SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

GÜNDÜZ EĞLENCESİ!

.

Milliyet Haber

Gündüz kuşağı cinayetler, insan kaçırma ve aile içi muhteşem ilişkiler resmi geçidi gibi... Yemek programlarında ise lezzetten ziyade, bir gerginlik hali mevcut. Ev hanımlarını soğan kavururken, ekranda eğlendiren isim, Kanal D’de ekrana gelen ‘Gelinim Mutfakta’yı sunan Fatih Ürek oluyor. Dedikodu tabii ki mevcut, ama tadında... Al Ürek’i evde sohbet et, valla doyum olmaz.

OYUNCU DEDİĞİN...

TRT 2 ‘Filmönü/Arkası’nı kaçırmayın. Sevgili Alin Taşçıyan ile Mehmet Açar sunumuyla filmin önünde ve bitiminde çok bilgilendirici bir sohbete tanık oluyorsunuz. Ev ahalisi, TRT 2 filmlerini yakaladıkça izliyor. Mesela ‘Maudie’yi izledik. Sonra ‘Taxi Driver’ sözünü ettiğim programdaydı... Bir daha nerede göreceksin bu filmi? Mehmet Açar aldı sözü, başrolde Robert de Niro var ve nasıl hazırlanmış anlattı:
“Tam bir metot oyuncusu (Elia Kazan tarafından kurulan Actor’s Studio’yu bitirmiştir. Bu yöntemle oyunculuk öğretilir. Karakteri bir aktörün parçası haline getirmek özetle). Bu rolü için taksiyle çalışıyor. O sırada İtalya’da Bertolucci ile film çekiyor. New York’a gelip taksi şoförlüğü yapmayı ihmal etmiyor.” Alin, biraz daha ekleme yaptı: “Taksi şoförü olmak için de ayrıca ehliyet almak gerekiyor. Üşenmemiş izinleri almış bilfiil taksi şoförlüğü yapmış. Bizde şöyle bir bakıyorum da dizilere... Meslekler çok, onun elbisesini giyen yok gibi. Ne avukatlar, ne yüzücüler, ne atletler, ne ressamlar, ne doktorlar ve ne dansçılar gördük sadece kartivizitlerinde yazan rollerini!

SPİKERLİK TEKLİF EDİLSİN!

‘Yasak Elma’da Yıldız, son bölümde tesadüfen girdiği stüdyoda hava durumu sunucusu oldu. Zehra’ya destek vermek için televizyon kanalına giden Yıldız, sonra yolu karıştırır ve kendini birden bu stüdyoda bulur. Yayına çok az bir süre vardır dinletemez, o sunucunun, kendisi olmadığını ve yayın başlar. Yıldız’ın kendi meşrebindeki hava durumu yorumu, stüdyoya ayağa kaldırır. Fakat çok beğenilmiştir tarzı ve teklif gelir genel müdürden... İzlerken aklıma, “Havalar nasıl olursa olsun, sizin havanız iyi olsun” sloganıyla ekran tarihimizine damgasını vuran, Hülya Uğur geldi. Mimikler, saç, baş duruş, birebir Hülya Uğur. Acaba Eda Ece’ye hava durumu sunuculuğu teklif edilir mi?
Ben olsam, kaçırmam...

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Filmde hangi kitap okundu?
  2. EUROVISION’UN İLGİNÇ SUNUCUSU!
  3. GERÇEĞİN ŞOVU NASIL BİTTİ?
  4. BİZİM RTÜK’E KIZIYORUZ AMA...
  5. GECİKMİŞ BİR YAZI...
  6. ‘YENİ HAYAT’IN KADROSU NETLEŞİYOR
  7. DİZİNİN KAHRAMANI
  8. BU KADAR AFET VE EKRAN
  9. ENGELLİ DOSTU TELEVİZYON GELİYOR
  10. Dünyada en çok ilgi gören listesinde...

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.