SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

CAHİDE SONKU; HAYATI DİZİ OLACAK

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Dün sektörde konuşulan konulardan biriydi. Kulağıma geldi. BKM Cahide Sonku’nun hayatını anlatan bir dizi projesine başlıyormuş. Proje, Netflix’e çekilecekmiş. “Sonku’yu kim oynar?” diye sektörden önemli bir yapımcıya sordum. “Vallahi Farah Zeynep Abdullah yakışır” dedi. Ne tesadüf, oyuncu ‘Masumlar Apartmanı’na veda etti. Bu arada Sonku’nun hayatı ile ilgili daha önce de bir girişim olmuştu.

Rafta duruyor

Gold Film bu işe soyundu. “Cahide Sonku ile bayağı ilgilenmiştim. Hatta elimde dört bölüm, beş bölüm senaryo var ama, dönem ve maliyeti çok yüksek olduğu için özellikle şu an, kanalların bütçe anlamında bunu karşılaması pek mümkün olmadığından, o dönemde vazgeçmiştim. Şu anda rafta duruyor, pek yapmayı düşünmüyorum” dedi Faruk Turgut.

Sezonu bu iş ile kapatacak

Açmışken Faruk Bey’e sordum, “Bu sezon ne var?” diye. “Şu anda ‘Kanunsuz Topraklar’ı çekiyorum. Yönetmen Faruk Teber, senarist Zülküf Yücel. Uğur Güneş ve Esra Bilgiç başrollerde. Zonguldak’ta madende çalışıyoruz. 1940’ların maden işçilerinin hayatını anlatıyor. Bunun dışında başka bir proje düşünmüyorum. Ortalık toz duman, bu sene sakin gitmekte fayda var” dedi.

Yönetmenin gözdesi

‘Çukur’dan önce Uğur Güneş, 2014 yılında ‘Urfalıyım Ezelden’ dizisinde oynadı. Burada yönetmen Faruk Teber’di. Yönetmenin çok beğendiği bir oyuncuymuş. Bu önemli bir konu. Dizinin başarısında oyuncuların yönetmen ile anlaşır olması, reyting için avantaj sayılabilir.

‘AKREP’ NE ZAMAN FİNAL YAPIYOR?

Sezonun iddialı dizilerindendi. Merak uyandıran bir cast seçimi yapılmıştı. Sır perdesi ile bir süre ev ahalisinin ilgisini çekti. Sonra sonra iş sulanmaya başladı. Entrikaların samimiyeti kalmadı. 26’ncı bölümde final yapacak. Fena bir rakam değil bu uzun dizi dünyasında...

Yazarın Diğer Yazıları

  1. 'Top Gun' gibi dizi
  2. Günün birincisi
  3. EURO 2020 OLAYLARI
  4. ‘NE MAÇTI, NE ÇEKİMDİ’
  5. İlginç olabilirdi
  6. Bonfile kaç TL?
  7. Kanal D’nin romantikleri dünya pazarında
  8. 'Tenisçi olmak için çılgın olmak lazım'
  9. TELENOVELA’NIN YENİ TEMSİLCİSİ; TÜRK DİZİLERİ
  10. ‘SEN KIZSIN HENTBOL OYNAYAMAZSIN!’

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.