Saka burcunda dolunay var

24 Temmuz 2021

Saka burcundaki dolunaylar kendimizi ne kadar özgün ve farklı hissetmekle yakından ilgilidir. Dolunaylar dışa vurum zamanlarıdır. Böyle zamanlarda bizi mutlu etmesini istediğimiz şeyler üzerinde daha çok durur ve muhasebe ederiz. Yaratıcı yönlerimizi bağımsızca ifade edebiliyor muyuz ? Severek yaptığımız ve önemsediğimiz konularda hatta ilişkilerde mutlu muyuz ? Ancak dolunay sırasında Yengeç burcunun yükseliyor olması bu dönemde çapraşık koşullar ve değiştirilmesi gereken durumlar olduğunu da gösteriyor. Saka gruplarla, sosyal konularla, özgürlükleri ilgilendiren koşullarla ilgilidir. Dolayısı ile bu dönemde, pandemi nedeni ile gündeme gelen risklerin daha çok artacağı görülebilir. Hatta 28’inde Jüpiter’in yeniden Saka burcuna geri dönmesi bir süredir gevşeme içinde olduğumuz koşulların yeniden sertleşebileceğini, kısıtlamaların yeniden söz konusu olabileceğini açıklıyor.

Kendi astrolojik haritanıza baktığınızda Saka (Kova) burcunun hangi evinizde olduğuna bakın. Bunu bulmak için, yükselen burcunuzdan burçları saymanız yeterlidir. Örneğin yükselen burcunuz Akrep ise, Akrep’i bir alırsanız, Saka 4. Burç olacak, yani 4. Ev olacaktır. Tüm burçları kullanmanız daha doğru sonuçlar verir. Bu evin konularında bir aydınlanma, muhasebe ve aynı zamanda daha sorumlu ve kontrollü olmayı gerektiren koşullar ortaya çıkabilir. Ayrıca önümüzdeki dönemde, 29 Temmuz’dan itibaren Mars’ın da Başak burcuna ilerlemesi bizi meşgul eden yepyeni koşulların ve motivasyonların olacağını gösteriyor. Yükselen burcunuza göre, dolunayın getirdiği temalara bakalım.

Yükselen burcunuz Koç ise gelecek beklentileriniz yönünde belirli değerlendirmeler ve arayışlar dikkat çekiyor. Bir grup ya da arkadaşlar arasında muhasebe yapmanız gerekebilir. Gelecek beklentilerinizde kısıtlamalar da dikkat çekebilir. Bu dönemde ailevi işlere, eve de odaklanabilirsiniz. Boğa ise mesleğinizi, statünüzü ve iş hayatınızı ilgilendiren bir sonuç, değerlendirme öne çıkabilir. İş ve özel hayatınız arasında bir muhasebe yapabilirsiniz. Aynı zamanda yakın çevreniz, kardeşler ve ailevi konular içinde de sizi meşgul eden koşullar olabilir. İkizler ise bu dönemde uzaklarla ilgili konular, bilgi edinmek ve akademik uğraşlar açısından belirli sonuçlar içinde olabilir. Hayata bakış açınızla ilgili bir muhasebe söz konusu. Ayrıca paranızı, imkanlarınızı ilgilendiren işlere de zaman ayırabilirsiniz. Yengeç ise bugünlerde kriz çıkaran bir konu üzerinde durabileceğinizi, finansal alanda sınırlama getiren durumlar olabileceğini ancak yine de şahsi girişimleriniz sayesinde ilerleyebileceğinizi söyleyebiliriz. Aslan ise bu dönemde eşinizle ilgili bir konuda ciddi düşünmenizi gerektiren gündemler söz konusu olabilir. Karşılıklı konular, ortaklıklar da önemli. Bu dönemde ailenizi, evinizi ilgilendiren durumlar daha hassas koşullara işaret etmekte. Başak ise bu dönemde içinde düzen ve iş olan konularda daha dikkatli olmayı gerektiren sonuçlar var. Çalışma hayatınızda belirli sonuçlar söz konusu olabilir. Gelecek yönündeki beklentilerinizi yeniden düşünmeniz mümkün.

Terazi ise bu dönemde aşkta ve kendinize güven duymakla ilgili bir konuda bazı şüpheler, muhasebeler söz konusu olabilir. İçinde çocukların da olabileceği konularda sorumluluklar alabilirsiniz. Bu dönemde ailenizi, başarınızı ve statünüzü ilgilendiren konular da dikkat çekiyor. Akrep ise bu dönemde evi, toprağı ve ataları ilgilendiren bir konuda aydınlanma, belirli sonuçlar içinde olabilir. Yeni insanlar, yeni çevreler ve fikirler yol gösterici olacaklar. Yay ise bugünlerde kafaca meşgul eden bir konuda önemli sonuçlar gündeme gelebilir. Eğitsel bir iş, yakın çevreleri ve kardeşlerle ilgili durumlar dikkat çekebilir. Ancak onları bir ölçüde bağlayan psikolojik durumlar da var. Oğlak ise bu dönemde maddi bir konu ve iş hayatını ilgilendiren değerlendirmeler öne çıkıyor. Bu dönemde pek çok  şey karşılarındaki kişilere ya da ailevi durumlara da bağlı olabilir. Saka ise bu dönemde kişisel açıdan önem taşıyan bir konuda yeni bir karar dikkat çekebilir. Ailevi bir konu, annelerini ilgilendiren bir uğraş ya da çalışma ortamına ait, düzen, hizmet içeren bir konu öne çıkabilir. Balık ise bu dönemde psikolojik açıdan olaylara fazla kasmamak, akışta kalabilmek önem taşıyor. Gizli bir durum birden fark edebilir. Yine de bu dönemde yaratıcı konulara, güzel şeylere zaman ayırmak hiç de zor olmayacak.

Yazının devamı...

Kararlı olmak durumundayız

23 Temmuz 2021

Oğlak burcunda Pluton ile birleşen Ay, duygusal şartlar ve destekler bulmak konusunda zorlanabileceğimizi anlatıyor. Kişisel gücümüzü ve dayanıklılığımızı geliştirmek durumundayız. Özellikle ailevi konular ve başkalarından duygusal beklentilerimizde gerçekçi olmak gerekiyor. Kimi zaman tehdit edici ya da baskı kuran bilgiler de karşımıza çıkabilir. Sabah saatlerinde görüşmelerde, anlaşma gerektiren konularda daha uzlaşıcı ve toleranslı olmak gerekebilir. Hoşumuza gitmeyen bazı haberler ya da görüşler de karşımıza çıkabilir. Özellikle günün geç saatlerinde bizi duygusal açıdan değiştiren durumlara açığız. Olumsuz duygularla yüzleşerek çok şey öğrenebiliriz.

KOÇ: İş hayatınızda hedeflere ulaşmak için kendinizi daha çok öne atacağınız bir gündesiniz. Üstlerinizle ilişkileriniz ön plana çıkabilir. Gün içinde ikili ilişkilerinizde sıkışıklıklar meydana gelebilir. Ortaklı konulara daha fazla dikkat etmeniz gereken süreçler yaşayabilirsiniz. Akışta kalın.

BOĞA: Yeni şeylere açılmak isteyebilirsiniz. Toplumsal olaylardan etkileneceğiniz zamanlar var. İişkilerde sıkışıklıklar olabilir. Tartışmalara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Kolayca risk alabilirsiniz. Parasal konulara yöneleceğiniz zamanlar olabilir. Akşam ilişkiler daha akıcı ve keyifli hale gelebilir.

İKİZLER: Ortaklı para konuları gündeminizi meşgul edebilir. Kriz yaratan koşullara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Maddi düzenlemeye gitmek isteyebilirsiniz. İlişkilerinizdeki gerilim, akşam saatlerinde daha rahatlayacaktır. Riske girmeden önce tekrar düşünmeniz gereken durumlar olabilir.

YENGEÇ: Bugün eşinizle ilgili konularda sıkışıklıklar yaşayabilirsiniz. Tartışmalara karşı dikkatli olmalısınız. Denge ve uyum içinde kalmaya özen gösterin. Ortaklı işlerden kaynaklı sıkıntılar yaşanabilir. Korktuğunuz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Toplumsal olaylar zorlayıcı bir hal alabilir.

ASLAN: Sorumluluklarınızın üzerine gideceğiniz bir gündesiniz. Çalışma arkadaşlarınızla fikir düzeyinde tartışmaya girmemeye özen gösterin. Gün içinde ilişkiler biraz gergin olabilir. Akışta kalmaya özen göstermelisiniz. Parasal konuları organize etmek istediğiniz zamanlar olabilir. Akışta kalın.

BAŞAK: İşlerinizde kendinizi daha çok ifade etmek isteyebilirsiniz. Keyif aldığınız konularda harcama yapabilirsiniz. Abartıya kaçmamaya özen gösterin. İşlerinizde risk almaya yatkın zamanlar var. Aksiyon almak sizin için daha kolay olabilir. Çocuklarınızla zaman geçirmek size iyi gelecektir.

TERAZİ: 

Yazının devamı...

Somut çabalar var

22 Temmuz 2021

Kendimizi daha gerçekçi ve sorumluluk içeren koşullar içinde bulabiliriz. Son birkaç günün arayışları sonrasında olaylara daha dikkatli bakmamız gereken bir gündeyiz. Ailevi işler ve sorumluluklar nedeni ile kendimizi kısıtlanmış hissedebiliriz. Ancak aşkta ve arkadaşlıklarda daha mantıklı ve destekleyici baplar kurabiliriz. Daha ciddi kararlar ve duygusal açıdan kendimizi sorgulayabileceğimiz zamanlar var. Yaşlılarla ilgili konular gündemimize yansıyabilir. Uzun vadeli düşünmek ve gelecek yönünde plan yapmak faydalı sonuçlar getirebilir. Günün geç saatlerinde biraz sabırlı davranmak iyi olacak.

KOÇ: Hayatınızda daha çok sorumluluk almak isteyebilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak sizin için önemli olabilir. Üstlerinizle ilgili konular gündeme gelebilir. Bürokrasiyle uğraşabilirsiniz. Annenizi ihmal etmeyin. İlişkilerinizde uyum arayışı içinde olabilirsiniz. Akışta kalmaya devam edin.

BOĞA: Kendinizi yeni şeyler öğrenme sorumluluğu içinde hissedebilirsiniz. Bütünü görmeniz çok daha kolay olacaktır. Yeni ufuklara açılmak isteyeceğiniz zamanlar içindesiniz. Ev hayatınızla ilgili konulara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Arkadaşlarınızla plan yapmak iyi gelecektir.

İKİZLER: Kriz yaratan konulara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Ortaklı işlerinize daha ciddi bakış açısıyla yaklaşabilirsiniz. Endişe duyduğunuz olaylar gündeminize gelebilir. Ailenizle ilgili yorucu zamanlar yaşayabilirsiniz. Duygusal yönden bağlacı koşullar oluşmasından kaçınmalısınız.

YENGEÇ: Eşinizle ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. İlişkilerinizde uyum içinde olmak isteyebilirsiniz. Evle ilgili sorumluluk alabilirsiniz. Bu durum yorulmanıza yol açabilir. Uğraştıran durumlara karşı dikkatli olmalısınız. Dengede kalmanızı sağlayacak uğraşlara yönelebilirsiniz.

ASLAN: Çalışma hayatınızdaki sorumluluklarınıza daha ciddi yaklaşabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla ilişkilerinizde gerilmeler olabilir. Ailenizle ilgili konular gündeminizi meşgul edebilir. Sizi yoran koşullara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Endişe yaratan durumlardan uzak durmalısınız. 

BAŞAK: Yaratıcılığınızı kullanacağınız işlere yönelmek isteyebilirsiniz. Ciddi gördüğünüz konularda kendinizi ifade etmek isteyeceğiniz zamanlar olabilir. Hobilerinizle ilgilenebilirsiniz. Keyif aldığınız şeyler için harcama yapabilirsiniz. Gündeminizi etkileyecek olaylar yaşayabilirsiniz. 

TERAZİ: 

Yazının devamı...

Arayış içinde olacağız...

21 Temmuz 2021

Beklentilerimizde değişiklikler ve yeni arayışlar gündeme geliyor. Özellikle ilişkilerde daha yorgun ve sıkışmış hissedebiliriz. Kişisel açıdan fazla önem verdiğimiz bir konu yüzünden hoşnutsuzluklar yaşanabilir. Ancak yine de hareketli ve canlıyız. İyimserliğimizi daha fazla paylaşmak istiyoruz. Duygusal alan üsteleyici olmamaya bakalım. Enerjimizi işle ilgili konulara, somut uğraşılara vermek daha yararlı olacak. Tam olarak hoşumuza gitmeyen durumlarda olayları gerçekçi şekilde ele almaya bakalım. Bazı kafa karıştırıcı durumlar yüzünden dağınıklık yaşayabiliriz. Detaylardan yeni şeyler öğrenmek gerekiyor. Böylece benzer hatalardan kaçınabiliriz.

KOÇ

Yeni şeyler keşfetme isteği içinde olabilirsiniz. Yolculuklar planlamak size keyif verebilir. Düşüncelerinizi paylaşmak için sosyal ortamlarda bulunmak isteyebilirsiniz. Zevk aldığınız şeyleri yapmak için zamanınız olacak. İşlerinizde sıkışmalar yaşayabilirsiniz. İkili ilişkiler gündeminizi etkileyebilir.

BOĞA

Kriz yaratan durumlara karşı dikkatli olmanız gereken zamanlar var. Ortaklı para konuları gündeme gelebilir. Gün içinde akmayan koşullar söz konusu. Bazı olayları sonuca bağlamakta zorlanabilirsiniz. Parasal yenilenmeye gidebilirsiniz. İlişkilerde uğraştıran durumlar olabilir.

İKİZLER

Eşinizle ilgili konular gündeminizi meşgul edebilir. Denge ve uyum arayışı içinde olabilirsiniz. İşlerinizde sıkışmalar olsa da iyimserliğiniz devam edecek. Gün içinde uğraştıran durumları sonuca bağlayamayabilirsiniz. İşlerinizdeki eksiklikleri tamamlamak için uygun bir gün.

YENGEÇ

Yazının devamı...

ABARTILARA AÇIĞIZ

20 Temmuz 2021

Yay burcuna ilerleyen Ay, daha özgür ve hareket halinde iyi hissedebilece-ğimizi anlatıyor. İyimserliğimiz artarken, kısıtlamalardan kurtulmuş hissedebiliriz. Ancak fikirlerimizde fazla cesur ve abartılı olma durumu da olabilir. Fanatikleşmeyelim. Öğle sonrasında yolculuklarda daha dikkatli olmalıyız. Yenilikçi fikirler, ilginç yaklaşımlar ve sezgilerimizden de yararlanabileceğimiz fırsatlar bulabiliriz. Sanatsal bir uğraş olaylara daha farklı bakmamıza yardımcı olabilir. Ancak günün geç saatlerinde sorumluluklar artıyor olabilir ya da bu saatlerde yolunda gitmeyen durumlar gündeme gelebilir.

KOÇ: Yeni ufuklara açılmak isteyebilirsiniz. Sabah saatlerinde yapacağınız görüşmelerde fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Uluslararası konular gündeminizi meşgul edebilir. Çalışma hayatınızda bitirmeniz gereken işlere yoğunlaşmak isteyebilirsiniz. İlişkilerinizde tartışmalar çıkabilir.

BOĞA: Duygusal yönden bağlayıcı koşullar gündeme gelebilir. Ortaklı para konularıyla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Sabah saatlerinde endişe duyduğunuz konular nedeniyle sürtüşme yaşayabilirsiniz. Öğle saatlerinde kendinizi dağılmış hissedeceğiniz zamanlar olabilir.

İKİZLER: İkili ilişkileriniz bugün ön plana çıkıyor. Sabah saatlerindeki iletişimde olduğunuz kişilerle fikir ayrılığına düşebilirsiniz. Bu durum sizi uğraştırabilir. Dengeniz bozulabilir. İlerleyen zamanlarda kendinizi dağılmış hissedebilirsiniz. Tolerans göstermeniz gereken olaylar yaşanabilir.

YENGEÇ: İş arkadaşlarınızla tartışmaya girebilirsiniz. İşe ait sorumluluklarınızın sizi yıprattığını düşünebilirsiniz. Sağlığınızı ihmal etmeyin. Öğle saatlerinde yolunuzu bulmakta zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Gün içinde yaptığınız plana uymanız işlerinizi toparlamanızda size yardımcı olacaktır.

ASLAN: Kendinizi ifade etmek isterken karşınızdakiyle tartışmaya girmemeye özen göstermelisiniz. İlgilendiğiniz konularda risk almaya yatkınsınız. Kendinizi dağılmış hissedeceğiniz zamanlar olabilir. Keyif aldığınız şeyler için harcama yapabilirsiniz. Akşam arkadaşlarınızla plan yapabilirsiniz.

BAŞAK: Ailevi konularla ilgili fikir ayrılığına düşebilirsiniz. Güven aradığınız durumlara çekilebilirsiniz. Bunalmış hissedebilirsiniz. Akışta kalmaya özen gösterin. Eve ait konular gündeme gelebilir. İç sesinizi dinleyerek olayların üstesinden gelebilirsiniz. Arkadaşlarınızla program yapabilirsiniz.

TERAZİ:

Yazının devamı...

Kıskançlıklar yaşanabilir

19 Temmuz 2021

İlişkilerimizde daha akılcı ve ılımlı bir hava geliştirmeliyiz. Akrep burcunda ilerleyen Ay, yoğun duygusal karşılaşmalara ve yüksek beklentilere işaret etmekte. Ancak öğle saatlerinde sabırsızlık, kıskançlık ya da tahammülsüzlüğün neden olabileceği aksiliklere dikkat etmeliyiz. Aşkta ve ilişkilerde abartılar ya da zorlamalar yıpratıcı olabilir. Bugün değiştirmemiz, yenilememiz gereken konular var. Evde ya da eve yönelik konularda daha makul ve dengeli kalmaya bakalım. Akşam saatlerinde ışıkların uyumu daha olumlu sonuçlar ve destek getirecek. Yaratıcı konulara ve keyif veren uğraşlara daha çok yönelebiliriz. Israf da ortaya çıkabilir.

KOÇ: Parasal konularda değişikliğe gideceğiniz zamanlar var. Endişe yaratan durumların üzerinde çalışarak daha iyi hale getirmek isteyebilirsiniz. Duygusal yönden bağlayıcı koşullar sizi yorabilir. Çalışma hayatınızdaki sorumluluklarınıza daha fazla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. 

BOĞA: İlişkilerinizde bazı sıkışmalar yaşayabilirsiniz. Uğraştıran durumlara karşı dikkatli olmanız gereken zamanlar var. Eşinizle ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. Paylaşımlarınızda derinlik arayabilirsiniz. Eksikleri kapatmak ve daha iyi hale getirmek için işlerinize yoğunlaşabilirsiniz. 

İKİZLER: Çalışma hayatınızda sorumlu olduğunuz konuları daha iyi hale getirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Endişe duyduğunuz konularda bitişler olabilir. Duygusal yönden yoğun paylaşımlar içine girebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili alanlara dikkat etmelisiniz. Sizi yoran konulardan uzak durun. 

YENGEÇ: Uğraştığınız konularda kendinizi daha iyi ifade edeceğiniz bir gündesiniz. İşlerinizde eksikliklerinizi tamamlamak için girişimlerde bulunabilirsiniz. Keyif alacağınız harcamalarda yapabilirsiniz. Aşk hayatınız canlanabilir. Duygusal paylaşımlar içinde olacağınız zamanlar var. 

ASLAN: Ev hayatınızla ilgili sıkışmalar yaşayabilirsiniz. Bu durum sizi güven arayışına itebilir. Geçmişe ait konular gündeminizi meşgul edebilir. Babanızı ihmal etmeyin. Duygusal zamanlar yaşayabilirsiniz. Çalışma hayatınızda ilgilendiğiniz konuları daha iyi hale getirmek için çabalayabilirsiniz. 

BAŞAK: İletişimin yoğun olduğu zamanlar içindesiniz. Uğraştığınız konularla ilgili eğitimler alabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki değişiklikler gündeminizi etkileyebilir. Çalışma hayatınızda hızlı ilerleyeceğiniz zamanlar içindesiniz. Kendinizi duygusal hissedebilirsiniz. Sıkışıklıklar moralinizi bozmasın.

TERAZİ: 

Yazının devamı...

Gökyüzünden bir yıldız daha geçti

17 Temmuz 2021

Bazı kişiler, özellikle çocukluk yıllarımız söz konusu olduğunda, üzerimizde daha çok iz bırakırlar. Onları hiç tanımasak da, yarattıkları aura ile bilincimizin bir parçası olurlar. Ülkemizde Henüz televizyonun evlere girmeye başladığı 70’li yıllarda, siyah beyaz ekranlarda İtalya’dan Müzik adlı bir program yayınlanırdı ve o danslı gösteri programları çok ilgimi çekerdi. Bir de tabii geçtiğimiz günlerde hayattan ayrılan Rafaella Carra! Bir dönemin simgesi olmuş, bu çok hareketli, renkli ve sıcak kişiliğin astrolojik haritasını sizlere biraz anlatmak istedim.

Gerçek adı Rafella Maria Roberta Pelloni olan Carra, 1943 yılının 18 Haziran’ında Bolonya’da doğdu. Evet bir İkizler burcu ve haritasında Merkür de dahil, Satürn ve Uranüs İkizler’de 9. Evde (yükselen Terazi) yer alıyor. Hızlı Merkür’ün Güneş’ten önce yükseldiğini, bu nedenle daha eril, dosdoğru ve girişken olduğunu görüyoruz. Bu güçlü eril enerjileri diğer göstergelerde de buluyoruz. Venüs Aslan’da yer alırken, Mars da kendi burcu Koç’ta duruyor. Ateş elementinin getirdiği büyük enerjiyi, durmaksızın hareketi ve fizikselliği görmemek imkansız. Carra aynı zamanda iyimserlik ve heyecan saçan bir karakterdi. Doğduğu günlerde, bir kraliyet yıldızı olan Aldebaran’ın Güneş ile birlikte doğan yıldız olduğunu görüyoruz. Genel olarak bu yıldız ilkelere bağlı kalma yönünde kişiyi test eden, dürüstlük ilkesini dikte eden bir imza taşır. Diğer yandan, doğduğu günlerde Avcı takımyıldızında Arkturus aslı yıldızın batmak üzere olması, ona özgürlük ve yeni yollar açma temasını da getirmiş.

Haritada su elementinin zayıf olması ya da hiç olmaması, özellikle kadınların haritasında her zaman duygusal açıdan daha yorucu koşulları simgeleyebilir. Üstelik Carra’nın Ay, zararlı olduğu Oğlak burcunda duruyordu. Carra hiç çocuk yapmadı, yoğun ateş enerjisi ve sürekli sahnelerde olması böyle bir tercih getirmişti. Genel olarak Ay ve Venüs, annelik, aile ve çocuk sahibi olmakla ilişkilidir. Venüs, Aslan burcunda da eril ve dominant tavırları simgeler. Üstelik gündüz haritasında bu daha da belirgin hale gelir. Ancak yine de Carra’nın haritasında Ay’ın özel bir durumu var. Hem köşe bir ev olan 4. Evde, hem de haritasının altında tek başına kalmış durumda. Bu onun kendi özel hayatını önemsemesi ve hayatında bir denge kurabilmesi açısından büyük bir önem taşıyordu. Nitekim Yengeç burcundaki Jüpiter ile toplum önünde, kendisini sanki bir aile içinde sevildiğini hissediyordu ki, gerçekten de Carra sadece İtalya’da değil, dünyanın pek çok köşesinde sevilen bir şarkıcı, show-girl ve TV kişiliği oldu.

Onun  güçlü eril yönleri kadının özgürlüğü ve hatta cinsel kimliğini gösterebilmesi açısından da dikkat çekici. O yıllarda sahnede göbeğinin gözüküyor olması tepki çeki. Tuca Tuca adlı dansı muhafazakar İtalyan politikacılar yüzünden bir süre sansüre uğradı. Carra LGBT hareketi içinde de dikkat çekici bir yer edindi.

Kimilerince fazla kışkırtıcı bulunsa da bu cesur, iyimser ve kabına sığmayan, direkt kişiliği ve danslarını çok özleyeceğiz. Gökyüzünden bir yıldız daha kaydı.

Yazının devamı...