Geri Dön

Yenilse de yense de Avcı'yla devam

“Dünya Kupası’na gitmekte zorlanıyoruz diye hocamız ve futbolcularla ilgili yorumlar rahatsız edici boyutlara geldi. Bu şekilde başarılı olamayız. Avcı’nın bizi Brezilya’ya götüreceğini söyleseydik elemelere katılmaya gerek yoktu.”

UTBOL Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, bugün özel maçta Danimarka ile karşılaşacak olan Milli Takım’ın hocası Abdullah Avcı’ya sahip çıktı. TFF Başkanı dün Sarar ile imzalanan sponsorluk anlaşmasında kurdukları Milli Takım’ı uzun vadeli planlamaları düşünerek oluşturduklarını belirtirken şunları söyledi:

‘YAPICI OLUNMALI’
“ABDULLAH Avcı’yı takımın başına getirirken ve yeni takımı kurarken uzun vadeli planlama oluşturduk. Onun için Avcı’yı getirdik. 2014 Dünya Kupası’na gitmekte zorlanıyoruz diye hocamız ve futbolcularla ilgili yorumlar rahatsız edici boyutlara geldi. Bu şekilde futbol takımlarımızın ve milli takımlarımızın başarılı olma şansı yok. Hocamızın bizi Brezilya’ya götüreceğini söyleseydik elemelere katılmaya gerek yoktu. Herkesi yapıcı olmaya davet ediyorum” yanıtını verdi.

DEMİRÖREN, “Türkiye-Danimarka 500. Maç Kitabı”nda, ‘En özel maçımız’ başlığıyla yer alan değerlendirmesinde ise şu ifadeleri kullandı: “26 Ekim 1923’te Taksim Stadı’nda Romanya ile başladığımız tarihi yolculuğun, şimdi 500. durağındayız. Aradan geçen zaman diliminde ortak sevinçleri de ortak üzüntüleri de hep birlikte yaşadık.

‘TEŞEKKÜRLER’
Kâh mutluluk şarkıları söyledik... Kâh başımız önde statları terk ettik. Ama “Yenilsen de yensen de gönlüm seninle” sloganındaki o güçlü bağdan hiç vazgeçmedik.
89 yıl, dile kolay bir mazi. Bu onurlu formayı, ilk günden bugüne tam 643 futbolcu giydi. Bir bölümü artık aramızda değil. Onları saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. Ay-yıldızlı forma için emek vermiş, ter akıtmış, aktif oyunculuk yaşamı sona ermiş ağabey ve kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyor, sağlıklı bir yaşam diliyorum. Faal olan futbolcu arkadaşlarımıza başarılarla dolu günler temenni ederek iyi dileklerimi iletiyorum.

BU heyecanlı futbol akşamına renk ve keyif katacak olan Danimarka’ya ‘Hoş geldiniz’ derken, 500. maçta görev yapacak takımımıza başarılar diliyorum.”

Abdullah Avcı: "Bu kadroyla geleceği kurmak zor"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber