Geri Dön

‘Tokyo rüyalarımı süslüyor’

A Milli Voleybol Takımı’nın orta oyuncularından Aslı Kalaç, Tokyo’yo gitmek için her şeyi yapacaklarını söyledi, “Olimpiyat, her sporcunun hayali. Belki bir sporcunun kariyeri boyunca maksimum 3-4 kez gidebileceği bir organizasyon” dedi

‘Tokyo rüyalarımı süslüyor’

2020 Tokyo Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri’nde mücadele edecek A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın orta oyuncularından Aslı Kalaç, olimpiyata gitmeyi çok istediğini ve Tokyo 2020’nin rüyalarını süslediğini söyledi.

Antalya ve İstanbul’da kamp yaptıklarını hatırlatan Kalaç, “Bizim en iyi özelliklerimizden biri takımda bir aile ortamı olması. Sahaya ilk çıktığımızda bizi olimpiyatlar için motive edici pankartlar bekliyordu. Her gün bu pankartları görerek antrenman yaptık. Herkes hangi turnuvaya gittiğimizin bilincinde olduğu için antrenmanlarda %100’ünü verdi. Çok iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Artık elemelere hazırız” diye konuştu.

Eda Erdem Dündar ve Naz Akyol’un olimpiyat tecrübesine sahip olduğunu vurgulayan milli voleybolcu, “Milli takımda olmak, bu formayı taşımak benim için çok büyük bir gurur. Bu takımın bir parçası olduğum için çok mutluyum. Olimpiyat, her sporcunun hayali. Dört senede bir gerçekleştirilen, belki bir sporcunun kariyeri boyunca maksimum 3-4 kez gidebileceği bir organizasyon. Biz, bundan önce 2012 Londra’ya katılmıştık. Eda abla ve Naz abla gidebilmişti” ifadelerini kullandı.
B Grubu’nda mücadele edecekleri takımlara karşı önceki maçlarda üstünlük kurduklarını hatırlatan Aslı Kalaç, konuşmasını şöyle noktaladı: “Diğer takımlarla son Avrupa Şampiyonası ve önceki turnuvalarda karşılaştık. Onlara karşı galibiyet sayısında üstünlük bizde ama burası olimpiyat elemesi. Onlar da olimpiyat biletini alabilmek için varını yoğunu ortaya koyacaktır. O yüzden çok iyi mücadele edeceklerdir. Diğer grupta ise Hollanda ev sahibi. Gruptan kesin çıkacaklarını düşünüyorum. İkinci takım da Polonya olacaktır. Bu iki takımla oynadığımız maçlarda da çok iyi işler çıkardık. Kolay maçlar olmayacak. Herkes olimpiyat vizesini almak için elinden geleni yapacak.”

‘Tokyo rüyalarımı süslüyor’

Kırklarelispor’un tur primi akaryakıt istasyonu

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber