Geri Dön

Uşak Sportif - Anadolu Efes: 73-68

Beko Basketbol Ligi’nin 20. haftasında Uşak Sportif sahasında Anadolu Efes’i konuk etti. Karşılaşmayı ev sahibi Uşak 73-68 kazandı.

Uşak Sportif - Anadolu Efes: 73-68

Uşak Üniversitesi Spor Salonu’nda saat 14:00’de başlayan karşılaşmaya Uşak Sportif Warren, Miha Zupan, Alper Saruhan, İbrahim Yıldırım ve Eli Holman beşiyle başlarken, Anadolu Efes’de Doğuş Balbay, Lukas, Vasileidadis, Semih Erden ve Savanovic beşiyle başladı. Karşılaşmada ilk sayıyı Uşak Sportif lehine Warren kaydetti.

İlk çeyreğe Uşak Sportif 7-0'lık seri ile başladı. Anadolu Efes ise Semih Erden ile sayı üretmeye başlayarak farkın açılmasını engelledi. İlk beş dakika 9-4 Uşak Sportif üstünlüğü ile geçildi. Anadolu Efes ilk çeyrekte sert savunma yapan Uşak Sportif karşısında sayı bulmada zorlandı ve ilk çeyrek 15-13 Uşak Sportif lehine tamamlandı.

İkinci çeyrekte oyunda daha çok aktif görünen Uşak Sportif, girdiği pozisyonları cömertçe harcayınca Anadolu Efes oyuna ortak oldu. İkinci çeyreğin sonlarına doğru yeniden toparlanan Uşak Sportif, Holman ve kaptan Alper’in asistleriyle sayılar buldu. İkinci çeyrek bitiminde skor 31-24 Uşak Sportif lehine oldu.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreğinin hemen başında her iki takımda faul atışlarıyla başladı. Üçüncü çeyreğin son üç dakikasına girerken skor 44-40 Uşak Sportif lehine geçildi. Üçüncü çeyreğin bitimine 40 saniye kala, Anadolu Efes ilk defa öne geçti. Çeyreğin sonunda skor 46-48 Anadolu Efes lehine oldu.

Dördüncü ve son çeyreğe muhteşem seyircisinin desteği ile başlayan Uşak Sportif, kaptan Alper’in asist ve arka arkaya sayıları ile hızlı başladı. Toparlanmada zorlanan Anadolu Efes, karşısında Eli Holman ve Carter smaç show yaparak farkı bir ara 9 sayıya kadar çıkardı. Son dört dakikaya girilirken sinirlerin gerildiği maçta sert hareketler yaşandı. Karşılaşmada son iki dakikaya girerken skor 66-62 Uşak Sportif lehine geçildi. Son saniyelere girilirken sahada devleşen Uşak Sportif karşılaşmadan 73-68 galip ayrılan taraf oldu.

Salon: Uşak Üniversitesi

Hakemler: Fatih Söylemezoğlu, Mehmet Serdar Ünal, Ergin Sarı

Uşak Sportif: Warren 13, Orhan Haciyeva 10, Özcan, Yiğitcan 2, Carter 15, Zupan 7, Emre Boztepe, Erdinç , Alper 3, İbrahim 5, Holman 18, Ogün

Anadolu Efes: Doğuş Balbay, Cedi Osman 3, Vasileiadis 1, Birkan Batuk 16, Semih Erden 2, Kerem Gönlüm 8, Mükremin Deniz Kılıçlı, Savanovic, Lucas 10, Planinic 15, Emircan, Bjelica 13

1. periyot: 15-13

Devre: 31-24

3. periyot: 46-48

5 faulle çıkan: 39.46 Birkan (Anadolu Efes)

Cenk Tosun, Crystal Palace formasıyla Manchester City'ye konuk oluyor!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber