SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Bonfile kaç TL?

.

ABONE OL
Milliyet Haber

‘MasterChef Türkiye’ başladı. Yine iyi bir ‘casting’ çalışmasıyla ‘reyting yapacak’ örnekler bulunmuş diyelim. Onlardan biri Tunahan Ak. Bonfile yaptı. Bir de hikayesi vardı. “Kasaba gittim, bonfile istedim. Kasap, ‘Benim bunu kilosu 160 TL’ye satmam lazım, satamam, o yüzden getirmiyorum’ dedi.” Sıradan bir olay gibi anlatıldı da kazın ayağı öyle değil. Bir kilo bonfile 160 TL, daha ne olsun! 

Çok kültürlü karmaşa mı?

‘Pasaport’ ekranın şu an en uzun soluklu haber programı. Suriye ve göçmenler olayına kapıyı araladı. Prof. Dr. Ahmet İçduygu “Daha çeşitli toplum olacağımız gerçeği var. Farklı kültürlerin bir araya gelmesinin olumlu yanı da var” dedi. Yemek haftası yapmak, ‘etnik müzik’ çalmakla sınırlı olmuyor bu işler. ‘Gettolaşma’, ‘mafya’ işleri de oluyor. 5 milyon Suriyeli karşılığı artık ‘kültürler arası diyalog’ halini hayli aşıyor ve ‘yeni sosyolojimiz’ vahim bir hal alıyor!

Aile tatili anlayışı

Bir otel reklamı ev ahalisinin dikkatini çekti, “Aile tatili anlayışında Türkiye’de bir ilk” diye devam ediyor. Görüntülerden anlaşılan bir ‘muhafazakâr tatil’ durumu var. Ev ahalisi de “Başka otellere gidenler aile tatili yapmıyor mu?” diye sordu. ‘Muhafazakâr tatilde bir ilk’ gibi olabilirdi!
Samimi olmakta fayda var.

Her şeyi olan dükkan gibi

Ahmet Kasım Han, NTV’de bir MHP tarifi yaptı; “MHP, herkesin ikinci partisi olma konumuna en yakın parti. Milli hassasiyetler söz konusu olduğu zaman seçmen açısından tek seferlik, içeri girdiğin zaman, istediğin her şeyi alıp dışarı çıkabileceğin bir anlamda dükkan. Girdi mi oraya, güveni bulur, orijinali o çünkü...” Bu tanım tabii ki sağ seçmen için geçerli fakat ilginç bir yorum.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Ev ahalisi 'nihayet' dedi
  2. DİZİ SEKTÖRÜNDE KADININ YERİ VAR MI?
  3. BİR ADALET HİKAYESİ
  4. Hasan Can Kaya'dan uyarlama
  5. Bir sahne üst hikâyesi
  6. Şimdi böyle dizi var mı?
  7. Kan gövdeyi götürüyor
  8. Exxen'de maçlar; bu internet ile zor
  9. TÜRKİYE’DE ÇEKİLİYOR, BAŞKA ÜLKEDE BİRİNCİ
  10. EKRANDA VAR MIYDI?

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.