SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Kanal D’nin romantikleri dünya pazarında

.

ABONE OL
Milliyet Haber

“Salgın sonrası insanlar daha iyimser, kendilerini rahat hissedecekleri dizileri izlemek istiyor. Romantik komediler bu nedenle revaçta...” Kanal D International Genel Müdürü Ekin Koyuncu ile World Screen dergisinin yaptığı söyleşinin özeti. Koyuncu, Kanal D’nin arşivinin ‘romantik komedi’lerde güçlü olduğunu belirtiyor. ‘Ağır topu’, ‘Afili Aşk’. Ev ahalisi de severek izledi. Dünya pazarında büyük ilgi görüyormuş. Koyuncu, yeni iki romantik komedi dizisinden de çok umutlu. ‘Aşkın Tarifi’ ve ‘Baht Oyunu’. Dünya pazarına girişleri yapılmış.

BU DİZİYİ İZLERKEN ATEŞKES YAPILIYOR

Yazmıştım ‘Telenovela’nın annesi’ Delia Fiallo’nun öldüğünü. Onun unutulmaz dizilerinden biri ‘Kasandra’. 128 ülkede yayınlandı ve Guiness Rekorlar Kitabı’na girdi. Bir başka çarpıcı hatırası var; Sırpların Boşnak katliamı yılları. Savaş sırasında saat 21.00’e geldiğinde ateşkes ilan edilirmiş. O saatte ‘Kasandra’ dizisi yayınlanırmış. Şimdi buna ‘insanlığı birleştiren evrensel değerleri anlatan dizi’ mi diyeceğiz?

TÜRKİYE BU FİLM İLE BİLİNİYOR

İngiliz yönetmen Chloe Fairweather tarafından çekilen ‘Dying to Divorce’ (Ölümüne Boşanmak) isimli film, Türkiye’de kadına karşı şiddet ve cinayetleri anlatıyor kısaca... Monte Carlo Televizyon Festivali’nde ‘Jüri Özel Ödülü’nü almış.
2020 yılı raporuna göre ise Türkiye’de 2020 yılında erkekler tarafından 300 kadın öldürülmüş ve 171 kadın şüpheli şekilde ölü bulunmuş. ‘Öldürme gerekçeleri’nde (!) ayrılık talebi başı çekiyor! Filmin adı gibi.

‘CEMO’ CEZASI

Sene 1989... Grup Yorum ‘Dağlara Gel’ albümü çıktı. 90’lı yılların en çok satan çalışmalarından biri oldu, 2 milyon 800 bin bandrollü satmış. ‘Cemo’, bu albümün en çok sevilen türküsü. Bizim ev ahalisi de 90’larda konserlere gidip bu türküyü söylemişler. Cezayı duyunca çok şaşırdılar. 6 milyon 400 bin tıklanması var. 32 senedir söylenir, çalınır. 32 yıl sonra ceza yedi. Eski TRT zamanlarını hatırladık.

 

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Ev ahalisi 'nihayet' dedi
  2. DİZİ SEKTÖRÜNDE KADININ YERİ VAR MI?
  3. BİR ADALET HİKAYESİ
  4. Hasan Can Kaya'dan uyarlama
  5. Bir sahne üst hikâyesi
  6. Şimdi böyle dizi var mı?
  7. Kan gövdeyi götürüyor
  8. Exxen'de maçlar; bu internet ile zor
  9. TÜRKİYE’DE ÇEKİLİYOR, BAŞKA ÜLKEDE BİRİNCİ
  10. EKRANDA VAR MIYDI?

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.