Yengeç'te hızlı ve hevesli bir yeniay

25 Haziran 2022

Bizi duygusal alanda harekete geçiren yeni bir dönemdeyiz sevgili okurlar, 29 Haziran’da hareket ve heves uyandıran bir yeniay gerçekleşecek. Yengeç duyarlılıklarımızı, koruma ve besleme duygumuzu, bir yere ait olma, kök salabilme durumumuzu simgeler.
Yengeç aynı zamanda insanların kapısıdır. İnsanoğlu’nun kırılgan ama gelişmeye açık, zayıf ama potansiyel vaadeden özelliklerini anlatır.
Hatta bu nedenle, koruyucu Jüpiter Yengeç burcunun yücelim yöneticisi olduğuna şaşırmamalıyız. Yaz
mevsiminin hemen ardından gerçekleşen bu yeniay pek çok şey vaadediyor. Duygularımız ile temas etmek, daha çok şey paylaşımda olmak, özellikle sevdiklerimiz ile, duygudaşlık içinde bir araya gelmek ve aynı zamanda pozitif yönde bir motivasyon kazanmak bu dönemde öne çıkıyor. Milli konular, kimi zaman cesaret ve askeri konuları da içeren durumlar gündeme gelebilir.
Yeniay haritasında aynı zamanda Yengeç burcunun yükseliyor olması bu duyarlılıklar yanında, halka yönelik konuları ve öncelikleri de anlatıyor. Yengeç milliyetçilik, savunma ve koruma ile yakından ilgili olduğu için (ülkemizin yükselen burcu Yengeç’tir) bu dönemde benzer temalara vurgular artabilir. Yeniay haritasının tepe noktasında Balık burcunun olması bu dönemde hedeflerimizde belirli bir idealizme, hayalgücü ve yaratıcı konulara ama aynı zamanda sınırlarımızı yeteri kadar belirleyememeye de neden olabilir. Sizler de astrolojik haritanızda Yengeç burcu hangi evde (tüm burç olarak) yer alıyor ise o evin konularında canlanma, heves, bereketlenme ve hareketlendirici olaylar görebilir ve kendinizi yeni bir
döngüye hazır hissedebilirsiniz.

Burcunuza göre...

Koç

Yazının devamı...

Yengeç’te hızlı ve hevesli bir yeniay

24 Haziran 2022

Sevgili okurlar, 29 Haziran’da hareket ve heves uyandıran bir yeniay gerçekleşecek. Yengeç duyarlılıklarımızı, koruma ve besleme duygumuzu, bir yere ait olma, kök salabilme durumumuzu simgeler. Yengeç aynı zamanda insanların kapısıdır. İnsanoğlu’nun kırılgan ama gelişmeye açık, zayıf ama potansiyel vadeden özelliklerini anlatır. Hatta bu nedenle, koruyucu Jüpiter Yengeç burcunun yücelim yöneticisi olduğuna şaşırmamalıyız. Yaz mevsiminin hemen ardından gerçekleşen bu yeniay pek çok şey vadediyor. Duygularımız ile temas etmek, daha çok şey paylaşımda olmak, özellikle sevdiklerimiz ile, duygudaşlık içinde bir araya gelmek ve aynı zamanda pozitif yönde bir motivasyon kazanmak bu dönemde öne çıkıyor. Milli konular, kimi zaman cesaret ve askeri konuları da içeren durumlar gündeme gelebilir.

Yeniay haritasında aynı zamanda Yengeç burcunun yükseliyor olması bu duyarlılıklar yanında, halka yönelik konuları ve öncelikleri de anlatıyor. Yengeç milliyetçilik, savunma ve koruma ile yakından ilgili olduğu için (ülkemizin yükselen burcu Yengeç’tir) bu dönemde benzer temalara vurgular artabilir. Yeniay haritasının tepe noktasında Balık burcunun olması bu dönemde hedeflerimizde belirli bir idealizme, hayalgücü ve yaratıcı konulara ama aynı zamanda sınırlarımızı yeteri kadar belirleyememeye de neden olabilir. Sizler de astrolojik haritanızda Yengeç burcu hangi evde (tüm burç olarak) yer alıyor ise o evin konularında canlanma, heves, bereketlenme ve hareketlendirici olaylar görebilir ve kendinizi yeni bir döngüye hazır hissedebilirsiniz.

Yükselen burcunuza göre bu dönem

13 Temmuz’da Oğlak’taki zor dolunaya kadar devam edecek olan bu dönemde, eğer yükselen burcunuz Koç ise evinize, özel hayatınıza yönelik konular daha çok ilgi uyandırabilir. Eve yönelik girişimler yanında, bitişler ve başlangıçlar bir arada yaşanabilir. Cesaret de adımlarınızı desteklemekte. Eğer Boğa ise duygu ve düşüncelerinizi daha olumlu yönde paylaşabileceğiniz olanaklar, bolca hareket ve yolculuklar, ziyaretler gündeme gelebilir. Eğitsel işlere yönelebilirsiniz. Kimi beklenmedik durumlar da dikkat çekiyor. Eğer İkizler ise bugünlerde harcamalarınızı daha iyi organize etmeye bakın. Kimi zaman israflar ya da hızlı harcamalar gündeme gelebilir. Yine de destek almak zor olmayacak. Gruplar, arkadaşlıklar da sizi harekete geçirebilir. Eğer Yengeç ise bu dönemde pek çok açıdan dikkat çekiyor ve başarılı adımlar atıyor olabilirsiniz. Kendinize güveninizi ortaya koymaya bakın, cesaret gösterin. Kişisel alanda başarılar var. Mesleki alanda şanslısınız. Eğer Aslan ise bugünlerde psikolojinizi etkileyen, yenileyen pek çok durum söz konusu. Kendinizi bağlı hissettiğiniz koşullar, ailevi ya da geçmişten kaynaklanan konular dikkat çekebilir. Olayları aşırı zorlamamalısınız. Çözülmeler içindesiniz. Eğer Başak ise ailevi konularda, isteklerde olumlu sonuçlar var. Gelecek yönünde daha umutlu olabilir ve destek görebilirsiniz. Sosyal alanda, arkadaşlar içinde daha cesur şeyler yapabilirsiniz.

Yükselen burcunuz Terazi ise bu dönemde ailenize, sosyal statünüze ya da evliliğe yönelik konularda önemli olaylar ve başlangıçlar içinde olabilirsiniz. Pek çok açıdan dikkat çekebilirsiniz. Kimi zaman gelenekler, duygusal hassasiyetler de hedeflerinizi etkiliyor olabilir. Eğer Akrep ise bu dönemde ufuklarınızı genişletebileceğiniz girişimlerde bulunabilirsiniz. Yeni insanlar, çevreler, öğretmenler belirebilir. Bu konular mesleki açıdan da canlandırıcı olacak gibi. Eğer Yay ise bu dönemde başkalarının kaynakları, içerisinde ailenizin ya da duygusal bağların olduğu önemli paylaşımlar, finansal işler yeni bir yön kazanabilir. Spekülatif konular da ilginizi çekebilir. Eğer Oğlak ise bu dönemde eşinizin konuları, ortaklı işler ve başkalarından gelebilecek teklifler daha dikkat çekici olabilir. Her ne kadar dışsal koşulların ağır basması, hatta kimi karşıtlıklar sizi kısıtlıyor olsa da, eve, ailenize, yerleşime yönelik alanlarda destek bulabilirsiniz. Yükseleniniz Saka ise bu dönemde iş kaynaklı, çalışma ortamına yönelik konular, sizi biraz uğraştırabilecek durumlar ve kişiler dikkat çekebilir. Bu dönemde kendi ihtiyaçlarınızın farkında olmalısınız. Sağlık ve düzeninize daha çok zaman ayırabilirsiniz. Eğer yükseleniniz Balık ise bu dönemde hayatınıza mutluluk ve daha fazla keyif getirebilecek gelişmeler ve haberler içinde olabilirsiniz. Bir çocuk doğumu ya da motive edecek bir konu gündeme gelebilir. Bu dönemde şahsi birikimlerinizi daha iyi kullanmaya bakın.

Yazının devamı...

Yeteneklere odaklanalım

24 Haziran 2022

Boğa burcunda ilerleyen Ay parasal konulara, kazanç ve harcamalarımıza vurgu getiriyor. Maddi alanda hassasiyetler ve dalgalanmalar var. Kazançlarımız üzerinde daha çok düşünebiliriz. Aynı zamanda elimizden gelen çabayı gösterebileceğimiz bir gündeyiz. Bugün sanatsal konular ve yeteneklerimiz yönünde çok şey yapabiliriz. Gün boyunca sürprizler de dikkat çekiyor. Planlarımızda, düşüncelerimizde alternatifler yapmaya çalışalım. 

KOÇ: Maddi kaynaklarınızı güvene almak ve parasal konularla ilgili istikrarlı bir sürece girmek isteyebilirsiniz. Başarılı olmak için yeteneklerinizi kullanabileceğiniz bir gündesiniz. Sorumlu olduğunuz işlerde en iyisini yapmak için uğraşabilirsiniz. Başkalarından alacağınız destekler sizi rahatlatacaktır. Akşama doğru risk almaya yatkın olabilirsiniz.

BOĞA: Yeni başlangıçlar yapmak için kendinizi hevesli hissedeceğiniz bir gün. Kişisel hassasiyetiniz olan konularda güven arayışı içinde olabilirsiniz. Öğleden sonraki zamanlarda yolculuklar gündeme gelebilir. Keyif aldığınız şeyler için harcama yapabilirsiniz. Akşam saatlerinde duygu derinliğiniz ve hassasiyetiniz artabilir.

İKİZLER: Belirsizliklerden ve arkanızdan çevriler işlerden dolayı kayıplar yaşayabilirsiniz. Elinizde olmayan nedenlerden kontrol kaybı olabilir. Aniden parlamamaya özen gösterin. Sorumlu olduğunuz konularda mücadele içinde olabilirsiniz. Otorite figürleri önem kazanabilir. Akşamüstü daha hareketli olabilirsiniz. Duygularınızı fazla göstermek istemeyebilirsiniz.

YENGEÇ: Bugün sosyal konular büyük ölçüde gündeminizi oluşturabilir. Arkadaşlarınızla birlikte program yapmak size iyi gelecektir. İş hayatınızda sorumlu olduğunuz konularda otorite figürleriyle ilişkiniz sizi etkileyebilir. Çalışma hayatınızda alacağınız desteklerle daha rahat bir gün geçirebilirsiniz. İlerleyen saatlerde harcamalarda aşırıya kaçabilirsiniz.

ASLAN: İş hayatınızla ilgili konularda en iyisini yapmak için mücadele edeceğiniz bir gün. Geleceğiniz için atılımlar ve yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Uğraştığınız işlerde alternatif planlar üretebilirsiniz. Göz önünde olmaktan ve dikkat çekmekten hoşlanacaksınız. Üstlerinizle ilgili konularda dikkatli olmanızda fayda var.

BAŞAK: Yeni ufuklara açılmak için heveslendiğiniz ve aksiyon almak istediğiniz bir gün. Yaşadığınız olaylarda bütünü görmeniz çok daha kolay olacaktır. Akademik konularda harekete geçebilirsiniz. İnançlarınız konusunda etrafınızdaki kişilerle fikir alışverişi yapabilirsiniz. Uğraştığınız konularda sınırları aşmak için çaba sarf etmeniz gerekebilir.

TERAZİ: 

Yazının devamı...

Orijinal düşünceler var

23 Haziran 2022

Aşk ve ilişkileri anlatan Venüs, İkizler burcuna ilerliyor. Arkadaşlıklar, sohbetler ve yeteneklerimizi anlatmak, yeni düşünceler ortaya koymak için ilginç bir gündeyiz. İlişkilerimizde hareket, merak ve entelektüellik arayabiliriz. Ay 14.57’ye kadar Koç’ta kaldığı için krizler yaşanabilir. Öğle saatlerinde görüşmeler, toplantılar ve kadınlara yönelik konularda başarılı işler yapılabilir.

KOÇ: Maddi kaynaklarınızla ilgili konulara yönelmeniz gereken bir gündesiniz. Kişisel yeteneklerinizi kullanmak sizin için son derece faydalı olabilir. Başladığınız işlerde ilerlemek için çaba sarf etmeniz gerekebilir. İş hayatınızda yaşadığınız engelleri aşmak isteyebilirsiniz. Harcamalarınıza özellikle dikkat etmelisiniz. 

BOĞA: Bugün yeni başlangıçlar yapmak için çok istekli olabilirsiniz. Yüksek enerjinizi kişisel açıdan önem verdiğiniz olaylara yönlendirebilirsiniz. Cüzdanınıza ait konular gündeminizi etkileyebilir. Başkalarından destek alacağınız imkânlar da var. Bedensel konulara özen göstermelisiniz. İşlerinize yön kazandırmak için iyi bir gündesiniz.

İKİZLER: Gizli kalmış konular gündeminizi meşgul edebilir. Sonuçlandırmakta zorlandığınız konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Elinizde olmayan nedenlerle kontrol kaybı yaşayabilirsiniz. Enerjinizi doğru yönlendirmeniz gereken bir gündesiniz. Öğlen saatlerinde kendinizi çok daha güvende hissedebilirsiniz. Harcamalarınıza dikkat etmelisiniz.

YENGEÇ: Gelecekle ilgili hayalleriniz için para ve enerji harcamak isteyebileceğiniz bir gündesiniz. Gün içinde başkalarından alacağınız destekler sizi oldukça rahatlatacaktır. İş hayatınızda ilerlemek için güçlü bir motivasyon hissedebilirsiniz. Önünüze gelen engelleri rahatça aşabilmeniz söz konusu olabilir. Yeteneklerinizi kullanmaktan çekinmeyin.

ASLAN: İş hayatınızla ilgili gelişmeleri rahatlıkla yönlendirebileceğiniz bir gündesiniz. Sosyal konular, arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz gündeminizi oluşturabilir. İş hayatınızda başkalarından alacağınız destekler gün içinde ilerlemenizi kolaylaştıracaktır. Maddi kaynaklarınızla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Harcamalarınızı kontrol atına almanızda fayda var. 

BAŞAK: Hayatınızda bazı yenilikler yapmak isteyebilirsiniz. Yaşadığınız olaylarla ilgili bütünü görmek ve detaylardan sıyrılmak daha kolay olabilir. Uluslararası konularla ilgilenme isteğiniz artabilir. Kişisel harcamalarınızla ilgili bütçeleme yapmak isteyebilirsiniz. Yönünüzü netleştirmek için çaba harcayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla buluşmak için uygun bir gün.

TERAZİ: 

Yazının devamı...

DAHA SAKİN OLALIM

22 Haziran 2022

Koç burcunda ilerleyen Ay güne hızlı bir tempo ve yenilik isteği getirmekte. İlişkilerimizde daha sakin olmalıyız. Hızlı adımlar içindeyiz. Özellikle günün geç saatlerinde evde ya da yolculuklar da daha dikkatli olunmalı.

Ay, Koç burcunda ilerlerken önce Kiron, sonra da Mars ile birleşecek. Yenilikler, liderlik ve atılım teması vurgulanmakta. Farklı yaklaşımlar ve kendinizi ispat etme isteği içindeyiz. Ailevi konularda, ilişkilerimizde daha uyanık olalım.

KOÇ

Bugün yeni başlangıçlar yapmak için çok hevesli olabilir, kendinizi çok enerjik hissedebilirsiniz. Kişisel hassasiyetiniz olan konular ön plana çıkabilir. Maceracı yapınızı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Sabah saatlerinde tartışmaya açıksınız. Aniden parlamalara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Akşam güvensiz koşullar olabilir.

BOĞA

Belirsizlikler yüzünden kayıplar yaşayabilirsiniz. Sabah saatlerinde sinirli tavrınız etrafınızdakileri incitebilir. Gün içinde uğraştığınız konularda risk almanız gerekebilir, dikkatli olmanızda fayda var. Bazı konularda kabullenme içine girebilirsiniz. Kendi iç dünyanızla ilgili olaylar önem kazanacaktır. Akşam gizli koşullar olabilir.

İKİZLER

Arkadaşlarınızla ilgili konular gündeminizi meşgul edebilir. Gelecek beklentilerinizle ilgili yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Başarı için çaba sarf edebileceğiniz bir gündesiniz. Otorite figürleriyle iletişiminiz sorumlu olduğunuz konuları etkileyebilir. Çok sayıda iş görüşmesi yapabilirsiniz. İş hayatınızda destekler söz konusu.

Yazının devamı...

HAREKETLİLİK BAŞLIYOR

21 Haziran 2022

Öğle saatlerinde (12.13) Güneş, Yengeç burcuna ilerleyerek yaz mevsimini başlatıyor. Yeni adımlar ve cesaret göstereceğimiz, son derece dinamik koşullar var. Ay da erken saatlerde Koç’a geçmiş olacak, hızlı adımlar ve istekler içindeyiz. Hedefe odaklı olmak ve elimizden gelenin en iyisini yapmak isteği içindeyiz.  İlişkilerimizi de yenileyebiliriz. Daha güçlü hissedebilir ve etkileyici olabiliriz. Fikirlerimizi paylaşabiliriz.

KOÇ

Yeni başlangıçlar yapmak isteyebileceğiniz bir gündesiniz. Kişisel açıdan önem verdiğiniz konuları gündeminize taşımak isteyebilirsiniz. Dostlarınızla program yapmaktan keyif alacaksınız. Gün içinde yaşayacağınız sonlanmalar biraz keyfinizi kaçırabilir. Akşam saatlerinde kendinize güveniniz tam, istediğiniz işe girişebilirsiniz.

BOĞA

Hayatınızda gizli kalmış konular gündeminize gelebilir. Belirsizlikler nedeniyle sizi üzen kayıplar yaşayabilirsiniz. Olaylara karşı kontrolünüzü kaybetmemeye özen gösterin. Sabah saatlerinde samimi arkadaş ortamlarında bulunmak size iyi gelecektir. Akşama doğru gün hareketlenebilir. Kendinizi çok daha iyimser hissedebilirsiniz.

İKİZLER

Sabah arkadaşlarınızla zaman geçirmek için program yapabilirsiniz. Keyif aldığınız şeyler için yaptığınız harcamalara dikkat etmelisiniz. Gelecek planlarınızdan bahsetmek size kendinizi iyi hissettirecektir. Önem verdiğiniz konulara yönlenebilirsiniz. Akşam dışarıda zaman geçirmek isteyebilirsiniz.

YENGEÇ

Yazının devamı...

Koşullar değişiyor

20 Haziran 2022

Esnek olalım ve yeni koşullara kulak verelim. Havada değişiklik arzusu var. Merkür-Jüpiter uyumu fikirlerimizi aktarmak yönünde şanslı olduğumuzu, öğrenmek ve paylaşmak yönünde kendimizi geliştirebileceğimizi anlatıyor. Değişken koşulların getirdiği karmaşaya dikkat. Özellikle iş konularında hayalci olunmamalı. Esinlenmeye açığız ve yaratıcı alanda çok şey yapabiliriz. Koşullar değişirken duygularımıza dönmemiz yararlı olabilir.

KOÇ: Elinizde olmayan nedenlerden dolayı kayıplar yaşamanız söz konusu olabilir. Ruhsal gelişiminizi etkileyecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. Gizemli konular hayallere sürükleyebilir. Olaylardan kaynaklı kabullenme içine girebilirsiniz. Kendi iç dünyanızla ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. İlerleyen zamanlarda iç uyumunuzu dengeleyebileceksiniz.

BOĞA: Bugün sosyal konular sıklıkla gündeminizi meşgul edebilir. Arkadaşlarınızla birlikte olmak isteyebilirsiniz. Gelecek hayalleriniz üzerinde daha fazla yoğunlaşabilirsiniz . İş hayatınızda alacağınız destekler beklentilerinizi karşılayabilir. İlerleyen saatlerde akıcı temalar söz konusu. Ailenizle ilgili konuları ihmal etmeyin.

İKİZLER: İş hayatınızla ilgili sorumlu olduğunuz konular üzerine kafa yorabileceğiniz bir gündesiniz. Fikirlerinizi üstlerinizle paylaşmak isteyebilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak için vizyonunuzu geniş tutmanız faydalı olabilir. Annenizle ilgili konular gündeme gelebilir. İlerleyen zamanlarda doğru kararlar alabilirsiniz. İçsel uyumunuz rahat etmenizi sağlayacaktır.

YENGEÇ: Sabah saatlerinde yaratıcılığınız artabilir. Gün boyu yeni ufuklara açılmak için hayaller içine dalabilirsiniz. Yeni konulara ilgi duyacağınız ve araştıracağınız bir gündesiniz. Uluslararası konular gündeminizi meşgul edebilir. Öğleden sonra koşullar daha rahat hale gelecektir, iç uyumunuzu daha rahat dengeleyebilirsiniz.

ASLAN: Bugün endişe duyduğunuz konular biraz keyfinizi kaçırabilir. Finansal konularda yeniden harekete geçmek isteyebilirsiniz. Ortaklı para konuları gündeminizi etkileyebilir. Duygusal yönden sizi bağlayan durumlara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Öğleden sonra daha akıcı temalar söz konusu. Karar vermek için uygun zamanlar var.

BAŞAK: Sabah saatlerinde uğraştığınız işlerde yaratıcılığınızı kullanmak isteyebilirsiniz. Eşinizle ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. İkili ilişkilerinizde hayallere kapılabilir, karşınızdaki kişiyi idealize edebilirsiniz. Paylaşım içinde olmak size iyi gelebilir. Günün ilerleyen saatlerinde iç uyumunuzu yakalamak çok daha kolay olacaktır.

TERAZİ: 

Yazının devamı...