Bu hafta size ne getirecek?

3 Aralık 2023

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Haftanın ilk günlerinde aşk hayatımızda ve ilişkilerde daha yoğun ve kimi zaman manipülatif olabilecek durumlarla karşılaşabiliriz. 4 Aralık'tan itibaren Akrep burcuna ilerleyen Venüs bizi aşkta ve duygusal alanda tutkulu, sorgulayıcı ve daha derin kılıyor. Hafta ortasında enerjimizi özellikle işle ilgili konularda en iyisini yapmak üzere kullanabiliriz. 8 Aralık civarında işle ilgili planları ve görüşmeleri ilerletmek ve verimli düşünceler ortaya koymak için şanslı sayılırız. Bugünlerde farklı ve özgün düşünceler geliştirmek ve bunları uygulamak açısından oldukça güçlü bir motivasyon bulabiliriz.

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

3 Aralık Pazar

Fikirlerimizi güçlü bir şekilde ortaya koyabiliriz. Ancak daha esnek olmaya çalışalım.

4 Aralık Pazartesi

İş odaklı adımlar ve organizasyonlar dikkat çekiyor. Hedefe ilerleme konusunda kararlıyız.

Yazının Devamı

Merkür yeraltına iniyor

2 Aralık 2023

Sevgili okurlar, yıl sonu yaklaşırken düşüncelerimizi, planlarımızı gözden geçirmek, gerekli değişikliklere gitmek özellikle önem kazanacak. Önümüzdeki bir ay boyunca günlük hayatımızda, görüşmelerimizde ve anlaşmalarda dikkat çekici değişikliklerle karşılaşabiliriz. İletişim gezegeni Merkür kararlarımızda ve düşüncelerimizde kritik zamanlarda ilginç değişikliklere ve kimi zamanda karışıklıklara neden olabilir. Bir haber, bilgi ya da görüşme hayatımızı değiştirebilir. İşte bu dönemde Merkür’ün bize ne dediğine özellikle kulak kesilmek gerekiyor. Ocak başına kadar olan sürede ilginç durumlarla, sürpriz kararlarla karşılaşabiliriz.

Bugünlerde Merkür deklinasyon (Güney) sınırlarını aşmış durumda ve bu konumunu 15 Aralık’a kadar da sürdürecek. Bu ne anlama geliyor ? Bir gezegen olağan deklinasyon sınırını (23.5 derece) aştığı zaman biz bu gezegenin sınırlar ötesinde (out of bounds) olduğunu söyleriz. Böyle bir durumda gezegen daha başına buyruk, dengesiz, kendine özgü hatta aşırı ve

Yazının Devamı

Bu hafta size ne getirecek?

26 Kasım 2023

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Bu hafta İkizler burcunda gerçekleşen dolunaya özellikle dikkat edelim. 27 Kasım civarında görüşmelerimizde, karşılıklı konularda ve genel olarak iletişimde stres ve engelleyici durumlarla karşılaşabiliriz. Olası kazalara karşı önlemci olalım. Doğru ve açık bir iletişim kurmamız gerekiyor. Kimi zaman yanıltıcı durumlarla yüzleşebiliriz. Dolunaylar dikkat çekici sonuçlar ve muhasebeler getirir. 1 Aralık’tan itibaren düşüncelerimizi daha gerçekçi ve amaca yönelik şekilde kullanmaya başlayabiliriz. Aynı zamanda 1 Aralık civarında daha fazla paylaşım ve empati ortaya koyabiliriz.

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

26 Kasım Pazar Beklenmedik durumlar yüzünden planlarımızı değiştirmek zorunda kalabiliriz.

27 Kasım Pazartesi Dolunay düşüncelerimizi gerginlik getiriyor. Karşılıklı konularda daha sakin kalalım.

28 Kasım Salı Net bir karar vermek zor. Görüşülmesi gereken pek çok durum söz konusu.

29 Kasım Çarşamba Bugün sevdiklerimize ve yakınlarımıza daha fazla zaman ayırabiliriz.

Yazının Devamı

İkizler'de dolunay: Farkındalık zamanı

25 Kasım 2023

Sevgili okurlar, 27 Kasım’da İkizler burcunda gerçekleşecek olan dolunay hayata bakış açımıza önemli sorgulamalar, fikirler ve inançlarımız açısından testler getiriyor. Dolunaylarda dikkat çekici sonuçlarla, muhasebeler ile karşılaşırız. İkizler burcundaki dolunay düşüncelerimize, olaylara bakış açımıza dikkat çekiyor. Dolunayın hem Mars hem de Satürn ile olan zorlayıcı açıları bu dönemde zorlukların, bazı güçlüklerin de söz konusu olabileceğini açıklamakta. Dolunay ülkemizin de 12. evinde gerçekleşmekte. Böyle zamanlarda gizli ya da elde olmayan nedenler şanssızlıklara da işaret edebilir. Diğer yandan içinde ideolojilerin, inançların olduğu konularda tartışmalar, sertlikler ve gerginlikler de gündeme gelebilir. Ankara’ya göre dolunay haritasında Mars’ın tepe noktası ile birleşiyor olması uluslararası konulara, içinde ideolojilerin, hukukun ya da dinin olduğu durumlara gerginlikler, çatışmalar getirebilir.

Bu dönemde, önümüzdeki iki hafta içinde iletişim,

Yazının Devamı

Bu hafta size ne getirecek?

19 Kasım 2023

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Bu hafta Ay büyürken daha güçlü bir çaba ve kararlılık içindeyiz. Düşüncelerimiz, hayata bakış açımız ve inançlarımız yönünde bizi test eden koşullar var. Bugünlerde kişiliğimizi ve isteklerimizi ortaya koyarken bizi engelleyebilecek ya da sorun çıkarabilecek durumlara karşı daha dengeli bir tavır içinde olmalıyız. Özellikle 23-25 Kasım arasında tartışmalar yüksek bir gerilim yaratabilir. İnanç ve fikirlerimiz yönünde daha sakin ve yapıcı bir yön takip etmeye bakalım. Aynı zamanda kazaların ya da fiziksel açıdan risk oluşturabilecek koşulların da gündeme geldiği zamanlardayız.

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

19 Kasım Pazar

Oldukça kararlı bir gündeyiz. Ancak biraz esneklik göstermek de faydalı olacak.

20 Kasım Pazartesi

Uzun vadede fayda sağlayacak konulara odaklanalım. Büyük çaba içindeyiz.

Yazının Devamı

Bize ışık tutan ümitlerimiz

18 Kasım 2023

Sevgili okurlar, zaman zaman hepimiz ilham bulmak, bizi heyecanlandıran ve pozitif kılan bir titreşimde olmak isteriz. Ümitlerimiz, beklentilerimiz yönünde zorlukları aşabilir, enerjimizi yükseltebiliriz. Beklentilerimizi gözden geçirmek her zaman geliştirici bir deneyimdir. Kimi zaman hayatımızı yeniden rayına koyabilmek ya da sıkışmış olduğumuz yerden çıkabilmek için gelecekle ilgili düşüncelerimizi etraflı bir şekilde gözden geçirmemiz gerekir. Kuşkusuz olaylara bakış açımız hayatta edindiğimiz tecrübeler ile de paralel gider.

Astrolojik haritamızda 11. ev ümitler, gelecek beklentiler evi olarak geçer, arkadaşlarımız, içinde bulunduğumuz gruplar da bu eve dahildir. Dünya’nın kendi ekseni etrafındaki hareketi düşünüldüğünde Güneş Doğu’dan (yükselen burç) doğar ve öğle saatlerinde gökyüzünün ortasına doğru yükselir. (10. Ev, nonagesimal) 11. Evde Güneş hala yükselmektedir. Bu nedenle bu ev henüz ilerleme ve ümit aşamasındaki koşulları açıklar. Yükselen burcunuza

Yazının Devamı

Bu hafta size ne getirecek?

12 Kasım 2023

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Bu hafta Akrep burcunda gerçekleşen yeniay büyük güç taşıyan ani değişiklikler getirmekte. Sarsıcı olabilecek durumlar, kimi zaman kopmalara ya da ani aydınlanmalara yol açabilecek koşullar gündeme gelebilir. İlişkilerimizde sert ve inatçı bir tavır sergileyebilir ya da böyle durumlarla karşılaşabiliriz. 15 Kasım civarını daha iyi değerlendirmeye çalışalım. İletişim ve görüşmelerin getirebileceği olumlu fırsatlar bulabiliriz. 17’si civarında ise bizi ruhsal yönde harekete geçiren ve güçlü bir ilham veren duyguları açığız. Bu dönemde güçlü bir yenilenme, odaklanma ve dönüşüm içeren koşullar dikkat çekiyor.

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

12 Kasım Pazar

Son derece kararlı ve odaklı olabiliriz. Ancak tamamlanması gereken şeyler de var.

13 Kasım Pazartesi

Yeniayın getirdiği güçlü enerjiyi doğru yönde kullanmaya çalışalım. Ani durumlar ve gerginlikler de ortaya çıkabilir.

Yazının Devamı

Akrep’te sarsıcı bir yeniay

11 Kasım 2023

Sevgili okurlar, 13 Kasım’da Akrep burcunda gerçekleşecek olan yeniay son derece yüksek enerjiler, anilikler ve dikkat edilmez ise oldukça kopartıcı enerjiler sunuyor. Akrep burcu dönüşüm, yenilenme ve güçlü enerjilerin ortaya çıktığı zamanlardır. Yeniaylar ise yeni farkındalıkların, yeni tohumların ekildiği zamanlardır. Bu dönemde niyetlerimize, atacağımız adımlara özellikle dikkat edelim. Güçlü bir değişiklik hatta ilişkilerde ve karşılıklı konularda ani şekilde gelişen sert ve kopartıcı durumlarla karşılaşabiliriz. Böyle bir dönemde özgürlük talep edebilir ya da başkaldıran, yerinde duramayan bir durumun içinden geçebiliriz.

İçinde bulunduğumuz dönemde Güneş ve Mars yan yana gelerek yeni bir döngü başlatıyorlar. Önceki haftalarda bu konuya değinmiştik. Bu dönemde ölüm-kalım, yeniden doğum, güçlü bir odaklanma ve arzular, istekler ortaya konmakta. Astrolojik haritanızda Akrep burcunun hangi evde olduğuna özellikle dikkat etmelisiniz. Bu evin konularında büyük hareketlilik,

Yazının Devamı