SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Yengeç'te hızlı ve hevesli bir yeniay

.

Milliyet Haber

Bizi duygusal alanda harekete geçiren yeni bir dönemdeyiz sevgili okurlar, 29 Haziran’da hareket ve heves uyandıran bir yeniay gerçekleşecek. Yengeç duyarlılıklarımızı, koruma ve besleme duygumuzu, bir yere ait olma, kök salabilme durumumuzu simgeler.
Yengeç aynı zamanda insanların kapısıdır. İnsanoğlu’nun kırılgan ama gelişmeye açık, zayıf ama potansiyel vaadeden özelliklerini anlatır.
Hatta bu nedenle, koruyucu Jüpiter Yengeç burcunun yücelim yöneticisi olduğuna şaşırmamalıyız. Yaz
mevsiminin hemen ardından gerçekleşen bu yeniay pek çok şey vaadediyor. Duygularımız ile temas etmek, daha çok şey paylaşımda olmak, özellikle sevdiklerimiz ile, duygudaşlık içinde bir araya gelmek ve aynı zamanda pozitif yönde bir motivasyon kazanmak bu dönemde öne çıkıyor. Milli konular, kimi zaman cesaret ve askeri konuları da içeren durumlar gündeme gelebilir.
Yeniay haritasında aynı zamanda Yengeç burcunun yükseliyor olması bu duyarlılıklar yanında, halka yönelik konuları ve öncelikleri de anlatıyor. Yengeç milliyetçilik, savunma ve koruma ile yakından ilgili olduğu için (ülkemizin yükselen burcu Yengeç’tir) bu dönemde benzer temalara vurgular artabilir. Yeniay haritasının tepe noktasında Balık burcunun olması bu dönemde hedeflerimizde belirli bir idealizme, hayalgücü ve yaratıcı konulara ama aynı zamanda sınırlarımızı yeteri kadar belirleyememeye de neden olabilir. Sizler de astrolojik haritanızda Yengeç burcu hangi evde (tüm burç olarak) yer alıyor ise o evin konularında canlanma, heves, bereketlenme ve hareketlendirici olaylar görebilir ve kendinizi yeni bir
döngüye hazır hissedebilirsiniz.

Burcunuza göre...

Koç: Evinize, özel hayatınıza yönelik konular daha çok ilgi uyandırabilir. Eve yönelik girişimler yanında, bitişler ve başlangıçlar bir arada yaşanabilir. Cesaret de adımlarınızı desteklemekte.
Boğa: Duygu ve düşüncelerinizi daha olumlu yönde paylaşabileceğiniz olanaklar, bolca hareket ve yolculuklar, ziyaretler gündeme gelebilir. Eğitsel işlere yönelebilirsiniz. Kimi beklenmedik durumlar da dikkat çekiyor.
İkizler: Bugünlerde harcamalarınızı daha iyi organize etmeye bakın. Kimi zaman israflar ya da hızlı harcamalar gündeme gelebilir. Yine de destek almak zor olmayacak. Gruplar, arkadaşlıklar da sizi harekete geçirebilir.
Yengeç: Bu dönemde pek çok açıdan dikkat çekiyor ve başarılı adımlar atıyor olabilirsiniz. Kendinize güveninizi ortaya koymaya bakın, cesaret gösterin. Kişisel alanda başarılar var. Mesleki alanda şanslısınız.
Aslan: Bugünlerde psikolojinizi etkileyen, yenileyen pek çok durum söz konusu. Kendinizi bağlı hissettiğiniz koşullar, ailevi ya da geçmişten kaynaklanan konular dikkat çekebilir. Olayları aşırı zorlamamalısınız. Çözülmeler içindesiniz.
Başak: Ailevi konularda, isteklerde olumlu sonuçlar var. Gelecek yönünde daha umutlu olabilir ve destek görebilirsiniz. Sosyal alanda, arkadaşlar içinde daha cesur şeyler yapabilirsiniz.
Terazi: Bu dönemde ailenize, sosyal statünüze ya da evliliğe yönelik konularda önemli olaylar ve başlangıçlar içinde olabilirsiniz. Pek çok açıdan dikkat çekebilirsiniz. Kimi zaman gelenekler, duygusal hassasiyetler de hedeflerinizi etkiliyor olabilir.
Akrep: Bu dönemde ufuklarınızı genişletebileceğiniz girişimlerde bulunabilirsiniz. Yeni insanlar, çevreler, öğretmenler belirebilir. Bu konular mesleki açıdan da canlandırıcı olacak gibi.
Yay: Bu dönemde başkalarının kaynakları, içerisinde ailenizin ya da duygusal bağların olduğu önemli paylaşımlar, finansal işler yeni bir yön kazanabilir. Spekülatif konular da ilginizi çekebilir.
Oğlak: Eşinizin konuları, ortaklı işler ve başkalarından gelebilecek teklifler daha dikkat çekici olabilir. Her ne kadar dışsal koşulların ağır basması, hatta kimi karşıtlıklar sizi kısıtlıyor olsa da, eve, ailenize, yerleşime
yönelik alanlarda destek bulabilirsiniz.
Saka: Bu dönemde iş kaynaklı, çalışma ortamına yönelik konular, sizi biraz uğraştırabilecek durumlar ve kişiler dikkat çekebilir. Bu dönemde kendi ihtiyaçlarınızın farkında olmalısınız. Sağlık ve düzeninize daha çok zaman ayırabilirsiniz.
Balık: Bu dönemde hayatınıza mutluluk ve daha fazla keyif getirebilecek gelişmeler ve haberler içinde olabilirsiniz. Bir çocuk doğumu ya da motive edecek bir konu gündeme gelebilir. Bu dönemde şahsi birikimlerinizi daha iyi kullanmaya bakın.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. SAMİMİ ENERJİLER VAR
  2. Bu hafta size ne getirecek?
  3. KRİTİK BİR DOLUNAY
  4. Muhasebe zamanı
  5. CİDDİ DÜŞÜNCELER VAR
  6. DUYGUSAL BEKLENTİLER
  7. Yeteneklere odaklanalım
  8. Harekete ve öğrenmeye açığız
  9. Bu hafta size ne getirecek?
  10. Montaigne’in kedisi

© Copyright 2022

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.