DOLUNAY MUHASEBE GETİRİYOR

18 Ocak 2022

Günün çok erken saatlerinde gerçekleşen dolunay ile birlikte, duygusal açıdan oldukça hassas bir gündeyiz. Karşılıklı konularda, aile içinde önemli bir sonuç ve değerlendirme yapabiliriz. Bir süredir devam eden koşullar artık bir sonuca ulaşmakta. Ay, sabah 07.02’den itibaren Aslan’a yerleşmekte. Bu tema özellikle duygularımızı daha fazla ortaya koyacağımızı anlatıyor.

Ay Aslan burcunda iken kişiliğimizi, gücümüzü daha fazla ortaya koyabiliriz. Bize enerji ve moral veren bir konuyu iyice ortaya çıkarabiliriz. Kendimize güvenimiz ile ilgili konularda daha özenli olalım.

KOÇ: Bugün keyif aldığınız uğraşlarınızda yaratıcılığınızı kullanmak isteyebilirsiniz. Aşk hayatınız gündeminizi meşgul edecektir. Etrafınızdaki insanlara hediyeler almak isteyebilirsiniz. Güzel olan şeyler için harcamalar yapabilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konularda daha kolay risk alacağınız zamanlar var.

BOĞA: Bugün eviniz için harcama yapmak isteyebilirsiniz. Ailevi konular gündeme gelebilir. Babanızın sağlığını ihmal etmemelisiniz. Sorumlu olduğunuz işlerde daha çok çaba göstermeniz gerekebilir. Akşam saatlerinde sevdiklerinizi evinize davet edip, küçük bir parti düzenleyebilirsiniz.

İKİZLER: Bugün hareketli bir gündemiz olabilir. İletişimden kaynaklı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Kendinizi kontrol etmeye çalışın. Kulağınıza gelen dedikodulara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Yakın çevrenizdeki değişikliklerle ilgilenebilirsiniz. Gün içinde harcamalarınızı abartmayın.

YENGEÇ: Maddi kaynaklarınızla ilgili yenilenmeye gidebilirsiniz. Dışadönük enerjiler söz konusu. Hafta sonu için planlar yapmak isteyebilirsiniz. Keyif aldığınız şeyler için harcamalara yapabilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konular için çaba sarf edeceğiniz zamanlar var. Arkadaşlarınızla buluşabilirsiniz.

ASLAN: Bugün yeni başlangıçlar yapmak için tüm enerjinizi kullanabilirsiniz. Kişisel hassasiyetiniz olan konular gündeminizi meşgul edebilir. Gününüzü eğlenceli kılmak için planlar yapmak isteyebilirsiniz. İmaj değişikliği için uygun bir gündesiniz. Beslenmenize dikkat edin.

BAŞAK:

Yazının devamı...

Dolunay muhasebe getiriyor

17 Ocak 2022

Günün çok erken saatlerinde gerçekleşen dolunay ile, duygusal açıdan hassaslaşıyoruz. Karşılıklı konularda, aile içinde önemli bir sonuç ve değerlendirme yapabiliriz. Bir süredir devam eden koşullar artık bir sonuca ulaşmakta. Ay 07.02’den itibaren Aslan’a yerleşmekte. Duygularımızı daha fazla ortaya koyacağımızı anlatıyor. Ay, Aslan burcunda iken kişiliğimizi, gücümüzü daha fazla ortaya koyabiliriz. Bize enerji ve moral veren bir konuyu iyice ortaya çıkarabiliriz. Kendimize güvenimiz ile ilgili konularda daha özenli olalım. Ay düğümleri burç değiştirirken, Uranüs de düzeliyor.

KOÇ: Keyif aldığınız uğraşlarınızda yaratıcılığınızı kullanmak isteyebilirsiniz. Aşk hayatınız gündeminizi meşgul edecektir. Etrafınızdaki insanlara hediyeler almak isteyebilirsiniz. Güzel olan şeyler için harcamalar yapabilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konularda daha kolay risk alacağınız zamanlar var.

BOĞA: Eviniz için harcama yapmak isteyebilirsiniz. Ailevi konular gündeme gelebilir. Babanızın sağlığını ihmal etmemelisiniz. Sorumlu olduğunuz işlerde daha çok çaba göstermeniz gerekebilir. Bazı işlerinize yön kazandırmak isteyebilirsiniz. Akşam sevdiklerinizi evinize davet edebilirsiniz.

İKİZLER: Hareketli bir gündemiz olabilir. İletişimden kaynaklı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Kendinizi kontrol etmeye çalışın. Dedikodulara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Çevrenizdeki değişikliklerle ilgilenebilirsiniz. Gün içinde harcamalarınızı abartmayın. Akşam saatlerinde yolculuklar organize edebilirsiniz.

YENGEÇ: Maddi yenilenmeye gidebilirsiniz. Dışadönük enerjiler söz konusu. Hafta sonu için planlar yapmak isteyebilirsiniz. Keyif aldığınız şeyler için harcamalara yapabilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konular için çaba sarf edeceğiniz zamanlar var. Arkadaşlarınızla sohbet etmek için buluşabilirsiniz.

ASLAN: Yeni başlangıçlar yapmak için tüm enerjinizi kullanabilirsiniz. Kişisel hassasiyetiniz olan konular gündeminizi meşgul edebilir. Gününüzü eğlenceli kılmak için planlar yapmak isteyebilirsiniz. İmaj değişikliği için uygun bir gündesiniz. Beslenmenize dikkat edin. Akşam hareketli zamanlar var.

BAŞAK: İşlerinizde kayıplar yaşayabilirsiniz. Gizli kalmış konular gündeminizi rahatsız edebilir. Kendi iç dünyanıza çekileceğiniz zaman dilimi içindesiniz. Gün içinde keyif aldığınız şeyler için harcamalar yapabilirsiniz. Hafta sonu için yeni planlar devreye girebilir. Akşam saatlerinde koşullar daha akıcı.

TERAZİ: 

Yazının devamı...

Ay düğümleri Boğa-Akrep eksenine geçiyor

15 Ocak 2022

Ay düğümleri astronomik açıdan Dünyamızın Güneş ve Ay ile aynı düzleme geldiği izafi noktaları gösterirler. Doğal olarak tutulmalar da bu eksende gerçekleşirler. Gökyüzüne ait efsanelerde özellikle güneş tutulmaları bir ejderhanın Güneş’i yutması şeklinde anlatılırdı. Ay düğümlerine ait hikayelerde çoğunlukla bir ölümsüzlük iksirinden ve bu iksirin Vasuki adında yılan şeklinde bir iblis tarafından ele geçirilip içilmesinden ve bu nedenle, tanrı Vişnu’nun Vasuki’yi ikiye bölerek ejderin başı ve kuyruğu olarak, kuzey ve güney ay düğümlerini yarattığı hikaye edilir. Hint bilgilerinde kuzey düğüm Rahu, güney düğüm ise Ketu olarak adlandırılmıştır. Ay düğümleri astronomik açıdan Dünyamızın Güneş ve Ay ile aynı düzleme geldiği izafi noktaları gösterirler. Doğal olarak tutulmalar da bu eksende gerçekleşirler. Gökyüzüne ait efsanelerde özellikle güneş tutulmaları bir ejderhanın Güneş’i yutması şeklinde anlatılırdı. Ay düğümlerine ait hikayelerde çoğunlukla bir ölümsüzlük iksirinden ve bu iksirin Vasuki adında yılan şeklinde bir iblis tarafından ele geçirilip içilmesinden ve bu nedenle, tanrı Vişnu’nun Vasuki’yi ikiye bölerek ejderin başı ve kuyruğu olarak, kuzey ve güney ay düğümlerini yarattığı hikaye edilir. Hint bilgilerinde kuzey düğüm Rahu, güney düğüm ise Ketu olarak adlandırılmıştır.

Ejderin başı, ağız kısmını anlatan Rahu dünyasal zenginliklere ulaşma arzusunu, doymak bilmeyen bir iştahı ve büyümeyi temsil ederken, Ketu dünyevi zevklerden arınmayı, bir bakıma aydınlanmayı ve ruhsallığı ama aynı zamanda maddi olan şeyleri parçalamayı, onlardan ayrılmayı anlatır. Şimdi 18 Ocak’tan başlayarak, 2023 Temmuz ayına kadar Kuzey ay düğümü Boğa’ya, Güney ay düğümü ise Akrep burcuna geçiyor. Dolayısı ile önümüzdeki 1,5 yıllık süre içinde, maddi konularda manevi arayışlar arasında daha güçlü bir kutuplaşmaya şahit olacağız. Kuzey düğümün Boğa burcunda olması önümüzdeki 1,5 yıl boyunca kendimizi güvende hissetmek, istikrar ve huzur elde etmek, hayatın maddi zenginliklerine ulaşmak konusunda önemli istek ve arzular getirirken, Akrep burcundaki Güney düğüm ise sahip olduğumuz şeylerin, güven ve maddi değerlerin değişmesi, krizler içinden geçerek ruhsal değerlere dönüşmesi yolunda bir güç oluşturmakta.

Satürn ve Uranüs de devreye giriyor

Kısaca bu dönemde, astrolojik haritamızda Boğa hangi evde ise (tüm burç olarak) o evin konularında güven ve tatmin elde etmek, geliştirmek ve sağlamlaştırmak konusunda daha çok şey yapabileceğiz. Ancak Akrep haritamızda hangi evde yer alıyor ise, o evin konularında da dönüşümler, kaybetme riski ve bizi ruhsal yönden test edecek derslerden geçiyor olacağız. İlginç olan şey şu ki, bu süreçte Satürn ve Uranüs de bu sürece dahil olacaklar. 30 Nisan’daki Güneş tutulmasında ve 8 Kasım’daki Ay tutulmasında Uranüs tutulmalarla birleşiyor olacak. Bu durum özellikle içerisinde ekonominin, paranın ve maddi değerlerimizin yer aldığı konularda ani olaylar, uyanışlar ve daha farklı ve bağımsız davranma ihtiyacının öne çıkacağını, birikimlerimizi ya da değerlerimizi, sahip olmak istediğimiz şeyleri elde etmek yönünde sürprizler, beklenmeyen durumlarla da yüzleşeceğimizi anlatıyor.

Yazının devamı...

Ay düğümleri Boğa-Akrep eksenine geçiyor

15 Ocak 2022

Ay düğümleri astronomik açıdan Dünyamızın Güneş ve Ay ile aynı düzleme geldiği izafi noktaları gösterirler. Doğal olarak tutulmalar da bu eksende gerçekleşirler. Gökyüzüne ait efsanelerde özellikle güneş tutulmaları bir ejderhanın Güneş’i yutması şeklinde anlatılırdı. Ay düğümlerine ait hikayelerde çoğunlukla bir ölümsüzlük iksirinden ve bu iksirin Vasuki adında yılan şeklinde iblis tarafından ele geçirilip içilmesinden ve bu nedenle, tanrı Vişnu’nun Vasuki’yi ikiye bölerek ejderin başı ve kuyruğu olarak, kuzey ve güney ay düğümlerini yarattığı hikaye edilir. Hint bilgilerinde kuzey düğüm Rahu, güney düğüm ise Ketu olarak adlandırılmıştır.
Rahu dünyasal zenginliklere ulaşma arzusunu, doymak bilmeyen bir iştahı ve büyümeyi temsil ederken, Ketu dünyevi zevklerden arınmayı, aydınlanmayı ve ruhsallığı maddi olan şeyleri parçalamayı, onlardan ayrılmayı anlatır. Şimdi 18 Ocak’tan başlayarak, 2023 Temmuz’a kadar Kuzey ay düğümü Boğa’ya, Güney ay düğümü ise Akrep burcuna geçiyor. Önümüzdeki 1.5 yıllık süre içinde, maddi konularda manevi arayışlar arasında daha güçlü bir kutuplaşmaya şahit olacağız. Kuzey düğümün Boğa burcunda olması önümüzdeki 1.5 yıl boyunca kendimizi güvende hissetmek, istikrar ve huzur elde etmek, hayatın maddi zenginliklerine ulaşmak konusunda önemli istek ve arzular getirirken, Akrep burcundaki Güney düğüm ise sahip olduğumuz şeylerin, güven ve maddi değerlerin değişmesi, krizler içinden geçerek ruhsal değerlere dönüşmesi yolunda bir güç oluşturmakta.

Satürn ve Uranüs de devreye giriyor

Kısaca bu dönemde, astrolojik haritamızda Boğa hangi evde ise (tüm burç olarak) o evin konularında güven ve tatmin elde etmek, geliştirmek ve sağlamlaştırmak konusunda daha çok şey yapabileceğiz. Ancak Akrep haritamızda hangi evde yer alıyor ise, o evin konularında da dönüşümler, kaybetme riski ve bizi ruhsal yönden test edecek derslerden geçiyor olacağız. 30 Nisan’daki Güneş tutulmasında ve 8 Kasım’daki Ay tutulmasında Uranüs tutulmalarla birleşiyor olacak. Bu durum özellikle içerisinde ekonominin, paranın ve maddi değerlerimizin yer aldığı konularda
ani olaylar, uyanışlar ve daha farklı ve bağımsız davranma ihtiyacının öne çıkacağını, birikimlerimizi ya da değerlerimizi, sahip olmak istediğimiz şeyleri elde etmek yönünde sürprizler, beklenmeyen durumlarla da yüzleşeceğimizi anlatıyor.
16 Mayıs’taki Ay tutulması ve 12 Ağustos’ta Saka burcundaki dolunay sırasında, Satürn Ay ile önemli bir ilişki kurmakta.

Koç, Günün ilk yarısında görüşmeler ve ziyaretler dikkat çekebilir. Akşam saatlerinde evle daha ilgili olabilirsiniz.

Boğa

Yazının devamı...

Merkür gerilemeye başlıyor

14 Ocak 2022

Ay İkizler’de ilerlerken, Merkür de Saka burcunda duraklayarak gerilemeye başlıyor. Görüşmeler, iletişim ve yolculuklar açısından oldukça hareketli bir gündeyiz. Bazı değişiklikleri hesaba katmak durumundayız. Zihinsel açıdan yoğunluk dikkat çekebilir. Düşüncelerimizi belirli bir noktaya odaklamakta güçlük çekebiliriz. Bugün yapacağımız görüşmelerde yüksek beklentiler gündeme gelebilir. Ancak önümüzdeki günlerde fikir değişiklikleri ya da belirli gecikmeleri de hesaba katmak durumundayız. Bugün aynı zamanda beraberliklerde ve aşk hayatımızda sürpriz koşullar ve yenilikler gündeme gelebilir. Akşam saatlerinde fazlası ile hayalci olabiliriz.

KOÇ: Eğitimler, yazışmalar, konuşmalar yönünden hareketli bir gündesiniz. Dikkatinizin dağılacağı zamanlar olabilir. Üzerinde çalıştığınız işlere daha fazla konsantre olmanız gerekebilir. Yakın çevrenizle ilgili konularda çözüme ulaşmaya başlayacaktır. Akşam ailevi konularda hassasiyet yaşanabilir.

BOĞA: İş hayatınızda destekler olabilir. Cüzdanınıza ait konular gündeminizi meşgul etmeye devam edebilir. Kişisel yeteneklerinizi kullanarak çoğu işin üstesinden gelebilirsiniz. Akşama doğru uğraştığınız işlerde dağılmalar yaşanabilir. İşlerinizi ihmal etmeyin. Duygusal tepkiler verebilirsiniz.

İKİZLER: Kişisel önem verdiğiniz olaylarla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Ailevi olaylar gündeminizi etkileyebilir. Güven aradığınız durumlara çekilebilirsiniz. Kişisel hassasiyetler ön plana çıkabilir. Beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmek faydalı olabilir. Akşam aile konuları gündeminizi meşgul edebilir.

YENGEÇ: Yaşadığımız olaylar gündeminizi meşgul edebilir. Bu nedenle içsel süreçler yaşayabilirsiniz. Kabullenme içinde olabilir ve kendinizi akışa bırakmak isteyebilirsiniz. Akşam saatlerinde enerjiler dağınık, hayatınızda bitişler meydana gelebilir. Ailevi konularda hassasiyet yaşayabilirsiniz.

ASLAN: Gelecek beklentilerinizle ilgili konularla meşgul olacağınız bir gündesiniz. Sosyal konularla daha fazla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Arkadaş gruplarınızı toplayıp yeni organizasyonlar içinde olmak size iyi gelecektir. İş hayatınızda destek alabileceğiniz kişiler var. Akşam ise ailevi konular gündem olabilir.

BAŞAK: İş hayatınızla ilgili olaylar gündeminizi meşgul edebilir. Daha görünür olabilmek için, üstlerinizle iletişiminizi arttırmak isteyebilirsiniz. Koyduğunuz hedeflere yaklaşabilmek için daha fazla sorumluluk almak isteyeceğini zamanlar var. Annenize zaman ayırmalısınız. Akşam sonlanmalar yaşayabilirsiniz.

TERAZİ: 

Yazının devamı...

Hareket ve heyecan var

13 Ocak 2022

Ay bugün İkizler’de ilerlerken, kuzey ay düğümü ve Jüpiter’i tetikliyor. Yeni şeyler öğrenmek, hızlı hareket etmek ve kararlar vermek için uygun bir gündeyiz. Çok fazla abartılı olmayalım. Ancak düşüncelerimizi geliştirip büyütebileceğimiz bir gündeyiz. Merkür’ün de durağanlaştığı bugün ticari konular, görüşmeler önemli sonuçlar getirebilir.
Özellikle öğle saatlerinde daha iyimser ve hevesli olabileceğimiz koşullar içindeyiz. Sık sık fikir değiştirmek yerine zihinsel enerjimizi yapıcı konulara odaklamaya çalışalım. Ay’ın ışığı gittikçe büyürken planlarımızda ilerleme kaydedebiliriz. Sözlerimize özen göstererek, gücümüzü aşan sözler vermemeliyiz.

KOÇ: Zihinsel olarak çok yoğun bir gündesiniz. İşe ait önemli konular gündeminizi etkileyebilir. Konuşma ve yazışmalar günün büyük bir kısmını kapsayabilir. Çevrenizle ilgili haberler alabilirsiniz. Zekânızı kullanacağınız işlerde dikkatli olmanızda fayda var. Öğleden sonra kendinizi dışa dönük hissedebilirsiniz.

BOĞA: Maddi kaynaklarınızla ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. İş hayatınızda başkalarından alacağınız destekler, işlerinizi kolaylaştıracaktır. Kişisel yetenekleriniz sizi daha iyi yerlere taşıyabilir. Sizde daha fazla sorumluluk almak isteyebilirsiniz. Öğleden sonraki zamanlarda koşullar hızlanabilir.

İKİZLER: Yeni başlangıçlar yapmak isteyeceğiniz bir gündesiniz. Kişisel önem verdiğiniz konulara yönelebilirsiniz. İş hayatınızdaki sorumluluklarınız ön plana çıkabilir. Sağlığınıza özen göstermeniz gereken zamanlar var. İlerleyen saatlerde daha eğlenceli vakitler geçirmek için programlar yapabilirsiniz.

YENGEÇ: Bilinmeyen konularla ilgili yaşayacağınız olaylar gündeminizi etkileyebilir. Çözmekte zorlanabilirsiniz ve bu sizi kabullenmeye götürebilir. İçsel süreçler yaşayacağınız zamanlar olabilir. Kontrolünüzü kaybetmemeye özen göstermelisiniz. İlerleyen saatlerde işlerinizde rahatlama olabilir.

ASLAN: Gelecek beklentilerinizle ilgili konular gündeminizi oluşturabilir. Dernekteki işlerinize yönelmek isteyebilirsiniz. Bununla birlikte işteki sorumluluklarınızda artabilir. Üstlerinizle birlikte yeni girişimlerde bulunmak durumunda kalabilirsiniz. Kendinize zaman ayırabilirsiniz. Şanslı koşullar söz konusu.

BAŞAK: 

Yazının devamı...

Işıklar uyumlu

12 Ocak 2022

Toprak elementinde uyumlu duran ışıklar enerjimizi daha yapıcı ve akıcı şekilde kullanabileceğimizi gösteriyor. Tembellik etmemeliyiz. Enerjimizi yaratıcı konulara, sahnesi olan uğraşlara ayırabiliriz. Özellikle uzun vadede değerlendirebileceğimiz işleri ele almak, istikrar göstermek için harekete geçebiliriz. Hayatın güzel yönlerine de zaman ayırabiliriz. Ancak bir yandan da fikirlerde, inançlarda karmaşa, yanılma ve dikkatsizlikler gündeme gelebilir. Risk içeren konularda daha dikkatli olalım. Özellikle günün ilk yarısında farkında olmadığımız koşullar yüzünden yanlış adımlar atabiliriz. Sadece duyumlara göre hareket etmemeliyiz.

KOÇ

Maddi kazançlarınızla ilgili konularda daha fazla düşünebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz işlerde yeniden harekete geçmek sizi rahatlatacaktır. Sabah saatlerinde hayaller içinde olabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda akıcı koşullar söz konusu... Gün içinde kendi fikirlerinizi yaymak için çaba gösterebilirsiniz.

BOĞA

Kişisel hassasiyetiniz olan konulara daha fazla yönelmek isteyebilirsiniz. Bazı işlerde yeni başlangıçlar yapmak için harekete geçebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konulara başkalarının katılması sizi daha fazla motive edebilir. İşlerinizde kendi fikirlerinizi savunmak için çaba gösterebilirsiniz.

İKİZLER

Bilemediğiniz konularda fikir belirtmemeye özen göstermelisiniz. Kendinizi öne attığınız durumlar olabilir. Elinizde olmayan nedenlerden dolayı kontrol kaybı yaşayabilirsiniz. Olayları net görmekte zorlanabilirsiniz. İşlerinizi toparlamak için başkalarından yardım almanız sizi rahatlatacaktır.

YENGEÇ

Yazının devamı...