SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

‘MENAJERİMİ ARA’ DEVAM EDECEK Mİ?

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Beklenen izlenme oranlarını alamadı. Bizim seyircide çok merak uyandıran bir konusu yok. Özel televizyonun halleri. İzleyici için entrikanın olacağı yerler vardır, olmayacağı yerler...
Özel televizyon sektörü pek ilgi ve alaka görmedi. Ev ahalisi diziyi sevdi. Televizyon dünyasının üçkâğıtları filan da hoşlarına gidiyor. Kadro iyi, hikaye güzel, akıyor izliyoruz. Ama bizim açık kanal dizi zevki genel beğenisi ile ev ahalisi çok az örtüşüyor kabul etmek lazım.
Neyse gelelim konuya... Ne olacak ‘Menajerimi Ara?’ Kulağıma gelen, kanal arkasında duruyor. “Bütçesi uygun” diyorlar. “Reyting düşük ama ürün yerleştiriyoruz yani reklam geliri tatminkâr ve en önemlisi seveni çok.” Duyduğum, yaz aylarında diziyi devam ettirmek istiyorlar. Yani bir 13 bölümü daha çıkarmak. Yeni sezonda ‘bırakırsak yıpranır’ görüşü hakim. Bu yaz gidecek ve final yapacak, şahsi görüşüm.

TRT SPOR TERS KÖŞE OLUNCA

Adana Demirspor taraftarları isyandaydı. Sona doğru yaklaşıyor TFF 1. Lig. Taraftarı ile bilinir ve sevilir. Bizde ev ahalisi severiz. Altınordu ile maçları vardı. Şampiyonluğa oynuyor. Maç saat 16.00’daydı. Akşam lider Giresun Spor’un karşılaşması 19.00’da. Adana Demirspor TFF’ye “Maçı akşama alın” isteğinde bulundu. Federasyon kabul etti. Tüm bunlar olurken haberi olmayan TRT Spor. Hazırlıklar ona göre yapılmış. İki şampiyonluğun en büyük adayının maçları ekranda ‘reyting’ keyfi yerinde filan. Bir baktılar maç akşama alınmış. Birden fazla maç olunca hepsi TRT Spor’da olmuyor.
TRT’nin diğer kanallarına dağıtılıyor. Böyle son dakika değişiklik olunca bir de Ramazan’ın ilk gününe denk gelince ne TRT Türk ne de TRT Avaz akışını değiştirmek istedi. Geriye çok nadir başvurdukları internet kanalı kaldı. Bunun üzerine sosyal medyada Adana Demirspor taraftarları yaylım ateşine başladı. Onlar da haklıydı. Maçlarının TRT Spor’dan yayınlanmasını istiyorlardı. Biliyorum kanal yönetiminin bu işten çok canı sıkıldı. Çünkü, ortada kaldılar. Böyle tam finale doğru iki şampiyon adayı takımın karşılaşması, aynı güne denk gelmiş fikstür gereği ve yayınlayamıyorsun. Anladığım Adana Demirspor da hani benim maçın sonucunu rakibim bilecek ona bir üstünlük sağlayacak diye saat değişikliği istedi. Kabak TRT Spor’un başına patladı özetle..

Yazarın Diğer Yazıları

  1. 'Şantaj' her ülkede olabilir dizisi
  2. KURGUDAN ALGIYA...
  3. SOSYAL MEDYA FENOMEN REKLAMLARI
  4. YAYINDAN ÖNCE DÜNYA PAZARINDA
  5. ÇAĞATAY ULUSOY’UN YENİ DİZİSİ
  6. İSTEDİĞİN GİBİ BİRİ OLMAK
  7. MELİH NE ARIYOR?
  8. ATEŞ İLE İPEK DURUMU
  9. ‘NE OLUR BİR TEMAS OLSUN!’
  10. İLK ÜÇTE ‘CAMDAKİ KIZ’ VE ‘TEŞKİLAT’

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.