SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Çok zor bir ay tutulması

.

Milliyet Haber

Sevgili okurlar, 16 Mayıs Pazartesi günü sabah erken saatlerde Akrep burcunda bir Ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulma Amerika, Afrika ve Avrupa’dan izlenirken, Ay’ın dünyaya ortalamadan daha yakın olması nedeni ile bir ‘Süper ay’ olarak adlandırılmakta. Bildiğiniz gibi iki tutulma arasından geçiyoruz ve tutulma mevsiminin tam ortasında sayılırız. Astrolojik açıdan böyle zamanlar beklenmedik gelişmelerin olduğu, daha kontrolsüz, daha kadersel durumların gündeme gelebileceği zamanlardır. Sıklıkla astrologlar böyle zamanlarda önemli ya da riskli adımlar atılmaması önerisinde bulunurlar. Akrep burcundaki bu tutulma tam bir tutulma olacağı için, yoğunluğu ve gücü açısından da dikkat çekici görülüyor. Güney ay düğümü ile birleşmesi ve aynı zamanda Ay’ın düşük olduğu Akrep burcunda gerçekleşecek olması daha sıkıntılı ve zor bir zaman diliminden geçmekte olduğumuzu anlatmakta.

Bu tutulma halka ait konularda zarar ve yıkıcı olabilecek unsurlar içerebilir. Tutulmanın aynı zamanda Satürn ile kare açıda olması, Mars/Pluton orta noktasının Satürn üzerinde olması şiddet, kazalar ve korku içerebilecek koşullara da işaret etmekte. 30 Mayıs’a kadar etkilerini daha fazla gösterebilecek olan bu tutulma altında riskli işlere girişmemek, esnek kalabilmek, ruhsal denge ve bütünlüğümüzü koruyacak bir tavır içinde olmak, olumsuz düşünce ve korkulara kapılmamak yönünde daha bilinçli bir çaba içinde olmalıyız. Tutulma sırasında İkizler burcunun yükselmekte olduğunu ancak Merkür’ün geri harekette olduğunu görmekteyiz. Ülkemiz açısından da gizli ya da yıkıcı faaliyetler söz konusu olabilir. Satürn’ün tepe noktası ile birleşiyor olması, yöneticileri ilgilendiren konulara vurgu getirmekte. Bu dönemde sistem, düzen ya da fazladan sorumluluk içeren durumlara, engel ya da kısıtlama içeren olaylara işaretler var. Tutulma haritasında ışıkların 6.-12. evler arasında gerçekleşiyor olması da ayrıca halkın sağlığı, düzeni ya da koşulları açısından kısıtlayıcı bir dönemde olduğumuzu gösteriyor.

Yükselene göre...

Daha spesifik olarak, eğer yükselen burcunuz Koç ise kriz çıkaran durumlar, endişeler, finans konuları, gelirlerinizi, birikimlerinizi ilgilendiren konular üzerinde durabilirsiniz. Boğa ise ilişkileriniz ve evlilikle ilgili koşullar, olaylara bakış açınız sizi daha ciddi düşündürebilir. Karşıtlık içeren konulara ve maddi durumunuza dikkatli yaklaşmalısınız. İkizler ise sağlığınız, iş ve çalışma konuları, hizmet ve gayret gerektiren koşullara vurgu var. Yengeç ise aşk hayatınız, sevdikleriniz, çocuklarla ilgili konular, içerisinde risk taşıyan finansal konulara dikkat etmelisiniz. Aslan ise gerek ailenizi gerekse işinizi ilgilendiren alanlarda daha sabırlı olmalısınız. Gelecek beklentilerinizi gözden geçirmeniz gerekebilir. Başak ise çevrenizde, düşüncelerinizde sizi uğraştıran iş konularında daha fazla sorumluluk içinde olmanız mümkün.
Terazi ise para durumunuzu ilgilendiren konularda bazı sınırlamalar gündeme gelebilir. Finansal ve ortaklı işler dikkat çekiyor. Akrep ise olaylara bakış açınıza, şahsi konulara, sağlığınıza ve aynı zamanda karşılıklı konulara, evlilik ya da ailenizi de içine alan konulara ciddiyet ve sorumluluk gelmekte. Yay ise sağlığınızı, iş koşullarınızı ve enerjinizi tüketebilecek durumlar gündeme gelebilir. Kontrol dışı durumlar, kimi zaman muhalefet ya da şansızlık yaratan olaylar söz konusu olabilir. Oğlak ise yakın çevrenizi, görüşmelerinizi ilgilendiren konularda belirli sonuçlar ve muhasebeler söz konusu. Saka ise iş hayatınızı, ailenizi, toprakla ilgili konuları ilgilendiren önemli sonuçlar dikkat çekiyor. Kendinizi ifade etmek için fazla çaba sarfedeceğiniz günlerdesiniz. Balık ise uzaklarla ilgili gelişmeler, yabancılar ya da içerisinde medya ya da tanınma içeren durumlar daha dikkatli ve kontrollü olmayı gerektirmekte. Bu dönemde ev ya da aileniz açısından sizi bağlayan konular da dikkat çekebilir.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Kritik Mars Boğa transiti
  2. Kritik Mars Boğa transiti
  3. Kendimize daha çok güvenebiliriz
  4. Yeni istekler olabilir
  5. Hareketli bir yeniay
  6. ÖĞLE SONRASI HIZLI OLABİLİRİZ
  7. Yön arıyoruz
  8. Bu hafta size ne getirecek?
  9. Yengeç'te hızlı ve hevesli bir yeniay
  10. Yengeç’te hızlı ve hevesli bir yeniay