Geri Dön
Bilgi RehberiMEMUR MAAŞI ZAMMI ne kadar oldu? 2022 Temmuz ek zammı Memur maaşlarına ne kadar yansıdı?

MEMUR MAAŞI ZAMMI ne kadar oldu? 2022 Temmuz ek zammı Memur maaşlarına ne kadar yansıdı?

Memur ve emekli maaşları için gözler enflasyon rakamlarındaydı. Haziran enflasyon rakamları açıklandıktan sonra yılın ikinci yarısı için memur zamları da belirlendi. Memur zammı ne kadar oldu? 2022 Temmuz ek zammı Memur maaşlarına ne kadar yansıdı? Merakla araştırılan en düşük memur maaşı ve en yüksek memur maaşı kaç para oldu? İşte 2022 memur maaşı zam oranı...

MEMUR MAAŞI ZAMMI ne kadar oldu? 2022 Temmuz ek zammı Memur maaşlarına ne kadar yansıdı?

Memur maaşları hakkında sorular gündemden düşmüyor. Memur maaşı zammı ne kadar oldu sorusu halen araştırılıyor. Hem en düşük hem de en yüksek memur maaşını öğrenmek isteyenler için 2022 Temmuz zammından sonran yeni memur maaşlarını haberimize ekledik. Peki memur zammı ne kadar oldu? 2022 Temmuz ek zammı memur maaşlarına ne kadar yansıdı?

MEMUR ZAMMI NE KADAR OLDU?

Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur ve emeklilerin alacağı zam oranları belli oldu. Enflasyon oranlarına göre memur ve memur emeklileri yüzde 41.69, SGK ve Bağ-Kur'lular yüzde 42.35 oranında zam alacak.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2022 yılı Haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre tüketici fiyat endeksinde (TÜFE) haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 4,95, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 42,35, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 78,62 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 44,54 artış gerçekleşti.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI, EN YÜKSEK MEMURMAAŞI NE KADAR?

Enflasyon oranlarına göre memur ve memur emeklileri yüzde 41,69, SGK ve Bağ-Kur'lular yüzde 42,35 oranında zam alacak. En düşük memur maaşı 9 bin lira, emekli memur maaşı 6 bin TL oldu.

MEMUR MAAŞLARI NE ZAMAN YATAR, BAYRAMDAN ÖNCE YATACAK MI?

Memur maaşları ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, '' Temmuz ayı memur maaşlarının 8 Temmuz'da zamlı haliyle ödeneceğini belirtmek istiyorum.'' dedi.