"Tek hedefim Tokyo"

Engel Atlama Grand Prix’sinde dört kez olimpiyat şampiyonu olan Ludger Beerbaum’u geçerek zirveye çıkan Derin Demirsoy, “Bu derecem diğer önemli yarışmalara katılmamı sağlayacak. Aldığım madalyalar olimpiyat kotası yolunda beni ilerletiyor. Hedefim olimpiyatlar ” dedi.

"Tek hedefim Tokyo"

Biniciliğin en zor seviye yarışlarından olan 5 yıldız kategorisindeki Engel Atlama Grand Prix’sinde, dört olimpiyat altını bulunan Ludger Beerbaum’u geride bırakarak zirveye çıkan Derin Demirsoy, “Olimpiyat şampiyonunu geçmek gurur verdi” diye konuştu.

Demirsoy, Belçika’nın Waregem şehrinde geçtiğimiz hafta düzenlenen yarışma hakkında, “Uluslararası yarışmalar 1 yıldızdan 5 yıldıza kadar oluyor. 5 yıldızlılar en zorlu yarışlar olarak değerlendiriliyor. Bu senenin en önemli yarışmalarından biriydi. Dünya sıralamasında ilk 30 içindeki 21 sporcu katıldı. En iyi binicilerin, en iyi atların olduğu prestijli bir yarışmada bu birinciliği kazandık” dedi.

Binicilik Federasyonu’nun sahibi olduğu Dadjak Ter Puttenen isimli atla birincilik kazandığını hatırlatan Demirsoy, hedefleri hakkında ise şunları söyledi: “Bu gibi önemli yarışmalara kabul edilmek çok değerli. Bu yarışmaya özel davetiye ile girdim. Bu derecem bunun gibi diğer önemli yarışmalara katılmamı sağlayacak. Aldığım ‘Wildcard’larla büyük yarışmalara katılmam ve elde ettiğim başarılar, olimpiyat kotası alma yolunda beni ilerletiyor. Hedefim 2020 Tokyo Olimpiyatları.”

Binicilikte başarı için iyi atların ve desteğin öneminin altını çizen Demirsoy, “İyi atların alınması ve iyi sponsorların bulunması çok önemli. Bu başarıyı kazandığımız at Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından 1 sene önce bana verildi ve böyle dereceler elde edildi. Olimpiyat yolunda bu tarz yatırımlar çok önemli” ifadelerini kullandı.

Sivassporlu Samassa: Korktum ama şimdi çok iyiyim

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber