başlıyor

Zekeriya Alp "Yeni sezonda TFF olarak karşılaşmalara 6 hakem görevlendirme çalışmalarımız var. Konu ile ilgili olarak UEFA'nın da desteği söz konusu. Önümüzdeki sezon Avrupa kupalarında ve İtalya Ligi'nde olduğu gibi Türkiye liginde de bu uygulamayı yapabiliriz" diye konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, ”Federasyon başkanımız önümüzdeki yıl 6 hakem uygulamasının bizde de olmasını istiyor. Böyle bir çalışma içerisindeyiz” dedi.

Türkiye’de düzenlenecek 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nın Esma Sultan Yalısı’nda yapılan maskot tanıtımından önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Alp, gelecek sezon maçlarda 6 hakem uygulamasına geçmeyi planladıklarını söyledi.

Zekeriya Alp, şu anda Avrupa kupalarında ve İtalya 1. Futbol Ligi maçlarında 6 hakemin görev yaptığını hatırlatarak, ”UEFA, bu uygulama içinde bizim de olmamızı talep ediyor. Federasyon başkanımız önümüzdeki yıl 6 hakem uygulamasının bizde de olmasını istiyor. Böyle bir çalışma içerisindeyiz. Önümüzdeki sezon maçlar 6 hakemle oynanabilir. UEFA bizden çok memnun. Başarılı çalışmalarımızdan dolayı bizi kutladılar. Yarın İsviçre’de yapılacak geniş kapsamlı toplantıda UEFA, Türkiye’yi örnek gösterecek. Bu, ülkemiz için çok önemli bir durum” ifadelerini kullandı.

FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır’ın başarılarının sorulması üzerine Alp, ”Cüneyt Çakır, arkadaşlarıyla birlikte başarıdan başarıya koşuyor. Ülkemizde düzenlenecek 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası da hakemlerimiz için büyük tecrübe olacak” diye konuştu.

Çakır: ”FIFA Kulüpler Dünya Kupası’nda görev almak çok büyük sorumluluk”

Türkiye’yi ve Avrupa kıtasını FIFA Kulüpler Dünya Kupası’nda temsil edecek hakem Cüneyt Çakır ise, bu görevin çok büyük sorumluluk taşıdığını belirtti.

Çakır, Japonya’da 6-16 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek şampiyonaya çok iyi hazırlandıklarını aktararak, ”Yardımcı hakem arkadaşlarımla bu sorumluluğun bilincindeyiz. Hem fiziksel hem de taktiksel olarak orada en iyisini yapacağız” dedi.

2014 Dünya Kupası’nda (A) Milli Takım’la birlikte yer almak istediklerini vurgulayan Cüneyt Çakır, 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nın da Türk hakemleri için çok önemli olduğunu kaydetti.

Fatih Terim: "Hayal kırıklığı yaşıyorum"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber