Taylor Smith, İstanbul Boğazı'nda yüzdü

Eski dünya yüzme maratonu şampiyonu AvustralyalıShelly Taylor Smith, yarın yapılacak ve onur konuğu olarak katılacağı 28. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı öncesinde kulaç attı.

Taylor Smith, İstanbul Boğazı'nda yüzdü

Kuruçeşme'deki Cemil Topuzlu Parkı açıklarında gösteri amacıyla suya giren Avustralyalı sporcuya, "Aile boyu yüzme" temasıyla üç nesil yüzen, Özüak ve Arısoy aileleri eşlik etti.

Gösteri yüzüşünün ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Taylor Smith, Türkiye'nin kalbinde farklı bir yere sahip olduğunu ve buraya tekrar gelmek için şimdiden sabırsızlandığını söyledi.

Açık sularda ve doğanın kucağında yüzmekten büyük bir keyif aldığını dile getiren Smith, "Deniz çok sıcak ve güzeldi. Denizin içindeyken biraz deniz anası gördüm. Bu, denizin temiz olduğunu gösteriyor. Yarın çok heyecanlı bir etkinlik bizi bekliyor. Önemli bir yarışı beraber tamamlayacağız." ifadelerini kullandı.

Taylor Smith, Türkiye ve Avustralyalı arasında geçmişten gelen güzel ilişkiler olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin son bir haftada yaşadıklarının ötesinde hep beraber olacağız ve birlikte olmanın keyfini çıkartacağız. Beraber olarak her şeyin üstesinden gelebileceğimi göstereceğiz. Bundan eminim. Türkiye'nin daima kalbimde yeri var. Türkiye'nin, Gelibolu'da bize nasıl destek verdiğini biliyoruz. Yaşadıklarımız hepimiz için dostluk kaynağı oldu. Bu durum, bu günlerde hep beraber olmamız için bir gösterge. Türkiye'ye tekrar gelmek için sabırsızlanıyorum."

Karşı Atak | Ronaldo ve Sarri karşı karşıya!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber