SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Yılbaşı ekranı

.

ABONE OL
Milliyet Haber

“En çok hangi program izlendi?” yılbaşının klasik sorusudur. Bu satırları yazdığımda daha, programlar yayınlanmamıştı bile... Ve fakat falcılık yapalım dedik. Geçtiğimiz yıl ‘O Ses Türkiye’ birinci olmuş, onu ‘İbo Show’ takip etmiş.
Arkasından ‘Güldür Güldür Show’ ve ‘Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 Yılbaşı Özel’ gelmiş. Bu sene de ‘O Ses Türkiye’ ilk sırayı alır. ‘İbo Show’ ilk üçe girer. ‘Güldür Güldür Show’ eski havasında değil. ‘Şarkılar Bizi Söyler’ de sürpriz yapabilir. ‘Sansür ve bipsiz’ olabilse (bir öngörü ki doğru çıkacaktır) ‘Ata Demirer Gazinosu’ asıl sürpriz olurdu. Bu senenin yanlış seçimi Ahmet Özhan konseri saat itibarı ile...
TRT 2 ‘Berlin Filarmoni’ yılbaşı konseri koymuş, ne güzel. Sonra? ‘İhmal Edilebilir Nasihatler’ görülüyor akışta. Koy bir konser, millet izlesin.

Golü kaçırdı!

Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray-Denizli maçında Mustafa Muhammed’in golünü izleyemedik. Galatasaray’ın iki golü üst üste olunca, tekrar devreye girdi ve gol kaçtı. “Siz golün tekrarını izlerken” diyordu spiker. “Biz ikinci golü göremedik” diye devam etti ev ahalisi!

Sahte içki diye biri var!

“Sahte içki can alıyor” diye başlık atıyorlar ekranda. Kendi başına karar veriyor ve eyleme geçiyor. Aynı ‘trafik canavarı’ gibi...

Yüzme ile tanıştık

TRT Spor, yıldız gençleri yüzme sporu ile tanıştırdı. Türkiye Şampiyonası’nı yayınladılar. Sordum, geçen sene ilk olmuş. Daha önceki şampiyonalar ekrana gelmemiş. Bir dünya şampiyonluğunu izledik mesela. 2028 yılında bizim sporcuların da olimpiyatlarda madalya peşinde koşacak kıvama gelecekleri söylendi. Genç sporcuları görenler, “Yakınlarında bir havuz var mı?” diye sormaya başlamışlardır bile.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. 'Şarkı yazmak benim ağlama duvarım'
  2. Ekran kendisiyle yüzleşiyor
  3. HANGİ FİLMLERE RAĞBET VAR
  4. NE DEDİYSEK...
  5. Yılbaşı gecesi notları
  6. Yeni albümler geliyor
  7. Yılbaşı ekranı
  8. Erken finaller; uyarlamalar tutmadı
  9. PARAYI VER BUZLU İZLE
  10. İYİ İŞ AMA YA SANSÜR