SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

‘SEN KIZSIN HENTBOL OYNAYAMAZSIN!’

.

ABONE OL
Milliyet Haber

TRT Spor’da pazar günü 16.00 haberlerinde ‘Hentbol sevdası Ankara’ya taşındı’ başlıklı bir haber... Şanlıurfa Konuklu İmam Hatip Ortaokulu kız hentbol takımı, Ankara’ya davet edilmiş federasyon tarafından. Toprak zeminde çizdikleri çizgilerle hentbol oynayan ‘Güneşin çocukları’ lakaplı ve paylaşımlarıyla dikkat çeken, 18 hentbol sevdalısı kızımız. İdealist ve engellere karşı başarılı olan bir öğretmen Bayram Kaplanoğlu, “Çok engellendik. Gün geldi iki kişiyle antrenman yaptık ve rakip bulamadık. Zaman içinde başarılarla aileler gururlanmaya başladı ve katılım arttı” dedi. Sonra söyleşiler geldi ekrana. Merve Akpınar hem ağladı, hem anlattı, bizleri de ağlattı.

‘Sen şort giyemezsin!’

“Sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın. Hep beni dışladılar erkeklere göre. ‘Tişört giyemezsin oran, buran görünür’ dediler. ‘Hayır’ dedim. Kendime bir söz verdim. Kız çocuklarının kaderlerini kendim değiştirebilirim. Hem kendi mesleğimi yapacağım, hem de spora devam edeceğim ki, ön yargılarını yıkayım.” Ankara’ya gideceğini tarla sulama işi bittikten sonra eve döndüğünde öğrenen Tuba, bu sporu devam ettireceğini ve Tıp okumak istediğini söyleyen Nurdan...

Çocukların aileleri ve tabii ki Bayram Hoca hepinize, teşekkürler. Bu haberi yapan TRT Spor’a bir de...

UMA THURMAN GÖRSE NE DERDİ?

Film Box’u çok hoş filmler oynatıyor diye arada yazıyorum. Fakat ‘Kazara Koca’ (Accidental Husband) romantik komedi izleyelim dedik bittiğinde yukarıdaki soruyu sormadan edemedik. Başrolde kendisi oynuyordu. Filmin bar ve sofra sahneleri, poşetleri, öpüşmeler, sokaktaki bazı levhaların buzlandığı bir yapım hayal edin. Buzlu ile buzsuz bölümlerin nedeyse eşit olduğu bir film izledik! Durum ortada ve her şeyi çok güzel anlatıyor!

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Ev ahalisi 'nihayet' dedi
  2. DİZİ SEKTÖRÜNDE KADININ YERİ VAR MI?
  3. BİR ADALET HİKAYESİ
  4. Hasan Can Kaya'dan uyarlama
  5. Bir sahne üst hikâyesi
  6. Şimdi böyle dizi var mı?
  7. Kan gövdeyi götürüyor
  8. Exxen'de maçlar; bu internet ile zor
  9. TÜRKİYE’DE ÇEKİLİYOR, BAŞKA ÜLKEDE BİRİNCİ
  10. EKRANDA VAR MIYDI?

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.