SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

İLK ÜÇTE ‘CAMDAKİ KIZ’ VE ‘TEŞKİLAT’

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Dünyada sosyal medyada en çok konuşulan televizyon programlarıyla ilgili The Wit List nisan ayı ilk üç yayınlandı. İki Türk dizisi listenin başında... ‘Camdaki Kız’ın yayınlandığı 8 Nisan haftasında Instagram’da birinci olduğu ve bugüne kadar 76 bin 800 takipçiye ulaştığı yazılmış. ‘Teşkilat’ın da yayınlandığı 7 Mart haftasında birinci olduğu, aylık sıralamada üçüncü geldiği ve Instagram’da kendisine 255 bin takipçi kazandığı belirtiliyor.

HBO, TÜRKİYE PAZARINA MI GİRİYOR?

Üst düzey bir yöneticiyle geçenlerde sohbet ediyorduk. “HBO ve Disney Plus yakında Türkiye’de olursa şaşırma” dedi. Disney Plus’ın geleceğini bu köşede yazmıştım. Ama sonra üstünden epey bir zaman geçti. “Sizinle görüşelim” diye bir mail gelmiş HBO’dan. “İlgileniyorlar anlaşılan. Benim konumumu biliyorlar yine de mail atmışlar. Bildiğim; Türkiye’de bir ekip kurmaya çalışıyorlar” diye devam etti.

Yoklama çekiyorlar, piyasayı görmek istiyorlar. “Başka temasları da olduğunu duydum” diye ekledi. Hatta bilgiyi FOX’un içinden almıştım. Amazon Prime daha ileri gitmiş ve yapım şirketleriyle de görüşmeler yapmıştı. “Bundan önce de arayan olmuştu. Görüntülü konuştuk. Kendisi o sırada koşudaydı” diyerek Türkiye’ye giriş isteğinin ne kadar ciddi (!) olduğunu anlatmak istedi. Sonuçta tüm bu markalar Türkiye’ye gelecek. Büyük bir pazar. Ve dizi-film izlemeye meraklı büyük kitle mevcut.

Bir sorun var; bu kadar çok platformu kaldıracak ‘parasal’ güç var mı ülkede? Bu platforma beş, o platforma 10, ötekine 15 verecek tüketici var mı?

Ha bir de ‘dizi indirip izleyen kitle’ var bizde. Epey kalabalık oluyorlar!

İTHAL GÖSTERİ

Emniyet yazı yazmış; “Gösterilerde polis görüntüsü çekilmeyecek” özetle. Son zamanlarda üst üste gösteriler oluyor batı ülkelerinde. Polisin yerlerde sürüklediği vs. görüntüler, ardı ardına haber bültenlerinde. ABD’deki polis şiddeti örnekleri ortaya çıktıkça, bizim bültenlerde hemen yayında. Bizde bundan böyle ekranda ‘yerli gösteri’ olmayacak!

Yazarın Diğer Yazıları

  1. DISCOVERY PLUS’IN TÜRKİYE YOLCULUĞU
  2. İKİ YAZLIK DİZİ DAHA...
  3. MAÇ YAYINLARI ACUN’A GİDER Mİ?
  4. ‘CAMDAKİ KIZ’; BİR GÖRSEL EMEK ABİDESİ
  5. BİR HABERCİLİK REFLEKSİ
  6. EURO 2020 TRT TEKNOLOJİSİ
  7. KORSEYİ CANA GİYECEK!
  8. CAHİDE SONKU; HAYATI DİZİ OLACAK
  9. SABUN KÖPÜĞÜ YAZMAK KOLAY MI?
  10. HABERİ 25 YIL ÖNCE YAKALAMAK

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.