SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Kan gövdeyi götürüyor

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Ev ahalisi 19.00’da ana haber bültenlerini dolaşır. Hatta geçenlerde 18.30’dan başladılar. Tuttukları parti başkanının haberi var mı, merak işte. Böylece durum keşfedildi. 18.30’da başlıyor çok izlenen üç kanalın bültenleri. Gasp, cinayet ve hırsızlık haberleri ardı ardına. Araya servisçi, taksici ve okul meseleleri gibi ‘sosyal sorunlar’, bir bakanın sözleri, yeni kurulan parti başkanını basın toplantısı birazcık. Ana haber bülteni bu. Saydım, birçok izlenen haber bülteninde 19.00’dan itibaren, dokuz tane ‘eski sevgiliye dayak’, ‘sopayla saldırdı’, ‘ kadın kundakçı’ ve benzeri haberler yer aldı. Dünyayla ilgili haberler? Yok. Siyasetle ilgili? Yok. İkinci sayfa, tabii ki olacak. ‘Sosyal magazin’ keyiflidir olacak. Zaten 18.30’da başlıyorlar ve 19.00’a kadar bu tarz haberleri veriyorlar. Şimdi iş 19.00’dan sonraya da sarkmış. Haber bültenlerini izleyen bir yabancı ülkemizin gasp, cinayet, hırsızlık, çeteler ve kavgadan geçilmediğini zannedebilir. Hani anlasınlar diye böyle örnek veriyorum!

Gündüz başlıyor

Malum programlar var ya gündüz kuşağında ikinci sayfa hayatlar resmi geçidi... O bitiyor. ‘MOBESE kamera’ kaydı, görüntülü cinayet başlıyor. O bitiyor, dizilerimizin entrikaları başlıyor. “Vatandaş bunları istiyor, bunları izliyor, beğenmiyorsan izleme. Git entel dantel diziler var, filmler var ve belgeseller var onları izle” diyeceklerdir!

GİYİM YARIŞMASI VE TESETTÜR

“12 farklı kadın Türkiye’nin yeni yıldızı olmak için yarışıyor” diye bir anons ‘Bir Başka Güzel’ yarışmasından. Bir farklı kadın var. Moda yarışmasında bir ilk, tesettürlü yarışmacımız yerini almış. Kamusal alan daha da genişledi. Daha da yaygınlaşabilir ve belki de ‘muhafazakâr eleştiriler’ gelebilir.
Piyano çaldığı için konuşulan piyanist kızımız örneği yaşanmıştı mesela...

Yazarın Diğer Yazıları

  1. DÜNYADA EN ÇOK TAKİPÇİSİ OLAN DİZİLER
  2. İNGİLİZ DÖNEM DİZİSİNDE TÜRKİYE
  3. Metal Müzik: Hep vardır hep kara ördektir!
  4. Profesyonel mesafede duramadı!
  5. Aras fena yaptı!
  6. Yeni sezon müzikler açmadı!
  7. GENÇ EV AHALİSİ PEK BEĞENDİ
  8. AKŞAM DİZİYLE GEÇİYOR; REKOR BEŞ SAAT!
  9. Mojo, Batu ve Büyük Parmakkapı Sokak
  10. 'Senin sivilceni bilirim'

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.