13.01.2018 - 10:48 | Son Güncelleme: 13.01.2018-11:47 A-A+

Yonca Evcimik: Abdülhamit Bey’e ilaç yardımı yapıyormuşum

Şarkıcı Yonca Evcimik, 'Çılgın Bediş' dizisinde birlikte rol aldığı Abdülhamit Danışır'la ilgili sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu.

Yonca Evcimik: Abdülhamit Bey’e ilaç yardımı yapıyormuşum

90’lı yıllara damgasını vuran şarkıcılardan Yonca Evcimik’e, katıldığı bir etkinlikte 1997 yılında oynadığı 'Çılgın Bediş' dizisinde 'Kapıcı Abdül' karakterine hayat veren Abdülhamit Danışır'ın zor durumda olduğu hatırlatılmış ve ona yardımda bulunup bulunmadığı sorulmuştu. Evcimik, bu soruya ‘O kim?’ yanıtını verince gündem olmuştu.

Sosyal medya hesabından uzunca bir açıklamada bulunan 54 yaşındaki , kendisine yargısız infaz yapıldığını savundu ve şu ifadeleri kullandı:
"Bugün çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yapmak istiyorum. Bambaşka bir organizasyon sırasında bana uzatılan mikrofonların “Abdülhamit Bey zor durumdaymış” sorusuna gayet insani bir şekilde “O kim?” diye karşılık verdim. Daha sonra “Çılgın Bediş dizisinde kapıcı rolünü oynayan kişi Abdülhamit Danışır” diye hatırlatıldığında, konuyla alakalı bir bilgim olmadığını söyledim. Buradan hareketle benimle ilgili çıkan ‘Saygısız, vefasız’ başlıklı haberleri üzüntü ile karşıladım. Kimin kime hangi yardımı yaptığına ya da yapacağına bu konuların konuşulmasının yanlış olduğuna inananlardanım. Ve yine konuyla alakalı daha önceden bir toplantı esnasında bir magazin programı arayıp yorum almak istediğinde o telaşla kişiyi hatırlamamama rağmen çok üzüldüğümü söyledim. 1997 senesinde çekilmiş bir dizinin tüm kadrosunun isimlerini 2018 yılında benden tek kalemde hatırlamamın istenmesi haksızlık olur. Kaldı ki o dönem birlikte çalıştığımız ablam hatırlattı o dizi esnasında astım hastası olan Abdülhamit Bey’e ilaç yardımı yapıyormuşum. Çok üzücü böyle şeyleri açıklamak zorunda bırakılmak. Ben magazin programlarını takip eden, konulara hakim olan bir insan değilim. Ama böyle bilip bilmeden konuşulup, başlıklar atılması insanı çok üzüyor. Türlü kampanyalar yaparız, önemli işler için çağrıda bulunuruz hiç biri haber olmaz, iş ortalığı bulandırmaya ve gündem işgal etmeye gelince aslan kesiliriz."

Bilgi YarışmasıHangisi, Paulo Coelho'nun bir romanı değildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.