Geri Dön

Türkiye farkı İlk sırada

EURO 2020 biletini kapan Türkiye, genç kadrosunu en iyi kullanan takımlar arasına girdi. Milliler, son oynanan ve 2-0 kazanılan Andorra deplasmanında 23.7 yaş ortalamalı ilk 11’i ile elemeler boyunca sahaya çıkan en genç takımla oynadı.

Türkiye farkı İlk sırada

 

 

Celal Umut Eren / Skorer

EURO 2020 elemeleri sonunda gruplarda tüm maçlar tamamlandı. Direkt olarak EURO 2020 bileti alan A Milli Takımımız, tarihi bir başarı elde ederken, bir başka konuda daha başarı sağladı.

Yeni bir yapılanma ve genç bir kadroyla yola çıkan Şenol Güneş ve takımı, bunun karşılığını almaya devam ediyor. Transfermarkt’ın yaptığı araştırmada Türkiye, oynanan maçlar kapsamında sahaya çıkan en genç kadroya sahip takım oldu.

Grubun sonra maçında Andorra deplasmanında 2-0 kazanan ay-yıldızlıların ilk 11’inin yaş ortalaması 23.6 oldu. Bu yaş ortalaması elemeler boyunca en genç takım olarak ilk sırayı aldı.

Türkiye’yi 3-2’lik Bulgaristan galibiyetinde sahaya sürdüğü 23.7 yaş ortalamasıyla Kosova izledi. Aynı şekilde İngiltere de Karadağ’ı 7-0 yenerken 23.7’lik yaş ortalamalı bir kadro kullandı.

İlk 10’da Kosova tam 4 kez en genç takımla sahaya çıkarken; diğer yaş ortalamalarında 23.8 ve 23.9’u yakaladı. Elemeler boyunca en genç takım kullanan ülkeler; Türkiye, Kosova, Lüksemburg ve İngiltere oldu.

Reha Kapsal: 'Fatih Terim Arda'nın Galatasaray'da bırakmasını istiyor'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber