SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

EXXEN; BİR GÜNDE 12 MAÇ YAYINI

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi, hepsi Exxen’de. Günde 12 maç yayını. Pencere açılacak, ekranda aboneler istediğini seçebilecek. Bir dijital platform ilk defa hem Şampiyonlar Ligi, hem UEFA Avrupa Ligi hem de UEFA Konferans Ligi aynı anda yayınlayacak. Altyapı desteğini Saran’dan alacaklar. Yine aynı gruptan spiker düşünülüyor. Belli olan isim Melih Gümüşbıçak.

14 Eylül’de başlıyor

Maraton 14-15 Eylül’de Şampiyonlar Ligi’yle başlıyor. Beşiktaş ilk sınavına çıkıyor. 16 Eylül Galatasaray ve Fenerbahçe’nin maçları var. Aynı gün Konferans Ligi de başlıyor. Asıl konu, abonelik fiyatı.

Makul fiyat

Çok makul bir fiyat. Ayda 50 TL’nin altında... ‘Vatandaş ucuza maç izlesin’ sloganı. Sonra ne olur bilemem. Mekan fiyatları da önemli. Milletin büyük bölümü buralardan izleyecek. Kulağıma gelen Digitürk’ün 10’da biri fiyatına olacağı. Bizim takımlarla izlenecek bu maçlar. Sonra? Abonelik devam eden eder ama ilgi ve alaka olur mu bilemem? Yayın kalitesi ve teknik altyapı imtihan verecek. Bundan sonra aynı kutuyla tüm maçları izleme devri bitiyor.

YİNE KADER, YİNE OLSUN!

“Dünyanın sayılı takımı” diyordu Eda, Sırbistan için maç sonrası. Yenildik yine. “Kazanmak da, kaybetmek de” diye başlayan cümle spikerden. “Son beş senede sadece beş takıma yenilmiş bir takım” sözü, Guidetti’den Sırbistan için. Voleybolun Türkiye’de muhabirliğini hakkıyla yapan rahmetli babam (Doğan Koloğlu) ile birlikte çalışmış bir isim Enver Bağlarbaşı’na durumu sordum. “Guidetti finallerin antrenörü olmadığını gösterdi” dedi. Yine üçüncü olduk. İtalya, Sırbistan’ı kendi sahasında finalde yendi, şampiyon oldu. Biz final oynamaz mıydık?

Artık böyle düşünme zamanı geldi.

‘10 metre daha olsa’

Bir benzer ‘TRT yorumu’, atletizmde ‘Diamond League’ canlı yayında. Yasmani Copello 400 metre engellide üçüncü oldu. Atletler kıl payı ipi göğüsledi. Spikerimiz; “10 metre daha olsaydı, birinci olurdu” diyordu. Ev ahalisi, “Yarış 410 metre olmuyor maalesef” dedi. Bırakın artık bu yorumları yani...

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Metal Müzik: Hep vardır hep kara ördektir!
  2. Profesyonel mesafede duramadı!
  3. Aras fena yaptı!
  4. Yeni sezon müzikler açmadı!
  5. GENÇ EV AHALİSİ PEK BEĞENDİ
  6. AKŞAM DİZİYLE GEÇİYOR; REKOR BEŞ SAAT!
  7. Mojo, Batu ve Büyük Parmakkapı Sokak
  8. 'Senin sivilceni bilirim'
  9. 'Yalancı' yalan olmasın!
  10. Neslihan Atagül 'EDHO'da mı?

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.