SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

TÜRKİYE’DE ÇEKİLİYOR, BAŞKA ÜLKEDE BİRİNCİ

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Bizde bir dönem ‘Kısmetse Olur’ adıyla ekrana gelmişti. Bu program ise gençlerin evlenmek için bir araya geldikleri ‘reality show’ tarzında bir yapım. Bizdeki bir nevi, ‘nasıl ünlü oluruz?’ yarışmasıydı.

‘Cast ajanslarının’ pazarlamasıydı. Bu durumu bir kenara koyalım. Bu yarışma ise ‘Power Of Love’ adıyla Güney Amerika ülkelerinde acayip tuttu. En son Kolombiya Channel 1 kanalının yaz aylarındaki ‘reytingleri yükselten programı’ olmuş. Kanalın izlenme oranının yüzde 33 artmasında da yarışma büyük rol oynamış. Bizde artık buna benzer programların ekranda yer alması mümkün değil.

DÜNYADA EN ÇOK İZLENEN DİZİ

The Wit Social List, dünyada ve sosyal medyada en çok ilgi gören dizi ve yapımları açıklıyor. Ağustos ayında ‘Aşk Mantık İntikam’ birinciliği almış. Yayınlandığı tarihte listede üçüncü sırada olduğu ve o günden bu yana (6 Ağustos 2021) Instagram’da 365 bin takipçiye ulaştığı belirtiliyor. Baktım, bugün takipçi sayısı, 594 bin olmuş. Şu bir gerçek dizinin başrol oyuncularından olan Burcu Özberk, romantik komedi yapımlarının yıldız isimlerinden biri... Ev ahalisi de kendisini beğeniyor. Bu sezonun yazlık dizileri sanırım önceki yıllara göre bir hayli sönük geçti. Elimiz izlemek için kumandaya gitmedi desem yalan olmaz.  

 

 

Yazarın Diğer Yazıları

  1. İNGİLİZ DÖNEM DİZİSİNDE TÜRKİYE
  2. Metal Müzik: Hep vardır hep kara ördektir!
  3. Profesyonel mesafede duramadı!
  4. Aras fena yaptı!
  5. Yeni sezon müzikler açmadı!
  6. GENÇ EV AHALİSİ PEK BEĞENDİ
  7. AKŞAM DİZİYLE GEÇİYOR; REKOR BEŞ SAAT!
  8. Mojo, Batu ve Büyük Parmakkapı Sokak
  9. 'Senin sivilceni bilirim'
  10. 'Yalancı' yalan olmasın!

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.