SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

EKRANDA VAR MIYDI?

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Arka arkaya dünyada ve bizde değerli sanatçıları yitirdik. Bizim ekran acaba ne yaptı? Ferhan Şensoy’u kaybettik. TRT’yi saymıyorum, özel kanallarda mesela ‘Pardon’ filmi (ki ekranda daha önce gösterilmişti) yayınlandı mı? İnci Çayırlı, benim gördüğüm TRT Nağme’de özel bir konserle anıldı. Mikis Theodorakis’i kaybettik. Mesela TRT Müzik bir konserini ya da bilinen eserlerinden bir kolaj yayınladı mı? TRT 2 kültür kanalı. ‘Konser yayınlayacağım’ diye tutturuyormuş, TRT Müzik’le rekabet halinde, kulağıma öyle geldi. Bir konserini yayınlamak aklına geldi mi? Onu müziklerini meşhur eden bir film vardır mesela ‘TRT 2’nin aklına gelmiş midir? Diyorum çünkü, 1994 yılında  TRT 2’de (ki o zamanlar bir başkaydı şatafat yoktu ama samimiyet vardı neyse yine iyi işler yapıyor yenileri) Yves Montand ile İrene Papas’ın başrollerini paylaştığını film Vecdi Sayar’ın sunduğu ‘İki Film Birden’ kuşağında gösterilmiş. Sonra Jean Paul Belmondo? Bir ‘Borsalino’ akıllara geldi mi?

RIDVAN’DAN BÜYÜK İDDİA

Rıdvan iddia etti; “İddia ediyorum, 1905 yılından bu yana orta sahadan öne kadar bu kadar genç kadro gelmemiştir Galatasaray’da”. Mustafa Muhammed de konuşuldu. Kendisi de geldiğinde beğenmiş. “Ama ne olduysa sonra?” dedi. Bütün hikaye bu. Ev ahalisi, “Fatih hoca harcadı” diyor. Ya bir maçta patlayacak ya da gideceği günü bekleyecek. Rıdvan bir konuda tam isabet yaptı. Morutan... Muhteşem oynayan oyuncuyu çıkartmış, yerine Aytaç’ı almıştı hoca. “Bu bir 2-1 hamlesi. Aynı Kasımpaşa maçı. O gün hoca Morutan’ı yine çıkaracaktı. Belki de çıkardı. Baksınlar” dedi. 46’ncı dakikada çıkardığı bilgisini verdi Erbatur.

EKİP İYİ...

‘İçimizden Biri’ ilk intiba; ekip çok iyi. Senaryo bizi açmadı. Komedi bizim ekranın bir türlü kendini bulamamış türü. ‘Sağ Salim’ filminin her şeyi Ersoy Güler imzalı. “Total işi  ama AB’de absürd bir kafa olduğunu anlayacak” dediler. Bunu yapacak kapasite var işte aradaki denge kurulursa diyelim.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. İNGİLİZ DÖNEM DİZİSİNDE TÜRKİYE
  2. Metal Müzik: Hep vardır hep kara ördektir!
  3. Profesyonel mesafede duramadı!
  4. Aras fena yaptı!
  5. Yeni sezon müzikler açmadı!
  6. GENÇ EV AHALİSİ PEK BEĞENDİ
  7. AKŞAM DİZİYLE GEÇİYOR; REKOR BEŞ SAAT!
  8. Mojo, Batu ve Büyük Parmakkapı Sokak
  9. 'Senin sivilceni bilirim'
  10. 'Yalancı' yalan olmasın!

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.