Geri Dön

Yelkenler fora

İstanbul Yelken Kulübü’nün düzenlediği ve 130 sporcunun katıldığını Uluslararası Yelken Yarışları’nın startını Cumhurbaşkanı Gül verdi

Yelkenler fora

Cumhurbaşkanı Gül, İstanbul Yelken Kulübü (İYK) tarafından bu yıl 21. düzenlenen Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Yelken Yarışları’nın startını verdi. Fenerbahçe Burnu’ndaki İYK tesislerinde düzenlenen törende konuşan Abdullah Gül, İstanbul’un en eski ve güzide mekanlarından Fenerbahçe’de beraber olmaktan ve Türkiye’nin en eski yelken kulübü İYK’yi ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Kalamış-Adalar arasında
Cumhurbaşkanı Gül, deniz sporları arasında yelkenin ayrı bir güzelliği olduğunu, kulüp yöneticilerini dinleyince ve buraları görünce kendisinin de kabul ettiğini ve onun için 21. İstanbul Yelken Yarışmasını Cumhurbaşkanı olarak himayesine aldığını ifade etti.
2. kez Cumhurbaşkanlığı Yelken Yarışları ismiyle düzenlenen 21. İYK yarışları Kalamış-Adalar parkurunda yapılacak. Yarışa Türkiye ile Hindistan, Pakistan, Kırgızistan, Yunanistan, İtalya, İspanya, Bulgaristan, Sırbistan, Avusturya, Tunus, Fas ve Mısır’dan 130 sporcu katılacak.

Akkoyun da veda etti
American Express İstanbul Challenger Tenis Turnuvası’nda Marsel İlhan’ın ardından Haluk Akkoyun da ikinci turda Rumen sporcu Adrian Ungur’a 2-1 yenilerek elendi. TED Kulübü Tesisleri’nde devam eden organizasyonda, 6 numaralı seri başı Rumen Adrian Ungur’a karşı iyi bir mücadele ortaya koyan tenisçimiz maçın ilk setini 6-3 kaybetti. Ancak ikinci setti 6-1 kazanmayı başaran Akkoyun, son seti 7-6 kaybederek turnuvaya veda etti.

İsmail Kartal: "Rakibe çok net pozisyon vermedik"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber