10.04.2017 - 16:17 | Son Güncelleme: 10.04.2017-16:19 A-A+

Türkiye'de ilk EDM albüm Görkem Sala'dan

Görkem Sala henüz 1992 doğumlu genç bir DJ. Ancak çok iddialı bir CV'ye sahip.

Türkiye'de ilk EDM albüm Görkem Sala'dan

EDM'nin (elektronik dans müzik) önemli isimlerinden Görkem Sala'nın, DK Records Türkiye etiketi taşıyan albümü 'His Diyarı' tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda...

Bir EDM albümü olmasının yanı sıra içinde barındırdığı müzikal öğelerle her müzik zevkinden kişiye hitap eden 'His Diyarı' albümündeki tüm şarkıların söz, müzik ve aranjesi Görkem Sala'ya ait.  Genç DJ, hayranları tarafından heyecanla beklenen albümü için uzun bir stüdyo sürecinden geçti.

Kayıtları DK Müzik Stüdyosu'nda gerçekleştirilen albümde canlı enstrümanlar da kullanıldı. Albümdeki ‘His’, ‘Bir Deste ’ ve ‘Yarın’ şarkılarında EDM tarzından farklı olarak Hip Hop tarzı şarkılar da bulunuyor.

Görkem Sala'nin ilk albümünden yayınlanan ilk single ‘Haz’ için çekilen videonun yönetmen koltuğunda Murat Yılmaz oturdu. Çekimleri Eskişehir Tren Garı’nda gerçekleştirilen ‘Haz’da, Görkem Sala’ya kalabalık bir cast ekibinin eşlik etmesinin yanı sıra profesyonel bir dansçı grubu da  videoda yer alıyor. Videoda styling sorumluluğunu Gizem Merter üstlendi. Görkem Sala'nın ilk albümünün hikayesini anlatan şarkının videosu kısa süre içinde müzikseverlerle buluşacak.

'His Diyarı' albümünde bulunan şarkılar
1. Haz
2. Bune dünya kardeşim
3. Salıncak 
4. Bir deste
5. Limon küfü
6. Mürdüm
7. His 
8. Jammu remix
9. Yarın

Bilgi Yarışmasıİran'a hangi ülke komşu değildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.