SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

‘SELİN İLE MESUT BİRLİKTE OLSUNLAR’

.

ABONE OL
Milliyet Haber

‘Arka Sokaklar’ izleyicisinden bir istek geldi: “Selin ile Mesut kaleme alınsın. Kaçıncı sezon ne nikah var ne de birliktelik... Senaristlerimiz, belki sizin kaleminiz ikna eder. Seyirci yoruldu, bizler Selin ile Mesut’u izlemek istiyoruz.” Ben de sordum “Olabilir mi?” diye. “Seyirciden birliktelik istekleri bize de çok geliyor. Onların bu yöndeki arzularını anlıyoruz. Ancak biz yazarlar olarak, onların arasındaki gerilimi diri tutmayı seviyoruz.” Durum böyle...

Kaç sayfa yazıldı?

‘Arka Sokaklar’, 15’inci yılında. Sordum; “Haftada kaç sayfa yazılıyor?” diye... Yaklaşık 130 sayfa. 15 yılda 70 bin sayfaya yakın yazılmış oluyor kaba hesap...

KORONA, EKRAN VE HOCALAR DURUMU

Son zamanlarda Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a çok kızıyorlar. Bugüne kadar ‘reytingi en yüksek’ hocaydı. Hani ‘kapanın elinde’ durumu. Hocamız geçtiğimiz aralık ayında televizyon kanallarında yayınlanan 63 programa konuk olmuştu. Toplam süre, 28 saat 25 dakikaydı. Bu konuyu yazmıştım.
Ülkemiz haber kanalı ve üniversite kaynıyor. Profesör, ekranın neredeyse sıradan kartviziti oldu! Bu unvanların kendi değersizliğinden değil tabii ki. Biliyorum, çok yakınımda eşimin bir arkadaşı kaç yılını verdi bir ‘doçent’ olabilmek için!
Bugün her akşam onlarca konuk çıkaran 17 haber kanalı var. Kadrolu konuklar oldu ister istemez. Tartışma konuları değişik uzmanlık gerektirse de, seçilmiş olan isimler, her konuyla ilgili konuşmaya başladı.
Salgın geldi. Konuk sistemi profesörlere, doktorlara aynı şekilde uygulandı. Kim yeterli, kim yetersiz bu sistemde ayrıştırmak pek mümkün olmadı.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. DISCOVERY PLUS’IN TÜRKİYE YOLCULUĞU
  2. İKİ YAZLIK DİZİ DAHA...
  3. MAÇ YAYINLARI ACUN’A GİDER Mİ?
  4. ‘CAMDAKİ KIZ’; BİR GÖRSEL EMEK ABİDESİ
  5. BİR HABERCİLİK REFLEKSİ
  6. EURO 2020 TRT TEKNOLOJİSİ
  7. KORSEYİ CANA GİYECEK!
  8. CAHİDE SONKU; HAYATI DİZİ OLACAK
  9. SABUN KÖPÜĞÜ YAZMAK KOLAY MI?
  10. HABERİ 25 YIL ÖNCE YAKALAMAK

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.