Türkiye'nin Rio kadrosu belli oldu

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), 2016 Rio Olimpiyatları'nda mücadele edecek Türk sporcuların isimlerini Uluslararası Olimpiyat Komitesine (IOC) bildirdi.

AA
18 Temmuz 2016 - 17:34 | Son Güncelleme: 18.07.2016 - 17:38 |
A+A-
Haberler » Skorer » Rio Olimpiyatları » Türkiye'nin Rio kadrosu belli oldu
Ulusal olimpiyat komiteleri, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde 5-21  Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Yaz Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek  isimleri IOC'ye gönderdi.
 
Nihai kadroların belirlenmesi için verilen sürenin bugün dolması  nedeniyle, Türkiye'nin 21 branşta olimpiyatlara katılacak 103 kişilik kadrosu da  kesinleşti.
 
TMOK yetkililerinden alınan bilgiye göre, 2016 Rio Olimpiyatları'nda  madalya mücadelesi verecek Türk sporcuların isimleri, branşları ve kategorileri  şöyle:
 
Atıcılık (4 sporcu): Erdinç Kebapçı ve Yavuz İlnam (Trap), İsmail  Keleş ve Yusuf Dikeç (10 ve 50 metre tabanca)
Atletizm (31 sporcu): Sultan Haydar, Bekir Karayel, Ercan Muslu,  Meryem Erdoğan, Esma Aydemir, Kaan Kigen Özbilen (maraton), Ali Kaya (5000 ve  10000 metre), Halil Akkaş, Tarık Langat Akdağ (3000 metre engelli), Ramil Guliyev  (100 ve 200 metre, 4x100 metre bayrak), Emel Dereli (gülle atma), İlham Tanui  Özbilen (1500 metre), Jak Ali Harvey (100 ve 200 metre, 4x100 metre bayrak),  Tuğba Güvenç, Özlem Kaya  (3000 metre engelli), Eşref Apak, Tuğçe Şahutoğlu,  Kıvılcım Kaya Salman (çekiç atma), Yasmani Copello Escobar (400 metre engelli),  Karin Melis Mey (uzun atlama), Yasemin Can (5000 ve 10000 metre), Aras Kaya,  Meryem Akdağ (3000 metre engelli ve 5000 metre), Emre Zafer Barnes (100 metre ve  4x100 metre bayrak), Mert Atlı, Ersin Tacir (20 kilometre yürüyüş), Polat Kemboi  Arıkan (10000 metre), Şeref Osmanoğlu (3 adım atlama), İzzet Safer, Furkan Şen ve  Cumali Umutcan Emektaş (4x100 metre bayrak)
Badminton (1 sporcu): Özge Bayrak
Basketbol (12 sporcu): A Milli Kadın Basketbol Takımı
Binicilik (1 sporcu): Ömer Karaevli (Engel atlama)
Bisiklet (2 sporcu): Onur Balkan ve Ahmet Örken
Boks (6 sporcu): Önder Şipal (75 kilo), Onur Şipal (69 kilo), Mehmet  Nadir Ünal (81 kilo), Batuhan Gözgeç (64 kilo), Ali Eren Demirezen (Artı 91  kilo), Selçuk Eker (52 kilo)
Cimnastik (2 sporcu): Ferhat Arıcan, Tutya Yılmaz
Eskrim (1 sporcu): İrem Karamete (flöre)
Güreş (14 sporcu): Rıza Kayaalp (grekoromen stil 130 kilo), Selçuk  Çebi (grekoromen stil 74 kilo), Cenk İldem (grekoromen stil 98 kilo), Taha Akgül  (serbest stil 125 kilo), Selim Yaşar (serbest stil 86 kilo), İbrahim Bölükbaşı  (serbest stil 97 kilo), Soner Demirtaş (serbest stil 74 kilo), Mustafa Kaya  (serbest stil 65 kilo), Süleyman Atlı (Serbest stil 57 kilo), Elif Jale  Yeşilırmak (kadınlar 58 kilo), Yasemin Adar (kadınlar 75 kilo), Buse Tosun  (kadınlar 69 kilo), Hafize Şahin (kadınlar 63 kilo), Bedia Gün (kadınlar 53 kilo)
Halter (4 sporcu): Daniyar İsmayilov (erkekler 69 kilo), Mehtap Kurnaz  (kadınlar 63 kilo), Duygu Aynacı (kadınlar 69 kilo), Assiya İpek (kadınlar 75  kilo)
Judo (4 sporcu): Bekir Özlü (erkekler 60 kilo), Dilara Lokmanhekim  (kadınlar 48 kilo), Büşra Katipoğlu (63 kilo), Kayra Almira Sayit (kadınlar artı  78 kilo)
Kano (1 sporcu): Lasma Liepa (kadınlar K1 200 metre)
Kürek (2 sporcu): Hüseyin Kandemir, Cem Yılmaz (erkekler 2 çifte hafif  kilo)
Masa tenisi (2 sporcu): Ahmet Li, Melek Hu
Modern pentatlon (1 sporcu): İlke Özyüksel
Okçuluk (2 sporcu): Yasemin Ecem Anagöz, Mete Gazoz
Tekvando (2 sporcu): Servet Tazegül (68 kilo), Nur Tatar (67 kilo)
Tenis (1 sporcu): Çağla Büyükakçay
Yelken (6 sporcu): Nazlı Çağla Dönertaş (kadınlar laser radial), Deniz  Çınar-Ateş Çınar ikilisi (470 sınıfı), Alican Kaynar (Finn sınıfı), Onur Cavit  Biriz, Dilara Uralp (rüzgar sörfü RS:X)
Yüzme (4 sporcu): Viktoria Zeynep Güneş (100 ve 200 metre kurbağalama,  200 ve 400 metre karışık), Nezir Karap (400 metre serbest), Nida Eliz Üstündağ  (200 metre kelebek), Ekaterina Avramova (200 metre sırtüstü)
 
Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
canlı skor
  • Huesca0 - 2EibarMS
  • Sion0 - 0Freiburg1dk
  • Wolfsburg-Paderborn15:30
  • Hertha Berlin-Aue15:30
  • Schaffhausen-FC Zurich16:00
  • M'gladbach-Preußen Münster16:30
  • Charleroi-Eupen17:00
  • Toulouse-Real Sociedad18:30
  • SV Lafnitz-Mattersburg19:00
Tüm maçlar için tıklayın
Per.
 1X2 ...
20:00466
POLONYA ÇEK CUMHURİYETİ1.603.203.75
22:00468
CHAPECOENSE BOTAFOGO2.102.702.80
22:00469
FLAMENGO SANTOS1.553.304.00
22:45472
BELÇİKA İZLANDA1.056.2512.50
22:45473
HIRVATİSTAN İSPANYA3.103.001.85
İlginizi ÇekebilirX